Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: djfroggy   
Дата:   29-01-10 23:08

Много ми е интерсно вашето мнение.Като кажа на някой Алфаджия,че ползвам основно следните стъкла-20/2,8, 50/1,7 100/2,8 200/2,8 и доста по-рядко 28-70/2,8 и 400/4,5,всеки се мръщи и казва-"Не се занимавай с глупости-взимай Цайс 16-35/2,8, 24-70/2,8 и Сони Г 70-200,ако искаш наистина да си доволен.Твърдите са отживелица........."Е,аз пък най-много съм бил доволен именно от твърдите.За ежедневна работа 28-70/2,8 е незаменим,ама................

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: next_time   
Дата:   29-01-10 23:11

да

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: asahi   
Дата:   29-01-10 23:11

Не са старомодни. Как си го помисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: caro-anton   
Дата:   29-01-10 23:13

щом нескта каза "да" ... и аз така...

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: djfroggy   
Дата:   29-01-10 23:15

Ами почти всеки Алфаджия тук или във форума на Диксум все там се цели и чудесни твърди обективи се разпродават ли разпродават,щото ония "ъпгрейднали".Последни купих 400/4,5 щото оня "ъпгрейднал" с 70-400/4-5,6/.Е,това ако е ъпгрей, мани направо.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: djfroggy   
Дата:   29-01-10 23:17

Сега един румънец си продава 28/2! и 100-300 АПО щото ъпгрейднал с 18-250 и най-добре му се връзвал обектива.[smilie18]



Публикацията е редактирана (29-01-10 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: next_time   
Дата:   29-01-10 23:17

Асахи лъже заащото самия той е стар, а му е мерак да е модерен като обективите "от моето детство"[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: CyberGene   
Дата:   29-01-10 23:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: next_time   
Дата:   29-01-10 23:31

и ти си старомоден[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: minolta9   
Дата:   29-01-10 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: CyberGene   
Дата:   29-01-10 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: siyann   
Дата:   29-01-10 23:36

Петък... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: jokevcv   
Дата:   29-01-10 23:38

На който са му демоде да ми пише на лични ще му дам адреса да ги праща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: asahi   
Дата:   29-01-10 23:43

Късмет имате, че не се разискват канонски обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: ka7   
Дата:   30-01-10 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: Nihavai   
Дата:   30-01-10 00:21

Аз си търся един супер гаден и стар обектив, който даже е някви измислени милиметри никор 35/1.4AIS Ако на някой му е излишен и само му пречи и тежи мога да му го разменя за някое зооооомче [smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: solar_sea   
Дата:   30-01-10 00:34

djfroggy - днешние зуумове не са това, с което са си заслужили лошата слава едно време.

Във фликър има сравнение на супер-скъпия колекционерски никор 28мм ф/1.8 срещи 18-35мм никон, нощна снимка, и двата на статив с мирър лок.

Разликата при голям принт ще ти отнеме час-два вглеждане в детайлите, може и да не намериш. Общото взето беше само контрастна на моменти, нещо което както знаем лесно се оправя с обработка.

70-400 е прекрасен обектив, добър и универсален. За какво да се мъчи човек с 400 твърд, като разликата в качеството е пренебрежима за нормална употреба ?

П.С. - аз също ползвам предимно твърди обективи, но поради светлосилата им - ако имаше 35-70/1.4 зуум примерно - нямаше да имам друг обектив :D

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: Canon   
Дата:   30-01-10 02:04

Зума има едно несъизмеримо предимство - динамична промяна на мащаба преден:заден план. При твърдия обектив е константа, не ти се налага да мислиш за такова нещо, той винаги е само един. Респективно зума е цял комплект твърди (+ междинните фокусни) с цената на други загуби(светлосила).
Логиката на снимане с двата типа е различна - с твърдия ходиш напред - назад, докато си направиш отсечката/кадрирането или безотговорно щракаш, а после в шопа дооправяш кадъра. Със зума си ходиш напред - назад докато си премащабираш обектите, след това (статично, без ходене) прекадрираш прецизно с гривната и си готов.
Днес поснимах с един малък беркан - 35-70 АФ - прекрасен обектив - и е почти с размерите на нормален. Много добър и приятен за работа[smilie24] и напълно сравним с един Роккор 50 1.7 като рисунък

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: mitakabus   
Дата:   30-01-10 07:31

Аз правих сравнение с 50/1.4, 30/1.4 и 24-70/2.8. Разлика при 30 и 50мм от 2.8 до ф4 не видях! Да кажа че даже цайса беше по остър в края и от двете! Че е тежък и голям така е, но пък е универсален. Тая малката бира 35-70/4 също е много добро обективче, проблема е , че май ми бяга фокуса на а700 - доста аберации и мазнеене на ф4. Ще я пробвам с А900 с калибрация как е и мисля , че ще ми е ежедневния приятел за разходки...[smilie5]
..пс, да добавя. Само да изкарат 24-70/ф1.4 и го отнасям...но ако е под 1 кило - да 1 кило не 10.. [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (30-01-10 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: 35mm   
Дата:   30-01-10 08:31

Не са старомодни.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: jino   
Дата:   30-01-10 08:42

Какво пък толкова да си леко старомоден .
Аз продадох всички Варио и запазих само твърди обективи!
Всъщност само 14-24 Никкор оставих

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: next_time   
Дата:   30-01-10 08:51

solar_sea

За тоз мечтан зум ще трябва да се подготвиш с як статив, защото вероятно тежестта му няма да позволява снимане от ръка, а може би и носене ако си жена, а от друга страна предполагам филтрите и капачката ще го докарват по размер на тасове за джанти на голф.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: djfroggy   
Дата:   30-01-10 09:05

next_time,70-400 е доста компактен за фокусното си разстояние добър по качество обектив.Размерът му далеч не е като на Канон 100-400ИС да кажем.
Canon,mitakabus,аз също имам малък компактен и добър зум за навсякъде и това е 24-105/3,5-4,5/ новия вариант на Сони.Невроятен е!Но ръката ми в чантата все търси първо 50/1,7!

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: next_time   
Дата:   30-01-10 09:11

спомена се ф1,4 та затова писах, иначе нищо лошо не казвам за зумовете, просто никога не съм имал и нямам база за сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък:Старомодни ли са твърдите обективи?
Автор: caro-anton   
Дата:   30-01-10 09:11

истината е, че винаги снимаме с този обектив, който ни е най-удобен. Може да имаме 2 обектива - но един е най-удобния. Може да са 50 обектива - пак 1 от тях е най-удобен. И него избираме в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »