Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към птичарите
Автор: jiro-k   
Дата:   14-01-10 21:37

Здравейте,

планирам да се снаража с 3D камуфлажно наметало. Единствената опция която открих е тук .

Та въпроса ми е може ли да се купи нещо друго от BG (като производител, модел, разцветка) и от къде?

Ще съм благодарен ако споделите впечатления от посочения модел както и на всякакво инфо по темата!

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: nbg   
Дата:   14-01-10 22:18

Имам такова, взех го за 70 лева преди време. Имаше го по големите ловни магазини
Комуфлажно е, но не и невидимо :) За мен това е по-скоро ловен аксесоар. Ако го използваш за птици ще трябва в продължение на часове да седиш неподвижно (имам предвид - истински неподвижно). И въпреки това птиците дори и да те доближат, непрекъснато ще ти хвърлят по едно око. За мен по-доброто решение е маскировъчната палатка - стативче, столче, хапване и пийване - кеф :) Цената й е около 25 лева, сгъва се и се разгъва за 5 секунди. Не е 3Д, но е особенно ефективна, ако може да се постави поне от предишния ден на мястото, което си набелязал.
Все пак има значение какво и къде би искал да снимаш. Ако си сериозен - взимаш и двете :)
Иначе в нета се предлагат много добри укрития/палатки, създадени специално за тази цел. Малко по-скъпичко идват, трябва и да се внесат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: asahi   
Дата:   14-01-10 22:21

"да се снаража с 3D камуфлажно наметало" [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: dent   
Дата:   14-01-10 22:47

Ето няколко варианта тук за палатки и т.н. Цената не е 25 лв., но изглеждат доста добре![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-01-10 23:24

Пончото е задължителен аксесоар.Има ситуации в който палатка неможе да се ползва.А и с пончо стават по креативни кадри.
Зимай върши работа.Заставаш някъде удобно и сравнително неподвижно.Ако правиш движения трябва да са много много бавни и няма проблем.Най-добре е да си легнал.Работата с пончо винаги е тегава но дава прекрасни резултати [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: ivodam   
Дата:   15-01-10 01:04

Аз си изписах една палатка от Щатите миналата година, за 70 долара, адски удобна е, просторна, с прозорци във всички посоки, отдолу без дъно и можеш да се придвижваш с нея. Ама беше по времето, когато това попадаше в размера на необлагаемата стойност. Сега тая маймуна Дянков откакто въведе всичко над 30 лева да се облага... [smilie2] [smilie23]

Във всеки случай, не знаех че имало палатки за 25 лева, би ми било интересно да видя какво представляват...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: jiro-k   
Дата:   15-01-10 09:26

Благодаря за коментарите!

Доизясних си разликите м-у палатката и пончото, както и това че "щом вече съм се зарибил" ще се нуждая и от двете.

Иводам би ли споделил линкове за американските магазини

Ще се се радвам ако някой пусне и линкове към изпробвани интернет магазини в EU

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-01-10 09:37

Малко нагледен материал, който се познае да си мълчи [smilie3]


http://photo-zona.net/images/user61374/album13994/large/1263540931_eimb7678_IMG_1548.JPG




http://photo-zona.net/images/user61374/album13994/large/1263540937_ktab7565_IMG_1648.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-10 09:45

Това е нагледния материал[smilie3]


http://club.foto.ru/gallery/images/photo/2006/09/24/701592.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-01-10 09:46

Аз показвам нашенски птичари, от нета всеки може да изкара картинки [smilie3] [smilie5] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: mladenov   
Дата:   15-01-10 09:49

DidiAndreeva -абе то този твоя пример ще насочи обектива някой ден в грешната посока и с тази екипировка ще създаде грешното впечатление,ама да видим кога![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: nbg   
Дата:   15-01-10 10:44

Хаха, Диди, Зафиров дори и в гръб не мога да го сбъркам. Сигурно снима каките по балконите на първата снимка :)
Иво, палатките по 25 лева (дали не бяха и по 20) са най-простите възможни. Правят ги в различни лятно-есенни комуфлажни шарки в пирамидална форма с големина като за двама. Имат дъно и вход, нямат прозорци. Имам две такива, на едната съм изрязал дъното и съм понарязал на няколко места четирите й стени. Не е особенно естетично, но е удобно и .. прохладно :) Най-големия й плюс е, че е евтина и неугледна и мога винаги да я зарежа някъде да свикват птиците, без да се притеснявам, че като се върна ще намеря някой мангал удобно полегнал или просто няма да я намеря :)
Не съм сигурен къде се продават, взел съм ги от приятел

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: altea   
Дата:   15-01-10 11:46

Първата снимка ме хвърли в оркестъра. Има формата на бухал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   15-01-10 14:35

За съжаление почти всичко камуфлажно дето се продава в търговската мрежа е частично пригодно за укритие пораде елементарния факт , че птиците страдат от "ултравиолетофобия" и при отразяване на светлината от тези аксесоари , особено когато са изложени на пряка слънчева светлина птиците са особено недоверчиви/не всички разбира се/.Човека на последната снимка- големия руски орнитолог Валери Мосейкин отчита този факт и предпочита да прави сам укритията си.Във връзка с тази снимка той обяснява ,че е сложил маскировъчната мрежа само и единствено за да не се види , че зад телеобектива няма апарат, защото последния е поставен на статив с "къс" и дистанционно , което се команва от него самия. Земеродното рибарче всъщност е напълно привикнало и го допускало съвсем близо дори без никаква маскировка.



Публикацията е редактирана (15-01-10 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: ivodam   
Дата:   15-01-10 14:57

Камуфлажната палатка отразява повече УВ-лъчи отколкото растенията и в частност храстите и дърветата ли, не разбрах откъде точно идва проблемът?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: cicomanco   
Дата:   15-01-10 15:08

...как така палатката не е 3Д....?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   15-01-10 15:21

Автор: ivodam
Дата: 15-01-10 14:57

Камуфлажната палатка отразява повече УВ-лъчи отколкото растенията и в частност храстите и дърветата ли, не разбрах откъде точно идва проблемът?


От УВ-"сиянието" на укритието. Иво когато бях дете-3-4 клас, снимах със 135 и 250мм обективи от "палатка" от плътен ленен чаршав, напляскан тук таме с петна направени с "екстракт" от орехова шума , опъната на четири пръчлета и птиците не се плашеха толкова. Сега има модерни и удобни аксесоари ма не е същото братле. Май ше зема да стана шивач. Както казва един приятел-"излезеш да пикаеш и не може да си намериш укритието да се върнеш, а сичко бега от него"[smile]



Публикацията е редактирана (15-01-10 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-01-10 15:24

Аз мога да помогна с шева и цапането [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към птичарите
Автор: nbg   
Дата:   15-01-10 16:29

Жоро, може и да има такава фобия при птиците. Но една палатка, която на нас ни изглежда перфектно маскирана, за птиците е достатъчно явна и забележима, по простата причина, че дори и тези, които изглеждат случайно прелитащи наоколо, дори и за тях терена им е достатъчно познат и всяка промяна води до напрежение. На своята полянка те се чувстват така, както ние в стаята си. По тази причина каквато и палатка да сложиш, ще е необходимо време птиците да я приемат.
И да, едно време и аз хващах повече риба с дървена пръчка и 2 метра корда на нея, просто тогава имаше повече риба :)
Иначе спор няма, че производителите не се стараят прекалено, и аз съм се чудил дали да не си направя една самоделка, сигурен съм, че ще върши повече работа :)



Публикацията е редактирана (15-01-10 16:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »