Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:04

На една светкавица Sigma 500 DG ST за първи път и се наложи да работи със студийно осветление - доста просто - за паспортни снимки. Задачката и беше да "пали" чадърите и да участва в общото осветление. Направихме доста опити с две различни тела при различни положения на главата, сила и т.н. Стигнах до извода, че импулсът и или СЕ ЗАБАВЯ или ИЗБЪРЗВА ОТ ЗАТВОРА на фотоапарата! Има ли начин да се оправи този недостатък и къде може да стане в София?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: sd   
Дата:   20-01-10 16:07

какви марки са телата, с които сте пробвали?

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:09

КМ - 7Д и Сони А- 100.
Пробвахме и с друга ситема: Пентакс К 20 Д със системна светкавица за него и там всичко е наред!

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: Пешо   
Дата:   20-01-10 16:11

Проблема е в задапаратното не в сигмата. Ама се помъчи сам все пак пари искаш да изкарваш от това. А аз акъл ткаива като тебе не обичам да давам. Не толерирам взимането на пари от хора дето такъв елементарен проблем не могат да си реpшат, но имат самочувствие да предлагат услуга.



Публикацията е редактирана (20-01-10 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: sd   
Дата:   20-01-10 16:13

давам жокер: [smilie5]
Кониката и сонито работят с префлаш.



Публикацията е редактирана (20-01-10 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:14

Абе, Пешо!!!
И аз помагах на един познат с ново ателие бе...но ми стана интересен проблемът, щото до сега не ми се е случвал...

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:17

Да така е, пробвахме и в ръчния режим, не сме пробвали ADI - защото нямахме подходящ обрктив от общо 4-5 минолтенски наоколо. А и има ли смисъл когато главата се обръща на различни страни. Тая светкавица все още е моя и си работеше нормално с посочените две тела особено със седмицата - и директно и насочвана към сетли тавани и стени....



Публикацията е редактирана (20-01-10 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: Пешо   
Дата:   20-01-10 16:19

О боже....

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: sd   
Дата:   20-01-10 16:20

А светкавицата в какъв режим беше? М или TTL?
Има смисъл светкавицата да се обръща, за да не попадне светлина от нейния импулс дирекно върху снимания обект.

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:20

sd досетих се...:)). Казваш ми, че префлаш импулсът е палил другите...ама той май го няма в ръчен режим...?!



Публикацията е редактирана (20-01-10 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:23

Виж сега, Пешо...Идеята е тази светкавица да стане притежание на собственика на ателието, както станаха и други минолтенски неща, но трябва да го убедя, че работи добре,....а аз ако изкарвах достатъчно от снимане, нямаше да си продавам периодично нещата и то все на загуба....



Публикацията е редактирана (20-01-10 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: sd   
Дата:   20-01-10 16:47

При КМ 7Д май не можеше да се изключи префлаша. Виж дали няма в менюто ръчен режим на светкавицата и превключи и самата светкавица на Mlow или Mhi. Щом искаш само да пали другите светкавици за препоръчване е Mlow - това е половин мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:54

Благодаря ти, sd! Това го правихме със сигурност с А-100, но тогава му иде много горно осветлението от чадърите, а и слабо, но това май не е проблем на Сигмата...ще го пробваме и със седмицата...тя си е у мене, но аз му звъннах на собственика да следи темата...Интересно, че с пентакса с неговата светкавица излиза почти перфектно, но този апарат работи другаде....:))

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: aleksandr   
Дата:   20-01-10 16:57

А КМ - 7Д не само, че има ръчен режим но и делител на мощност до 1/16!

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-01-10 20:15

За да няма префлаш трябва да включиш апарата на М режим и светкавицата на М режим, поне а300 се справя така със запалването на светкавици с фотоклетка.

Иначе има радиосинхронизатори за целта, ня тях съм и по фен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ...Странен проблем със светкавица...
Автор: alex_stand   
Дата:   21-01-10 00:17

Дааа ами радиосинхрона съвсем не е за подценяване ...и е по-удобно и е по-спокойно [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »