Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Портретни снимки
Автор: logrus   
Дата:   27-01-10 00:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   27-01-10 00:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: bozo   
Дата:   27-01-10 00:52

Става с по-дълъг и/или по-светъл обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: logrus   
Дата:   27-01-10 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   27-01-10 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: siyann   
Дата:   27-01-10 01:07

Мартин–Илиев, не е сигурно дали визьорът на конкретния модел е достатъчно голям и светъл, предполагам противоположното, за ръчно фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: kadieva_r   
Дата:   27-01-10 01:26


http://media.snimka.bg/4927/016110245-big.jpg


Това е с 35-тицата на бленда 1.8
Откакто съм с него рядко слагам друг обектив, а снимам предимно хлапетии [smile]

П.п. Ето и още една на максимално отворена бленда със същия обектив

http://media.snimka.bg/4927/016110249-big.jpg





Публикацията е редактирана (27-01-10 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: logrus   
Дата:   27-01-10 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: kadieva_r   
Дата:   27-01-10 01:31

Е, с този обектив това е размазването на 1,8. Може би 50 на 1,4?

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-01-10 08:48

85/1,8
Обаче не е съвсем бюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 09:15

Гореспоменатата от колегата 85-ца е може би едно от най-добрите решения за прилични пари. 50-ката не е точно портретен обектив, макар, че на кроп не са 50 мм, а малко повече. 85-цата ти е варианта са страхотни портрети! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 09:18


http://chsvimg.nikon.com/products/imaging/lineup/digitalcamera/slr/d80/img/pic_005b.jpg



Само виж как "маже" зад обекта [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: next_time   
Дата:   27-01-10 09:26

Ами маже отвратително - едва ли е пример за добро мазане - по-скоро за "някакво" мазане


https://photo-forum.net/ebook/start.htm


това би помогнало за начало, ще ти спести задаването на доста глупави въпроси.Всеки начинаещ започва от някъде и това което в момента ми се вижда страшно елементарно преди време ми се е виждало върха на познанието, НО не е зле да си маааалко подготвен за въпросите които задаваш.То сега ще е как да получа дефокус, после що е боке, а от какво се влияе и т.н. безкраино дъвкани и изтъркани теми.Полвин час четене и два дена снимане от твоя страна ще ни спестят четенето на много досадни теми

Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: shmirgela   
Дата:   27-01-10 09:30

Можеш да заложиш на нещо старо, но качествено с преходник. Фокусът разбира се е ръчен, няма мерене, няма потвърждение на фокуса, но и парите са в пъти по-малко.

Ето пример с 105/2.8, който съм закупил за 160лв.


http://87.121.7.213/site_pics/190/h_1262363687_Vanya_park_1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 09:30

[smilie10] горепосоченото боке е отвратително, така ли? Няма да коментирам повече. Купи си още един никонски китак и снимай с него, или мажи обектива отпред с вазелин около обекта на снимане и така мажи фона. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: Mixmike   
Дата:   27-01-10 09:36

Trusinov, пий едно кафе.
85мм и за канон и за никон не е еквивалент на хубаво боке. И тук не става въпрос за фокусно разстояние, а за конкретно устройство на обекрива.
Ако ти харесва мазането на 85мм - ти си един щастлив човек - нямаш нужда от скъпи обективи.[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: Mixmike   
Дата:   27-01-10 09:40


http://photo-zona.net/images/user31712/album19487/large/1246535022_qkns4903_IMG_9418.jpg



снимката е само кроп

Аз съм фен примерно на това(въпреки че е от евтин обектив), но много хора не го харесват, така че...въпрос на вкус.
Btw снимката е с 50мм обектив на FF, което е горе долу 35мм на кропка[smilie21] [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-01-10 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 09:41

Виж в пъти повече се радвам на бокето на Канонското 135 2L, но парите къде отиват.... [smilie11] И мазането на 85-цата на канон ми харесва изключително много за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: liusifer   
Дата:   27-01-10 09:51

И аз съм с D5000, имам китовия 18-55, имам и 55-200 4/5.6, с който се опитвам да правя портрети. За начинаещи върши работа, поне на мен ми върши. Ако ти се дават парите взимай, пък после ще прецениш кое ти е най-удобното фокусно растояние. Единствения по-сериозен недостатък е че е тъмничък, иначе мисля че е перфектен като за начало. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: next_time   
Дата:   27-01-10 09:56

trusinov

Не се пали.Просто е видно че бокето е скапано, не че няма вариант и по-скапано да го сътвориш, защото обектива е само един от факторите които влияят на бокето.

Ако това ти е стандарта за добро боке наистина е безмислено да се коментира.По-добро е от тъмен китак, но ....

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 10:01

next_time моят стандарт за хубаво боке не се определя от твоя. И определено картинката поне при канона е коренно различна от тази при китака. Дай да не влизаме в глупави полемики. Аз не разбирам, 85-ците имат отвратително боке и толкоз. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: autosvet   
Дата:   27-01-10 10:02

То самоцелното боке е признак за фотографско безсилие. Като снимаш портрети наблегни на човека, не на бокето.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 10:06

autosvet - съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: next_time   
Дата:   27-01-10 10:12

trusinov

Моя стандарт или твоят стандарт са едно нещо , но има нещо което е ОБЩОПРИЕТ стандарт и колкото и да е разтегливо има грници в които се движи.Това че светлосилен 85мм-ов е по-добре от китак е ясно та ясно, ако не беше така никой нямаше да се занимава да ги произвежда.И 85мм не е единствен фактор за боке, а само за определен дефокус.Ако вземеш пет различни 85мм-ови обектива на еднаква бленда и ги пробваш в критични условия (в подходящи условия разликите са пренебрежими) ще се учудиш колко е голяма разликата.Не всеки 85мм е с прекрасно боке.И не само дефокуса е определящ за това какво е едно боке.Един от обектиите с най-добро боке е сумикрон 35/2 пре асф.Ама явно наистина не разбираш.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни снимки
Автор: trusinov   
Дата:   27-01-10 10:18

next_time никъде не съм споменал, че бокето на споменатият от мен обектив е най-доброто, което може да има като стандарт. Canon 35mm 1.4L, 135 2L, 85 1.2L са все обективи, със страхотно боке за суми, в хиляди левове. Не съм ползвал споменатият от теб обектив лично, но съм виждал кадри с него и не отричам качествата му, въпреки, че не виждам кой знае какво боке от него... А колко разбирам не мисля, че ти определяш. [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-01-10 10:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »