Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 21:56

...тва е публичен албум от лицекнижката. не е със снимки за туристи. мен лично здраво ме потресе.
ей го и албума

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs145.snc3/17247_1308160791706_1461165216_862369_546208



Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: thingfish   
Дата:   23-01-10 22:10

Спомням си, че ти май там си учила?
или бъркам

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: jekopj   
Дата:   23-01-10 22:14

Същата мизерия,каквато беше и тука...даже по-голяма.

И още се намират хора,който милеят за онзи строй...те да гледат и да пишат.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: thingfish   
Дата:   23-01-10 22:16

Мизерията тука не е "беше"

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: ilcoin   
Дата:   23-01-10 22:22

Комунизмът е социално зло. Трябва да бъде забранен със закон!

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: serjy   
Дата:   23-01-10 22:25

Тук нямаше мизерия. Сега има! А Куба я докараха до тая мизерия американците. От десетки години е в блокада.
Блокадата на Куба от страна на САЩ е наложена на 7 февруари 1962 с цел да се накаже управлението на Фидел Кастро с помощта на икономическата сила на САЩ. Официалният повод е конфискацията на имуществото на щатските граждани от страна на правителството на Кастро. В основата си, блокадата представлява забрана за всякакви икономически отношения на американските граждани с Куба и икономически свързани с Куба лица.

Ембаргото е формализирано със закон през 1992 с декларираната цел „да се занесе демокрация на кубинския народ“. През 1996 Конгресът засилва още повече мерките. През 1999 Бил Клинтън разширява ембаргото.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: caro-anton   
Дата:   23-01-10 22:28

снимките са тенденциозни. авторът с тях иска да ни представи тезата си.
аз бих направил един по-друг вид снимки.

едит - това го написах, докато гледах първия автор.

след разглеждането, се замислям дали са тенденциозни... но със сигурност бих направил по-други снимки. тези не ми допадат. снимани са ан гро.



Публикацията е редактирана (23-01-10 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: thingfish   
Дата:   23-01-10 22:32

...не тенденциозни ли ше направиш?
serjy [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: sirkhann   
Дата:   23-01-10 22:34

Чух, че там имало много уличници [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: b00m   
Дата:   23-01-10 22:35

serjy [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: juslen   
Дата:   23-01-10 22:35

Авторът на снимките нарочно е снимал само мизерията,в Куба има и много красиви места и неща.

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 22:36

такааам...гледайте хубаво. авторът не е един. снимките не са тенденциозни. да, там съм учила, изкарала съм 8 години там, наште бяха инженери(да не се чудите по ква линия)
мизерията е плод и на блокадата, но и на откачената политико-социална система. не искам да си представям какви са нивата на корупцията. аз и преди 22 години(и нагоре) като си идвах за ваканциите, тука пак ми се струваше запад.
имаше една добра страна-кучето- с празна паница, ама на дълга верига. всеки свободно си приказваше. или поне в мойте среди. пачангата ни беше чалгата тогава и я мразехме и в червата. слушахме си рок музика, алтернатив, уейв...сичко друго, не и латино.

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: jekopj   
Дата:   23-01-10 22:37

серджи,как няма да им наложат ембарго,че те-кубинските комунисти взеха да изнасят революцията и в другите латиноамерикански държави.Че Гевара е достатъчен пример.

Относително е дали сега сме по-зле от преди.Паркингът пред нас беше почти празен преди десетина години,а сега паркират и по тротоарите,защото няма место...и се карат тези коли,което значи гориво,данъци и др.,все свързано с пари.


Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 22:46

че гевара не е кубинец. и комунистическите мераци си шестват по цялата латинска америка. е, в някои държави успешно се справят с угрозата...нароявайки до 70 фракции на кимпартията. така, дори и 70% от населението да е червено, така е нюансирано, че не може да се добере до властта [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] говоря за мексико...примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: zlak   
Дата:   23-01-10 22:51

Мизерията е пълна. Жалко за хората че са принудени да живеят в нея. Някои които се изказаха че сега е мизерия , а не по време на комунизма явно са били малки или хич не са наясно какво е било. Банани и портокали имаше само по нова година в показните магазини за зеленчуци и се чакаше с часове на огромно опашки. Моята мечта като малко момче беше да купя две кила банани и да ги изям[smilie2] . Чакаше се с месеци за да купиш български телевизор и с десетилетия да ти излезе редът за автомобил. И т.н. .... и т.н...
Наскоро гледах игрален кубински филм. Сякаш се върнах назад във времето в България , но в още по-екстремен вариант.
Така че ако някои хора не знаят какво беше по комунизма , нека да не леят крокодилски сълзи. Кризата в която се намираме би била рай в очите ни ако можехме да я погледнем преди 25-30 години.
А снимките като такива не ме впечатлиха особено.



Публикацията е редактирана (23-01-10 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: caro-anton   
Дата:   23-01-10 22:53

Имам приятелка колумбийка... с нея прекарахме няколко нощи в бистрене на положението... та... в колумбия пък какво е... в Куба няма гражданска война, поне.
Имам приятел мексиканец. Колега.
Срам ме е да го кажа, ама в някои отношения изпреварват България.
аз май взех да ви изброявам приятелите си от латинска америка, а май няма нужда...

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 23:00

прочетете "мръсна хаванска трилогия".
най-странното е, че тез хора умеят да се радват на живота така, както ние тук не можем.
....за sirkhann - да, много жени се продават. стават уличници и майки, и съпруги. щото са единствената конвертируема стока. а трябва да се яде. единствената хубава част е, че те по условие си имат доста свободни сексуални отношения, та поне никой никого не съди. е, или поне аз съм останала с такова впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: caro-anton   
Дата:   23-01-10 23:03

Не е странно, че някой умее да се радва на живота,
Българите са сбъркани, че не могат да му се радват и все си търсят проблеми...
отивам да си пусна нещо и да си танцувам...

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 23:12

ан така[smilie24]
имах предвид от българска гледна точка "странно'. пък...ако една либра(фунт) боб ти е 12 долара...ми причините за радост рязко намаляват, ама поводи винаги се намират[smilie5]
впрочем снимките са съвсем любителски, но повечето са твърде добри за такива. аз имах много време и изгледах всичките. познавам...познавах местата, поне повечето.
просто това не са курортите, не са местата за чужденци. ама само на 20 метра от площада на катедралата почва мизерията. и колониалните сгради, преградени нависоко и нашироко. етаж от 4 метра става на 2 по 2 метра, стая 6 на 4 става на 4 стаи 3 на 2. тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: da.fo   
Дата:   23-01-10 23:13

Че то Албания преди 2 години като ходих и да исках такава мизерия нямаше къде да снимам [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: caro-anton   
Дата:   23-01-10 23:16

маро, маро, нали с този знак в куба се бележи песото?
25 песо са 1 евро... друг е въпросът, че един човек там получава около ....айде да не казвам... но не много повече, отколкото като си била там.

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 23:21

каро, забрайла съм явно...няма майтап, ей! опрай ми настроението, да го ега![smilie24] [smilie5] [smilie18] ееееей, верно, че така си бележат песото...таман викам-как така смятат в долари, кат са в ембарго, ей, блондинкааааа, блондинкааааааааааа

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: Стефан   
Дата:   23-01-10 23:21

Абе не знам колко е мизерия в Куба в сравнение със съседните й държави, ама съм чувал, че заради особеностите на обществения й строй нивото на здравеопазването и образованието там е недостижимо за която и да е друга латиноамериканска страна [smilie8] А като знам какво е положението със здравното осигуряване в САЩ, май само в Канада от двете Америки има нещо подобно [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: caro-anton   
Дата:   23-01-10 23:30

http://www.youtube.com/watch?v=8sQYiRFqQ9U


поздрав! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: куба, такава, каквато е.
Автор: мара   
Дата:   23-01-10 23:33

стефане, и ти си прав, ама болниците все пак не са място за живеене. училищата , както е видно на снимките, са прилични. много даже. ама тия хора живеят адски бедно...
и блокадата има огромна вина за тва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »