Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Албум за критика!
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   13-01-10 04:08

Това е чернова за албум. Преди да съм го пратил за печат, реших да се допитам до вашето мнение относно подбора на снимките и лейаута като цяло.
Ще бъде 15х10 инча хоризонтален формат. Корицата най-вероятно ще е пръвата снимка.
Чудя се трябват ли му повече графични елементи или да се придържам към семплия изчистен дизайн.
Ще се радвам на конструктивната ви критика[shtrak]
Обещавам бира.....някой ден (: [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: MarinY   
Дата:   13-01-10 05:10

Интересно.
За корицата - първата не е добре защото лицата са припокрити, кофти силует и на двамата. (не е твоя грешка) [smilie3]. Може би третата снимка, че има място и за текст?

Има няколко много добри попадения - например под мостика с колоните.[smilie24]

Като цяло на монитора изглеждат прешарпени, но при печата, това си е в плюс.

Осветлението си е като на плаж. Явно не си имал време и възможност за асистенти и игра с дифузери, отражатели и други "играчки".

Харесва ми комбинацията от основен кадър + разказващи.

Липсват ми "по-така" кадри, официални за рамка, добре обработени портрети, семейната снимка за АЛБУМЪТ.

[beer]

П.П. Къде в Щатите е това?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-01-10 05:12

Тази първата вертикалната не е добре за корица след като вътре цялото е хоризонтално.. не е адекватно изобщо... а снимка 24 не я разбрах как я виждаш да я вкараш във формат 30х10 какъвто е на всичко останало а тя е във формат 20 х 15

Или трябва да направиш още едим албум, който да е от вертикални страници май :))

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-01-10 05:31

разгъвка 11 е много добре - обаче като се напечата - и вертикалната черта от сгъвката ще дойде точно върхо булката според мен.
Предполагам имаш още малко отгоре та леко да го отдалечиш кадъра и да вкараш малко или в ляво при девойките (за да дойде сгъвката зад булката) или в ляво до младежите - за да дойде сгъвката по средата .. де да знам как ще е по добре ..

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   13-01-10 05:44

Дааам, и аз не съм фен на първата да е за корицата, въпреки, че няма да е цяла страница, а така
24 е последна и стои само в лявата част на албума - 15х10. В дясно й се пада е корицата.
На 11 ще има много малък процеп точно между двамата - нема начин[smilie8]

Марин, това е в Оушън Сити, Ню Джързи!

[beer]



Публикацията е редактирана (13-01-10 05:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: never_there   
Дата:   13-01-10 06:05

чудесен е.
съгласна съм за първата снимка.
колко време отне?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   13-01-10 06:20

Aз не съм много добър на Фотошоп та трябваше да разучавам как се прави лейаут най-напред и ми отне над 15 часа. Без да си давам зор много, много[smilie6]
Надявам се да не ми отнема повече от 5 до 8 часа за в бъдеще!
На вас колко ви отнема? Какво е нормалното време за дизайн на албум?



Публикацията е редактирана (13-01-10 06:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: brb   
Дата:   13-01-10 10:14

Приказни снимки си им направил! Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: jivkojj   
Дата:   13-01-10 10:26

Албума ми хареса, дори прекалено много, като "прекалено" е донякъде в негативен смисъл. По-скоро на мен ми изглежда като реклама на нещо или може би портфолио.
Както вече MarinY спомена, не усещам присъствието на младоженците. Прекалено е задълбано в художественото. Това е лично мнение разбира се [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: marchello   
Дата:   13-01-10 10:33

лично на мен не ми допада подредбата на малките снимки в правоъгълниците сред големите снимки. защо не направиш двойка страници само с малки снимки. другото да си го оставиш само чисти снимки на по страница или две. [smile]

това е .... иначе снимките няма да коментирам, страхотни са!

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: marchello   
Дата:   13-01-10 10:34

не ти трябват графични елементи при толкова хубави снимки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: boncho_marinov   
Дата:   13-01-10 10:39

Харесва ми изчистения дизайн, с FotoFusion се работи по-удобно, когато става въпрос за фото албуми[smilie24]

http://www.lumapix.com/index.shtml




Публикацията е редактирана (13-01-10 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: shuman   
Дата:   13-01-10 10:43

Аз съм аматьор и може би точно затова много се изкефих,има емоция и атмосферата се усеща във всеки кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: didesignbg   
Дата:   13-01-10 11:12

TheJoshuaTree, много добра фотографска работа[smilie24]
И със реденето на албума си се справил добре, но има някои нещица.
На първо място, за мен лично албума се реди малко по-лесно като е квадратен. Даваш повече място на портретните кадри, а пейзажните можеш да ги пускаш на страница и малко, като ти остава място за портретен с рамка или за 2-3 малки пейзажни. Но така или иначе имаш работещо решение за този. Няма смисъл да редиш наново.
Малките снимки на някои си пускал сянка на други не, не е редно, по-добре пусни на всичките сянка. Също така мрежата в която поместваш малките снимки - имаш различни разстояния между снимките. А на няколко места имаш и недобри подравнявания.
По самата подредба имаш няколко слаби места - това и страницата до него бялата трябва да ги оправиш - http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__17.jpg

Още един акъл - http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__12.jpg
Дясната снимка не бива да стои така, или я залепяш плътно дясно, или и даваш въздух и отгоре и отдолу.
Ако често ще редиш албуми добре е да си направиш шаблон, 3-4 варианта на страници и няколко стила примерно сянка 2 пункта, рамка + сянка и т.н. Това става най-лесно в странираща програма InDesign, Quark, Page Maker, а защо не и безплатния Scribus. От този вид програми можеш и направо да експортираш пдф, което ще улесни освен теб и тези които ще печатат.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: mujimasa   
Дата:   13-01-10 11:48

didesignbg е казал почти същите неща,които си мислех.Искам само да го допълня:
http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__04.jpg
- тук не е добре съчетано цветно с ч/б.Като пльоснати седят ч/б-те снимки.
Имаш и на още няколко места,където "мешиш" цветно с ч/б,което според мен не стои добре стилово.
http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__09.jpg
- тук,ако това е разгънато,то част от ч/б кадър ще влезе в сепията,което пак не е добре.
А тук: http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__12.jpg
,тези "разхвърляните" в ляво въобще не се вързват с всички останали страници от албума,които са подредени!
http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__10.jpg
- тук,за цветно - ч/б,вече казах(за дясната част),но и тези на младоженеца не са добре.Примерен вариант е цветните снимки да стигат до краищата,както е ч/б-та,като запазиш равномерно разстоянието м/у 3те снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: mujimasa   
Дата:   13-01-10 11:52

И още малко да добавя:
http://georgianastasov.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/MJ_Album_15x10__14.jpg
- лявата страница.Добре са сложени снимките,но:едната е с винетинг и синее,до нея малката вляво жълтее,а горната е сравнително неутрална.По-добре ще е да ги изравниш,да са по-еднакви и без винетинга.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   13-01-10 18:42

Благодаря ви много, mujimasa и didesignbg!!!
Съгласен съм с повечето неща! Много добре[smilie6]
Определено трябва да опитам и друг софт.
В Шопа имам големи проблеми с подравняването. Въпреки че 'snap' ми е чекнато, не мога да му хвана цаката!? Снимките се залепят ту за grid-а, ту за gide-овете, ту се подравняват спрямо себе си!?!? Явно има някъв трик който не ми е известен??

Падащата сянка - и там не знам кво да правя!?
Използвах я при снимки с бяло небе за да има някво разделение, че не ми се правят по тежки рамки, на май ще се наложи!

Дайте още акъл, мола[smile] Оставйте коментари и на блога!!!

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: dessisslawa   
Дата:   13-01-10 18:42

В общи линии-добре. Но може да се пипнат някои детайли.
Например уличната лампа на 15-та снимка може много лесно да се махне с фотошоп.
На 12-та, на две от малките снимки младоженците са като в затвор.
Почини си ден-два, ако имаш тази възможност, и пак разгледай албума. Явно окото привиква с някой неща и не се впечатлява от някои дразнещи детайли.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   13-01-10 19:03

Да точно така е, Десислава! Ще го пипна след ден два и го пращам за печат, че нямам търпение (:

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: NinaNik   
Дата:   14-01-10 17:45

Снимките са страхотни ![smilie24]



Публикацията е редактирана (14-01-10 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум за критика!
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   15-01-10 18:53

Благодаря! Радвам се, че ти харесват!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »