Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC OS HSM за Nikon
Автор: tonievt   
Дата:   14-10-09 11:50

Някой има ли впечатления от Обектив Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC OS HSM за Nikon
За мен този обектив е интересен с това, че е първият стабилизиран обектив с бленда 2,8 на 18мм и цена под 600лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   15-10-09 16:32

Понеже гледам, че никой не ще да отговори още, да взема драсна едно лично мнение. [smilie6]

Например сравнено с Никор 16-85 ВР... таз Сигма 18-50 ОС е:
1) 2/3 стоп по-светла в широката част и под 1/3 стоп по-светла на 50мм... реално - все тая [smilie3] ;
2) По-тясна в широкото и по-къса в дългото - т.е. с по-малък обхват като цяло;
3) По-ниска острота и по-слаба стабилизация. Повече хроматични аберации и изкривявания... които на всичкото отгоре и човек трябва да се занимава да маха на ръка от всеки кадър, докато на Никонската оптика, Кепчър НХ2 ги оправя автоматично;
4) По-евтина.
... ааа, щях да забравя и:
5) по-евтина... и да не забравяме, че е по-евтина [smilie5]

В крайна сметка, както обикновено - просто колкото плащаш, толкоз получаваш. Но то не може хем туй в онуй, хем душата в рая. [cool]
Ако много държиш на стабилизиран ф/2.8, ще трябва да се "бръкнеш" по-дълбочко например за новия стабилизиран Тампон 17-50/2.8 ВК, когато се появи. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC OS HSM за Nikon
Автор: Iguasu   
Дата:   19-01-10 14:49

Да посъживя темата ако някой има лични впечатления от тази Сигма, може ли да ги сподели. Конкретно за Канон ме интересува.

Моля без препоръки от сорта "по-добре купи..." Интересува ме какво може ТАЗИ Сигма.
Ваши снимки с нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC OS HSM за Nikon
Автор: sd   
Дата:   19-01-10 21:00

който иска сам да си състави мнение да ми се обади. Имам едни нефове, които мога да пратя да ги гледате. А за софиянци може и да уредим и да пробват на живо.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC OS HSM за Nikon
Автор: jazzta   
Дата:   20-01-10 21:21

Може ли да ме посъветвате за покупка между този обектив и 17-70 2.8-4.5 на Сигма нестабилизиран.Цената е приблизително еднаква.Единственото ясно ми е че 17-70 е макро.И друг въпрос.Разликата между DC и DG като еф и еф-с ли е?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »