Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За Канонците!
Автор: mimiron3   
Дата:   27-01-10 10:54

Да задам един въпрос...Има ли хора,които са снимали с 10Д и с 40Д и ,които могат да споделят мнение,огромна ли е разликата.Изключвам мегапикселите,интересува ме по скоро скорост на фокуса и цветопредаване,също грешките със външна светкавица,а бе канонджийте знаят за кои детски болести говоря.Благодаря предварително на всички,дори и на спамерите.Чудя се дали да си продам 10-ката и да си купя 40-ка....[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: thomas   
Дата:   27-01-10 11:06

При положение, че говорим за един апарат с 6 мегапиксела, може би все пак от тях трябва да започнем... годината е 2010 и доста от телефоните вече имат по повече ;-)



Публикацията е редактирана (27-01-10 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: vassilk   
Дата:   27-01-10 11:15

Да пикселите на телефоните са голямо нещо.Един се опитваше да ме убеди,че Ги Си ЕмЪ му бил по-добър от моя Никон,щото имал повече пиксели.В крайна сметка сам се разубеди[smilie23] [smilie9] Извинявам се за спама.40Д може да ползва ЕФс обектива-това е предимство,по-нова технология-отново в полза на 40Д.40Д-една от най-добрите Канонски кропки-мое мнение.



Публикацията е редактирана (27-01-10 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 11:17

40-ката има по-бърз фокус и се справя доста по добре с точността му, включително и при по слаба светлина. Пикселите също не са малък плюс. Да не пропускаме и Live View-то, което особено при ръчнофокусните обективи си е един голям плюс. Със моята светкавица (430 ЕХ) не съм имал никакви проблеми, ползвам я от около година. Има си не малко плюсове 40-ката. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: apollo   
Дата:   27-01-10 11:20

6мп са напълно достатъчни [smilie24]

Защо като снимам съм Сигма ДП1 с нейните "мижави" 4.66мп то само цъкам с език от картинката като резолюция а нека телефоните имат и 10000000мп [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 11:24

Да бе ясно, че пикселите не са най-важното нещо. Говорим за другите плюсове и минуси. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-10 11:25

40Д може да снима с EF-S обективи, за разлика от 10Д-то.[smile]



Публикацията е редактирана (27-01-10 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: apollo   
Дата:   27-01-10 11:27

Ако имах 20Д и мислех за ъпгрейд то бих направил такъв директно на 5Д или още по-добре ФФ 1-чка но в случая мисля че няма да сбъркаш с преход от 10Д на 40Д [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: PolarBear   
Дата:   27-01-10 12:05

Като apollo.

Струва си ъпгрейдът. Скорост, ЕФ-С обективи, удобство при работа...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: mimiron3   
Дата:   27-01-10 15:34

Благодаря на всички за отзива и аз така си мислех,но реших да се консултирам!Все ми се ще 5Д,ама май и с 40Д ще се задоволя....Никой не каза за цветопредаването и живота на затвора,което не е кой значи каква болка за умиралка...

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: vaskoni   
Дата:   27-01-10 17:30

Преди около година продадох моя 10D и знам колко много ме разубеждаваха някои хора да не го правя, щото 40 D имал шум, "парцалива" картина и т.н. Нито за миг не съжалявам за покупката му! Динамика, бърз фокус, много по добра матрица...всичко е супер в сравнение с десятката, който също не беше лоша машинка...но всичко с времето си! Оказва се че избора ми е бил правилен и затова горещо ти го препоръчвам. Разбира се ако човек има и повече свободен финансов ресурс е още по добре и 5D II но ...всичко опира до парите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: mimiron3   
Дата:   27-01-10 21:34

Благодаря на Васкони,ще взема да го пусна в базара...моя[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-01-10 21:36

Ся ако питате мене най-си е добре да се снима с телефон. Модерните телефони правят къд, къде по яки снимки от разни кютуци дето разни хора ги влачат напред назад. То тежи 100 кила, едно такова ръбато, черно, а па за тия обективи дето им връткат отпед даже не ми се говори.

Абе грозна раота. Друго си е едно фецко телефонче. Хем всичко си има, хем е готинко, хем се вижда, че си пич и си в крак с новите технологии, а не си някой залюхан сельо.

Кат ей тоа

http://photo-zona.net/images/user8713/album2644/large/1222610371_efpj9421_IMG_0038.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: sir_sky   
Дата:   27-01-10 21:42

малийй, баси селянина... то'о нема пари да си земе малък хапарат, та мъкне тия кютюци, ма тъй е! за туй требе са изкарват пари!!!

Като оназ мутра дето вика на синчето си: "Виждаш ли го тоз художник мойто момче, как рисува, ми той рисува щот не е кат нас, и няма пари да си купи фотоапарат, за това мойто момче, трябва да се учиш, и да можеш да изкарваш пари, за да можеш и ти да си купиш апарат!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: asahi   
Дата:   27-01-10 21:47

Дзафе, хамалче ли бачкаш?

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-10 21:49

егати гранатомета[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: apollo   
Дата:   27-01-10 21:54

Те така като нема паре за статив нека се мъчи... земе го сецне кръста [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За Канонците!
Автор: sir_sky   
Дата:   27-01-10 22:00

аз като гледам той може спокойно докато снима с единия другия да го ползва като статив.... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »