Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Волтажа на батериите
Автор: Ang3l   
Дата:   18-01-10 22:56

Здравейте,
искам да си купя презареждащи батерии за светкавицата, обаче едно нещо ми направи голямо впечетление. Всички батерии тип AA Rechargable са 1.2V, а обикновените (т.е не презареждащите) са 1.5V. Има ли някакво значение това? И има ли презареждащи се батерии от 1.5V? Дайте някакви съвети??

Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: Ang3l   
Дата:   18-01-10 23:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: Блясък   
Дата:   18-01-10 23:18

Купувай от тези по 1,2 и не питай. Стават Ang3l написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: джъмбо   
Дата:   18-01-10 23:31

за светкавица няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: geokar   
Дата:   18-01-10 23:50

По принцип акомулаторните са 1,2, но ампеража им е много по-висок от еднократните. По пренцеп се използват вместо другите без проблем, даже и във фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: caro-anton   
Дата:   18-01-10 23:56

акумулаторните батерии имат по-малък пад на напрежението при включване към електрическа верига, отколкото нормалните батерии.
то ест, ще станат.
разликата в напрежението го дават различните материали, от които са изработени батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: джъмбо   
Дата:   19-01-10 00:00

за ампеража мисля че може да се пори да е чак много повече..... мисля. че стандартна алкална е поне 2500-2700 мА

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: 35mm   
Дата:   19-01-10 00:19

Една прясно заредена АА Ni-Mh батерия е около 1.4 волта, някои даже около 1.5 волта. Това напрежение бързо пада до около 1.25 волта когато батерията се е разредила около 10% и тогава остава почти постоянно докато батерията не мине над 80% разреждане. Тогава волтажа пада бързо на 0.8-1.0 волта при което повечето уреди я считат за изтощена. По-голямата част от цикъла си от 100% до изтощаване е около 1.2 волта, и затова според мен пишат че са по 1.2 волта. Това зависи и от амперите. При 1 А е 1.2, ама при 2 А вече е 1.15 волта(това средно напрежение между 10% до 80% разряд).

AA алкална може да е дори 3000 mAh при малки мощности, но при употрена с фотоапарат, например 1000 mA, капацитета може да бъде и само 700 mAh на тая същата батерия.



Публикацията е редактирана (19-01-10 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: папач   
Дата:   19-01-10 11:10

Намират се и акумулаторни на 1,5 волта.

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: bozo   
Дата:   19-01-10 11:30

Ang3l,
Слагай смело в светкавицата, няма проблеми [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: delivero   
Дата:   19-01-10 11:31

Много ми е любопитно за акумулаторните батерии на 1.5В кажете марка и къде ги продават [ezik] .

сигурно съм поизостанал с новите технологии.

35мм добре беше обяснил по нагоре с две думи :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: IDA   
Дата:   19-01-10 13:08

Една акумулаторна батерия държи ли напрежение 1,5V в заредено състояние, считай че е свършила и вече е директно за боклука!

Крайното напрежение на заряд е 1,44V за NiMh, NiCd и оловни батерии и то може да се измери непосредствено след изключване на напълно заредената батерия от зярядното устройство. След това напрежението бързо спада до около 1,3V без натоварване. Натовари ли се батерията, напрежението на клемите е между 1,1 и 1,2V в зависимост от тока на консумация и състоянието на батерията (вътрешното и съпротивление). Спадне ли това напрежение до 0,9-1,0V батерията се счита за нормално разредена и следва да се зареди наново с пълен заряден цикъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: IDA   
Дата:   19-01-10 13:10

Впрочем, грамотните хора казват:

НАПРЕЖЕНИЕ вместо волтаж;
ТОК вместо ампераж и
СЪПРОТИВЛЕНИЕ вместо омаж.


Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: geokar   
Дата:   19-01-10 15:46

Е това за тока като синоним на ампераж направо ме хвърли в оркестъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: peter_s   
Дата:   19-01-10 15:53

Омажът е най-важен - показва колко са се омазали нещата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: geokar   
Дата:   19-01-10 15:55

На времето, когато си купих първия дигитален апарат (Йенаоптик), бях шокиран от факта, че с приложените 4 алкални батерии (1,5 волта) можах да направя точно три снимки и половина. Чак когато си купих четири акумулаторни батерии с по 1,2 волта, но с доста по-голяма мощност (разбирай "ампераж", а според някои - "ток"), можех вече да ползвам уреда по предназначението му. Тогавашните бяха по 900 миниампера, по-късно минах на 1200 и т. н. Но напрежението (нека се изразим грамотно) си беше неизменно 1,2 волта. Е, в интерес на истината, после в един каталог видях и акумулаторни батерии с 1,5, но по форумите някак си не ме посъветваха да ги използвам

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-01-10 16:02

geokar

като пишеш "тока като синоним на ампераж направо ме хвърли в оркестъра" сигурно имаш предвид, че "ток" е погрешния термин [smilie18]

Ами хайде обясни какво означава "ампераж", моля те? Щото величината, която се измерва в АМПЕР е точно ЕЛЕКТРИЧЕСКИЯ ТОК [smile]

Предполагам, че в тази импровизирана система термина "ампераж" за някой от пишещите тук е ту синоним на "мощност", ту синоним на "енергия"... И двете не се измерват в ампер, разбира се [smile]

Ако се замислим наистина върху мерната единица mAh (респективно Ah) виждаме, че ще е за някаква си физична величина, чието определение явно ще да включва I (сила на електрическия ток в ампери/милиампери/) * h (времето за протичане на този ток в секунди /часа/). И тази величина е... какво? [smile]

Между другото, американците наистина имат навика да използват (дори в техническа литература) думичката "amperage". При тях това е допустимо, но те също я използват за да означат с нея сила на електрическия ток, в никакъв случай не мощност.

Аналогично за т.н. "волтаж" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-01-10 16:06

geokar написа:

> ... с доста по-голяма мощност (разбирай "ампераж", а според някои - "ток") ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Те това вече е бисер на разсъжденията... [smilie18]
Ако за някой ток "мощност" е синоним на "ток" - този някой трябва да си единствено и само ти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: geokar   
Дата:   19-01-10 16:13

Не четеш подред, драги! С амперите се изразява, по народному, мощността (силата) на тока, напрежението е съвсем друга работа. Точно поради това батерия с напрежение 1,2 волта но с 1200 миниампера работи по-добре и по-дълго от такава - с 1,5 волта, но със 700 миниампера. Което беше и отговор на въпроса от темата. Не съм електричар и не ползвам най-точните определения, но ако сложим ампер=ток, ще объркаме питащия, нали. Е хайде, нека да е ампер=работа, така става по-ясно.



Публикацията е редактирана (19-01-10 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-01-10 16:17

Възможно е, не съм чел цялата тема - но в поста на IDA общо взето всичко е вярно. [smile] Сори ако това е причината за някакво недоразумение [smile]

А пък в Ah/ mAh между другото се измерва не "ампераж" [smile] , не "ток", а точно електрически заряд - то си личи от самата мерна единица [smile] Системната единица за тази величана, между другото е Кулон. Така че може да се пробвате с "кулунаж" [smile] само че някак си не върви [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: geokar   
Дата:   19-01-10 16:21

Е, няма значение, важното е че ориентирахме човека - както се казва в оня стар виц... :))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: geokar   
Дата:   19-01-10 16:35

Пък дето съм сбъркал "сила" с "мощност" (условна величина, измерваща се с работа за определена единица време и означаваща се във ватове), моля да ми бъде простено, все пак тази материя съм я учил преди има няма трийсетина години. Едно от основните неща, които уважавам в този форум е чувството за хумор на участниците! Дано няма засегнати! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: surg   
Дата:   19-01-10 16:36

Автор: джъмбо
Дата: 19-01-10 00:00

повечето не зарядни батерии са 1300-1600 мач

някои литиеви са над 1850....но няма 2700 да речем , които пък са си около 2550 мач зарядни...

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-01-10 17:10

geokar,

тц - забрави в случая за мощност и сила на тока [smile]
Идеята е, че в българския език истинската величина си е много на място. Щото е електрически заряд. [smile]
И е по-приемливо според мен да кажеш примерно "зарядът на тези и тези батерии е по-голям ..." отколкото да кажеш "амперажът на тези батерии..." Второто е хем по-не-на-български хем погрешно [smile]

Извинявам се, ако това е спам

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Волтажа на батериите
Автор: asahi   
Дата:   19-01-10 18:12

Добавете и начален ток, че да е по-забъркана фабулата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »