Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обработка във NX2
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   12-01-10 19:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: джъмбо   
Дата:   12-01-10 19:09

обработваш една и после копираш на останалите настройките... тоест избираш сходна група снимки... правиш върху една корекциите и после с бач процес се прилагат на останалите снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   12-01-10 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: ffwd   
Дата:   12-01-10 19:12

Може, NX2 е MDI приложение.
В Edit List-а се маркират и копират корекциите и стъпките, след което се Paste-ват върху Edit List-овете на другите отворени кадри. Това може да се случи и върху предварително селектирани произволен брой файлове във файловия мениджър на конвертора. За всичко останало F1 [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   12-01-10 19:40

Значи 1. Правиш в един файл всичко, което ти трябва. Без кропове само и изправяне на перспективи.

2. Като си готов - десен бутон на лентата с настройките - Save Adjustments. Ще те пита кои промени и къде да ги запазиш.

3. Селектираш в браузъра на NX2 всички снимки, които искаш да редактираш -> Десен Бутон -> Load Adjustments и готово. Дори няма нужда да ги отваряш.

Отваряш само да провериш и да оправиш за отделния кадър кропове и перспективи...

Успех...



Публикацията е редактирана (12-01-10 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   13-01-10 09:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: dd5   
Дата:   13-01-10 10:19

С риск да ме изядете-точно заради прилагане на настройките върху повече кадри работя с Кепчър 1-там става доста по лесно и бързо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 11:20

На вкус и на цвет товаришей нет са казали руснаците. Като те кефи C1 ползвай него. Човека щом го радва NX2 да си го ползва... Други ползват Лайтрум, Бридж, и квото се сетиш още...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: dd5   
Дата:   13-01-10 11:29

rhyan ,

АБСОЛЮТНО си прав- конвертори бол,всеки пробва и избира оптималното за неговия тип работа и техника с която разполага [smilie24]

аз споделих лично мнение -не го налагам [smile]

аз пътешествието из конверторите го приключих [smile]



Публикацията е редактирана (13-01-10 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 11:39

Я, малко офф топик ти да споделиш как се оправяш с кеша на C1 - това нещо цапа адски харда. Колкото повече снимки имаш в дадена папка и колкото повече папки имаш нещата излизат извън контрол. Само един клик в дадена папка с примерно 200 файла вътре ти качва допълнително едни 500мб кеш.

Това и беше най-основната причина поради която спрях да ползвам С1. Иначе като работа с цветове и опциите за версии ми допада най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: Mec   
Дата:   13-01-10 11:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 11:44

MEC - не съм казал обработка в бридж, казах прилагане на запазени настройки директно в бриджа, защото за това ставаше дума. В крайна сметка в бридж ако извикаш ACR, направиш корекции можеш да ги запазиш без да хвърля файла във фотошоп. Т.е. АЦР ти е конвертора където правиш корекциите, ама от къде ще го извикаш - дали от ПС или от Бридж няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: dd5   
Дата:   13-01-10 11:52

Много просто се справям-след обработката го трия -то кеша си стои в папката която обработвам
за разлика отдругите конвертори които трупат кеша в докуметн и сетинг на ПС

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: Canon   
Дата:   13-01-10 12:08

dd5
Не всичми конвертори си трупат кеш. ДхО не съм забелязал да трупа, за разлика от АЦР който също прави по +4мб на картинка

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 12:08

Ясно, аз минах на друг вариант - онова, което ми хареса за обработка го местя в една папка само за обработка и с С1 отварям само нея, а той си прави кеша само в тази папка...Ама нещо не ми допадна така....NX чете самия неф и не цапа по харда, а настройките ги описва в ексиф-а. Според мен това е най-удачното решение, защото адобските конвертори си правят разни xml-и и също са малко криви за чистене...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: dd5   
Дата:   13-01-10 12:33

Canon ,

За ДхО не знам-ще ми разправиш като се видим [beer]

rhyan ,

каво имаш предвид че не цапа по харда ?
трупа огромен кеш в Ц-то

на мен в Ц 1 много ми липсва хистори че няма-или аз не знам от къде да го гледам [smilie10]



Публикацията е редактирана (13-01-10 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 13:17

DD5,

Не е точно така. За NX2 сам определяш колко кеш да използва и той се съобразява с настройките, които си му задал.
Още повече, че можеш с едно натискане на бутон от самия продукт да изчистиш кеша, който ползва за тъмбнейли и за настройки. Т.е. няма нужда да ходиш и да забърсваш ръчно кеша по харда след всяко пускане на програмата.

Докато C1 само погрешно цъкане в папка, която не те интересува или не планираш да обработваш, веднага ти натрупва кеш.

Адобските продукти също трупат много кеш за тъмбове, който също е скрит и не се вижда, и който от време на време е добре да позабърсваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: dd5   
Дата:   13-01-10 13:37

съгласен съм стеб за тази настройка в Нх
а за друготе натрупвания-по горе нали писах от къде се забърсват [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: ecobo   
Дата:   13-01-10 13:43

И аз отначало не харесвах практиката на С1 да прави подпапки, но вече го намирам за много практично. Примерно, ако преместя папка с РОУ файлове на друг компютър, понеже папката с настройките си е в подпапка, всички настройки се четат на другия комп. А въпросните папки винаги могат да се затрият, още повече че могат да се затрият само където искате, а не тотално целия кеш както е при другите софтчета. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 13:48

ecobo,

NX пише в ексиф-а - т.е. самия неф файл носи информация за настройките. Размера се увеличава с около 2-3мб. Т.е. при архивиране на самия суров файл ти запазваш всички настройки, плюс това винаги можеш да ги откажеш или да направиш нова версия и т.н.

Обаче си вързан с NX2 - друго не може да прочете настройките- дори viewnx не може - само показва че има, но не може да ги приложи...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: dd5   
Дата:   13-01-10 13:57

Я, малко офф топик ти да споделиш как се оправяш с кеша на C1 - това нещо цапа адски харда. Колкото повече снимки имаш в дадена папка и колкото повече папки имаш нещата излизат извън контрол. Само един клик в дадена папка с примерно 200 файла вътре ти качва допълнително едни 500мб кеш.[smile]


И какво става в края на краищата с кеша на Ц 1 и Нх ?
3 бм + на неф файл в Нх и както си казал горе-500 мб на 200 файла в Ц 1?

явно обема на инфото за настройки и на двата софта е почти еднакъв-просто се записва по друг начин [smile]

Давйте да си снимаме и си ги обработваме на кой с ковото му е удобно ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: rhyan   
Дата:   13-01-10 14:05

Спор няма, пак опираме обаче до руснаците и приказката за цвета и вкуса :).

На мен никонския начин на работа ми допада много и сериозно се замислям да си платя за ключ, че демото изтича скоро :) Пък и цената му в сравнение с другите инструменти си е направо приемлива...(Не говорим за безплатните програми писани от група ентусиасти, а за истински иснтрументи) :)
[beer]
Пък и нали е форум - обменяме ноу хау :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: Mec   
Дата:   13-01-10 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка във NX2
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   13-01-10 17:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »