Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на DSLR с учебна цел
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-01-10 16:52

Синът на един приятел следва специалността "Визуални изкуства" в НБУ. Във връзка с ученето трябва да си купи DSLR. Досега момчето е снимало със семейната сапунерка. Та приятелят ми ме помоли да му помогна с избора на DSLR. Изобщо нямам представа точно какво се изучава там, но от най-общи съображения предполагам, че става дума за пейзаж, портрет, предметна фотография, архитектура, натюрморт може би.
Като за начало аз си позволих да дам съвет за DSLR плюс един два обектива секънд хенд, например:
1. Система на базата на Канон:
тяло 350D или 20D или 30 D
обективи 18-55 ИС и 50/1.8

2. Система на базата на Никон:
тяло D50 или D70(S) или D80 (заради мотора в тялото и възможността за използване на AF обективи без мотор)
обективи 18-70 или 18-105 и 50/1.8

Обаче приятелят ми се отнася с предубеждение към техниката секънд хенд и предпочита да даде пари за нещо ново и сравнително евтино и се чуди дали като за начало да купи едно 1000D плюс 18-55 ИС.
Молбата ми е да кажете дали това е достатъчно добър избор или да предложите някакви алтернативи[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-01-10 17:09

D80 50/1.8 AF 18-105 и нещо дълго примерно 70-200 и избор между 60 микро и 105 микро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-01-10 17:11

1000Д по-добре не.

Какъв е бюджета? Ако е ограничен и иска нова техника май ще трябва да пропусне Канон и Никон и моят съвет е да се насочи към Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: suggs   
Дата:   18-01-10 17:14

Като за ново и сравнително евтино - достатъчно добро е. Можеш да му добавиш и един EF 50/1.8 .
Ако на приятеля ти му се дават малко повече пари, може да помисли и за Nikon D5000, или за Pentax K-x.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: graphix   
Дата:   18-01-10 17:23

как се казва момчето? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-01-10 17:24

Доколкото знам, бюджетът е ограничен. Да, приятелят ми се чудеше още и за Никон D3000 дабъл зуум кит - с 18-55 VR и 55-200 VR. За последното тяло се опитах да му обясня за ограниченията за използване само с AF-S обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: ilcoin   
Дата:   18-01-10 17:35

Пентакс ще реши чудесно чуденето с бюджетните обективи. Някои и друг твърд обектив ще му даде далеч повече възможности от стабилизирания китак, пък било то на канон или никон.

Иначе, ако питаш мене, най-важното е да може да твори. Занаятчииската част във фотографията се постига с достатъчно труд и целенасочено четене/питане.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: gam3ra   
Дата:   18-01-10 17:38

Бре, в НБУ искали DSLR за всеки студент?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: ittv   
Дата:   18-01-10 17:53

то пък много скъпото да си купиш ДСЛР има оферти за по 500лв с обективи в базара, слагаш и една 50-ка и за никви пари си взимаш апарат... то пък защото на НБУ семестрите са им едни евтини... според мен студентите точно там не са за жалене [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: mbs   
Дата:   18-01-10 18:36

Best beginner DSLR camera : Pentax K-X

След като търси ново: тук

Стига цената да го устройва човека. Иначе на старо аз бих взел К200, К10 или К-м.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: dechobek   
Дата:   18-01-10 18:59

ако е само заради университета, не е нужно да се купува каквото и да е. Със семейната сапунерка може да завърши и специалност фотография дори...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 19:18

Програма "МОЯТ ПЪРВИ DSLR" на Фотосинтезис

[smilie24]



Публикацията е редактирана (18-01-10 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: suggs   
Дата:   18-01-10 20:36

Това е за 2009-а . За 2010-а е малко по-различно - първо си купуваш апарата, и след това се записваш за програмата [smilie5] :

http://magazin.photosynthesis.bg/my_first_dslr.html


Ред.: Ей, голям зор човек да вмъкне един линк...



Публикацията е редактирана (18-01-10 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: darksorrow   
Дата:   18-01-10 21:10

ъъъ, и защо студент по специалността ще иска съвет, аджеба, какво да си вземе? [smile]

иначе 1000д е забележително дръвце. та по-добре не наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: Mec   
Дата:   19-01-10 19:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-10 19:21

mec, 50/1.8 може е дръвце по разни параграфи, но остротата абсолютно не е един от тях.

много глупости от интернетски герои...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: Mec   
Дата:   19-01-10 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-10 21:31

к'ви глупости, бе, мой, аз с тоя обективче имам едно 500 РАБОТНИ кадъра - не тестове в магазина, не снимки в кръчма. при това с 2-3 бройки.

не ти говоря за графики в нета, говоря ти за това как са нещата НА ПРАКТИКА, интернетско юначе такова.

и по-леко с пръстчетата, за да не те информирам къде да ги поставиш. ако обичаш.



Публикацията е редактирана (19-01-10 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: Пешо   
Дата:   19-01-10 21:41

50/1,8 независимо дали никонски или канонски е must have за работещи от скоро. С 1 снимане и си ги изплатил. А върши толкова много работа. За никонци има и 35/1,8 който прави нещата още по-приятни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: lavrentii   
Дата:   19-01-10 22:22

1000d + 50/1.8 e перфектно начало

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-01-10 00:51

За канонци има 35/2 който също прави нещата адски приятни дори и на f2

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-10 01:19

Благодаря за всички изказани мнения и съвети! [beer]
Ако изборът беше мой, щях да се напъна за едно 20D или 30D на старо плюс задължително EF 50/1.8 плюс някакъв зум на първо време....
А относно EF 50/1.8, на базата на моя скромен двугодишен опит с 350D и горепосочения 50/1.8, лично аз бях много доволен. Написах "бях", защото преди една година смених "резбата" и оттогава съм с Fuji S5 Pro, Nikon D40 и Sigma DP1[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-01-10 01:24

Е - то ако за "20D или 30D на старо плюс задължително EF 50/1.8 плюс някакъв зум на първо време...." ще се напъва човек... значи изобщо няма пари за нищо [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-10 01:29

Все пак става дума за камера за студент[smile] А иначе баща му на първо време е склонен да се бръкне за 1200-1400 лв. макс. на първо време, доколкото разбрах...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR с учебна цел
Автор: Mec   
Дата:   20-01-10 01:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »