Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за фон
Автор: mixmike   
Дата:   03-01-10 09:07

Здравейте, имам винилов фон 3x10м + преносима /пластмасова/ фонова система. Въпреки че е "акана" все пак върши работа. Проблема ми е със самия фон. Той е навит върху някаква тънка хартия, и при закачането върху системата увисва доста сериозно в средата. Препоръчаха ми да си го пренавия върху "картонена тръба" на която държат винилите в печатниците, и която в последствие след отпечатването им се изхвърля.
Моля, някой работещ в печатница, ако има някаква възможност, да ми запази една такава тръба и да ми пише. На момента ще дойда да си я отнеса. Приемам и съвети откъде другаде мога да си намеря.
Съвета да вися около кошовете на печатниците и да чакам АКО точно тогава решат да ги изхвърлят е неприемлив [smilie10] [smilie5] Приемам и други съвети как да се справя с увисването на фона и угрозата да се срине върху модела

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: jekopj   
Дата:   03-01-10 09:35

Мисля,че все още навиват платове и изкуствена кожа на такива картонени тръби.Виждал съм изхвърлени до шивашки предприятия,може да се пита директно в шивачниците, предполагам.Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: джъмбо   
Дата:   03-01-10 10:05

картонена тръба от ролка винил тежи доста... защото е направена да носи голяма тежест....

използвай алуминиева тръба

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 10:25

Проблема идва и от това, че и самия ти винил тежи доста. Най-елегантното решение си остава алуминева тръба.

Аз друго да те питам?
Защо се мъчищ с винил?
Подходящия винил за фон, който е матиран стрива прекалено много за да бъде ползван като фон. Щирпотреба винила връша прекалено много като го светнеш. Да стабилен е и се мие, но с хартиен фон и плексиглас на пода имаш същите качества като винила( не ти го дупчат с токчета и се чисти лесно)а и с отражения можеш да се заиграваш ако ти е каф. В същото време ти отпада проблема със структурата, която има самия винил и която се вижда, ако не го изгориш, което пак ни връща при проблема с прекаленото отразаване пи неправилно светване.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: mixmike   
Дата:   03-01-10 10:33

Ползвам винил, щото ми изпадна за никви пари. Засега не мисля да инвестирам в хартиени. Нямам студио - всичко е в къщи, така че виниловия ще ми свърши работа засега, поне докато усетя нужда от хартиен.
Казаха ми за тежестта на картонената, но пък аз имам само един фон, и няма да я свалям слагам често/изобщо.
Варианта с алуминиева...ОК, откъде да намеря???[smilie8]


Виждал съм изхвърлени до шивашки предприятия
мдам, и аз съм виждаЛ. Проблема все още си остава, тъй като в момента не виждаМ

Пешо, ясно ми е че винила връща много, но засега това не ме притеснява, даже ми е в плюс за това което снимам. Стените в къщи също връщат и засега го ползвам като плюс. Знаеш защо. Нямам изолирано студио, и засега изобщо не работя със сложни светлинни схеми.
Структурата на винила също не ми е проблем, тъй като целта ми е точно да го изгоря



Публикацията е редактирана (03-01-10 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: asahi   
Дата:   03-01-10 10:52

Пластмасовите струват пари и не ги изхвърлят. До картонена можеш да се добереш - Билборд, Атиа, Редпоинт, Джипоинт.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 11:13

mixmike да за това което си снимаш става. Аз гледам от моята си камбанарийка.
Примерно вчера го бях ударил на експерименти и в един момент се оказа, че имам наредени 7 тела и нито едно не го ползвах за фоново(снимах на черен фон) и на нито едно нямаше софтбокс. Абе напоследък софтбокса го ползвам само за мързеливи работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: mixmike   
Дата:   03-01-10 11:24

До картонена можеш да се добереш - Билборд, Атиа, Редпоинт, Джипоинт.

Мерси Асахи, тея са ми ясни, ама не ми се виси пред тях. Чакам някой техен служител да се обади и да каже - "утре ела в 10 - ще ти изнеса една"[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: джъмбо   
Дата:   03-01-10 11:34

или направо да ти се обади шефа и да ти каже къде да ти пратя камиончето да ти я докара [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: ilchoni   
Дата:   03-01-10 11:41

Майк, имам човек в голяма печатница, дрънни ми на тел да видим дали можем да хелпнем. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   03-01-10 13:28

С ПВЦ тръба за "канализация" няма ли да стане? Здрави са, леки, евтини, има ги навсякъде с всякакви диаметри и дължини :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: Canon   
Дата:   03-01-10 15:21

mixmike
Алуминия е скъп като материал. Надали ще се класираш за по-тънко минаване с него.
ПВЦ-то ще увисне и то - тънки са за такава маса

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: jrr   
Дата:   03-01-10 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: pc_genius   
Дата:   03-01-10 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: IrinaN   
Дата:   04-01-10 11:45

Аз намерих картонена - 1.50 м. Ако Ви интересува, пишете ми за я запазя. А печатница, която печата и на винил, има на "Раковски" до Операта - център "Найа".

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: burningice   
Дата:   04-01-10 12:47

А може ли някъде да се намери плакат от билборд с бял гръб втора употреба?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: Пешо   
Дата:   04-01-10 13:20

Годините на "Направи си сам фотографски аксесоари" ме научиха, че някои неща е по-добре да си ги купи човек, вместо да си трови нервите и да си губи времето с неща, които нито ще дадат задоволителен резултат нито ще спестят достатъчно време или пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: dd5   
Дата:   04-01-10 13:40

Съгласен съм с Пешо-скъпото излиза ефтино [smile]

mixmike ,
аллуминиева тръба за парапет която е с дебела стена струва между 60-70 лв /в зависимост от дебелината на тръбата/-това е на 6 м дължина с вътрешно сечение 5 см
режат ти я на място според твоята нужда-но я плащаш цялата естествено
има и по ефтини тръби със същото вътрешно сечение-бели са на цвят,не помня точно колко струват защото ги купувах отдавна-и на мен първите хартиени фонове които бяха навити върху дебела картонена шпула много бързо провиснаха и с тънкостенна бяла алуминиева тръба си реших проблема мързеливата-направо я пъхнах в картонената шпула и се изправи

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: rgb-f   
Дата:   04-01-10 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: heliossve   
Дата:   04-01-10 14:01

Отиваш в някоя фирма за ПВЦ и Ал дограма и си вземаш от там тръба, аз съм си вземал вече 3 х 3м мисля, че беше х 8 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: volenE   
Дата:   04-01-10 14:41

1. Относно хартиените шпули (така се наричат; ролки), работя в печатница (най-дългата, която имаме е 90см) и са толкова тежки, и тлъсти, че според мен няма да са ти от полза.
2. Алуминият е вариант според мен - скъпо но си решаваш въпроса
3. Може би една разходка в Практикер или Бриколаж в строителните секции няма да ти навреди, вчера бях в Практикер има всякакви тръби от всевъзможни материали - виж дали нещо няма да ти свърши работа.

Всичко най-добро!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: mixmike   
Дата:   04-01-10 14:50

Благодаря за мненията - мисля че проблема ще се реши още днес или макс утре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-01-10 15:01

Алуминиева тръба. [smilie24]
Вариантът с две също е добър, защото все ще дойде момент да навиеш втори фон на нея. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: fove   
Дата:   04-01-10 18:21

Не е точно по темата въпросът ми,но бихте
ли ме насочили от къде може да се купи плексигласова плоскост с размери 2.3 на 1.5м.и колко оринтировъчно може да струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за фон
Автор: dd5   
Дата:   04-01-10 18:26

Геко,Васкони-цената според дебелината

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »