Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: vnvas   
Дата:   01-01-10 19:37

Празнична тема с цел да изясним какви са преспективите, иновациите пред изброените брендове , както и веднъж завинаги да решим коя марка е най-добра.[smilie5]

CANON вече имат видео в DSLR-ите си което като иновация е една малка крачка , но голяма за човечеството[smilie7] За NIKON вървят слухова за лазерна автофокусна система , а за SONY не се чува нищо освен слухове около тайнствения а950.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-01-10 19:59

Най-добрата марка определено е Канон.
Но в различните частни случай варират качествата на всяка система.
Чудеса скоро няма да има което е ясно.
Иначе като цяло според мен топката е в рацете на Сони.
Но сега са тегави години.
За мен най-доброто тяло на пазара цена/качество е Канон 7д следван от д300.
Чакаме д400 до година.Мене тва ме интересува.
Както ми е интересно Никкор 100-500 как ще снима.Чакаме и стабилизиран 300 ф/4 на никкор както и нов такъв от Канон.
Тва в областа ,която ме интересува.
Също с нетърпение очаквам репорти от новия двоен конвертор на Никон.Ако е добър колкото 1.7цата им ще е уникален аксесоар.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-01-10 20:06

"Най-добрата марка определено е Канон."

Любопитно ми е как се установява това... толкова определено... :)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-01-10 20:09

Това е лично мнение [smilie24] [beer]
Второто изречение е в разрез с първото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: cade   
Дата:   01-01-10 20:09

то е очевидно, какво има толкова да се установява [smilie19] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: vnvas   
Дата:   01-01-10 20:18

Аз също снимам с CANON и определено понякога съм доволен.[smilie5] Но пък D700 има ISO 25600 което и изключително полезно при снимки в пълна тъмнина[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: Пешо   
Дата:   01-01-10 20:20

Айде титаните се събраха.

Аз пъй казвам че най-готиния ДСЛР е Хасселблад, следван от Лииф и Зинар,

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-01-10 20:24

Ами не знам как може да се определи коя е най-добрата марка. Ако хванем топ камерата на двете и закачим няколко от хай-енд обективите, разбира се еквивалентни като параметри и направим сравнение? Аз съм почти убеден, че разликите ще са почти незабележими, и то нищо чудно все пак не са в полза на Канон. Или пък тази марка, която предлага най-добро съотношение цена/качество? В ниския и средния клас това е Никон, а във високия - Канон, просто дългите обективи им са по-евтини. Друг е въпроса въобще на кому са нужни такива сравнения [beer]



Публикацията е редактирана (01-01-10 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: ivodam   
Дата:   01-01-10 21:53

Къде са тия слухове за лазерна АФ система, може ли линкче нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: mbs   
Дата:   01-01-10 22:07

Аз пък очаквам интересна година от PENTAX (въпреки че авторът на темата е пропуснал марката). Особено ми е любопитно какво разбират в HOYA под "приближаване на средноформатната камера до покупателните възможности на запалените ентусиасти", а също и "студийно качество в извънстудийни условия". И не само това, но като му дойде времето повече...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: deathzone   
Дата:   01-01-10 22:11

И аз така мисля, че Пентакс ще направи съкрушителен удар.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: darksorrow   
Дата:   01-01-10 22:15

направо ще постави всички на колЕне.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: ittv   
Дата:   01-01-10 22:20

верно крайно време им е на Пентакс :)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: cicomanco   
Дата:   01-01-10 22:23

Най-готин е този дето е в ръцете ти!
От 3 дена в моите е Д700!
Има да уча сегааа....

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: vnvas   
Дата:   01-01-10 22:24

Имам хубав бинокъл на PENTAX [smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: sirkhann   
Дата:   01-01-10 22:31

cicomanco - бе много шум в последната снимка от това D700.... [smilie23] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: vnvas   
Дата:   01-01-10 22:33

sirkhann - сигурно шуми моторчето в D700[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-10 23:17

Съглесен съм с ПД че най-добрата система ако имаш достатъчно пари е Канон. Иначе всеки си избира.

А за Сони се чака

* нещо като микро 4/3 - каквото и да е с видео и по-малко огледала

* Нещо след А700 - пак не е ясно какво ама сигурно ще е бързо и ще има някакви конкурентни features може би видео(?) или нагласяне на фокуса? или по-добър следящ фокус.... (имам около 15 неща дето бих се изкефил да сложат)

* А1000 т.е. професионален апарат от класа на 1Д и Д3.

Аз обаче бих очаквал най-интересните неща да дойдат от Олимпус и Панасоник през 2010. А може би Канон ако и те се включат в безогледалната надпревара.

Пентакс за съжаление нямат парички. Ама ако вземат от Сони 24 МП ФулФрейм ЦМОС-а съм сигурен че ще излезе нещо много интересно.

Сигма нали купиха фовеон, все нещо трябва да изкарат.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: sirkhann   
Дата:   01-01-10 23:43

Ае стига глупости, Канон била... И с какво Канонската система е по-добра? Обективите ли им са по-добри от Никон, например? Ми... само половината са, другата половина не са. При телата е същото дереждето- за едно по-добри, за други неща - не толкова добри. Всичко си е до приоритети кой за какво се бори.

От толкоз генерализации няма как да излезе единната истина [smilie23]

А тия от Сигма ш ги е.а у лумпените, за какво го купиха тоя Фовеон, като си го държат по гаражите... Същата работа като Фуджи с новия EXR [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-10 23:54

ширкан EXR в ДСЛР май няма да излезе от Фуджи. Де да знам ако пентакс или някой друг поръча АПС-Ц сензор с EXR може ама иначе.

А за канон субективно мнение ама според мен най-добре намират баланс какво да сложат и какво да пропуснат деликатно. Като качество на картинката (не само шум, щото това е най-малкото имаи някой други характеристики дето все ги забравят по ревютата) са много добри. Гамата им обективи е несравнима с коя да е друга система( пример кажи ми 10 актуални качествени телефото никора за птици дето да ги има в магазините, не по снимки от преди 10 години. При твърдите обективи са номер 1, оправиха си и гамата зумове).

Де да знам такива ми ти работи ама си е въпрос на избор. Аз няма да си сменя Сонито за Канон или Никон. Не виждам за какво човек да се напряга излишно.

Мога да ти кажа защо ме кефи Сони - ами заради Тамрон 17-50 например или Тамрон 90мм макро или Сони 18-250 (пак Тамрон). Има невероятна стабилизация пък са на половин да не кажа 1/4 от цената на сходните Никори и Канони. Освен това ми е лесен апарата да го ползвам и има достатъчно добра картинка (за мен).

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: sirkhann   
Дата:   02-01-10 00:14

hotsnail- чакай сега да ти кажа малко за недостатъците на Каноните- инконсистентен автофокус при по-евтините тела (разбирай не 1D серията). Смешна динамика. За шум няма да говорим, щото... поне тия, дето съм ги имал, имат тенденцията да мажат зверски (принципно снимам с изключено шумоподтискане). После- какво нещо изживях с великата автофокусна система на канон и некалибрираните им обективи, няма да ти обяснявам. А както няма какво да завинтиш дълго на един Никон... пресилено казано, така и на един Канон няма какво да му завинтиш на широкото- 16-35 ли? Или 17-40? Или 10-22 е по-хубав? [smilie23]

Навремето също мислех да си взимам Сони, А700, ама... някак Канонският опит надделя и... не знам дали съм направил грешка. Ако трябваше сега да си правя система, бих избрал Никон или Сигма. Инак и аз като теб се кефя на третия вид обективи, ама мен ме радват повече Сигмичките... [cool]

А тия дървари от Фуджи що така заораха в царевицата... е.а ли го [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: Amigo   
Дата:   02-01-10 00:18

cicomanco, дядо Мраз ли ти беше на гости[smilie3] ай честито за подаръка! [smilie24] [smilie5] [beer] [beer] ама то сега почва една мъка с обективи и прочее [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: emo99   
Дата:   02-01-10 00:25

...ми аз съм снимал с Никон Д80 и с Д90.Честно да Ви кажа съм разочарован от тази марка.Нямат точно мерене,нямат точен синхрон с вградена и външна светкавица.А видеото снимано с Д90 е ужасно.Някои форумци споделиха,че и с Д300 се случвали подобни проблеми-да нямат повторяемост на резултата.От Профайлд нямат категорично становище,защо няма повторяемост.Казаха,че това било НОРМАЛНО .И ако искам да има повтаряемост на кадрите с тези апарати ,то трябва да имам идеални условия?! Ако човек бърза и трябва да направи от всеки кадър продаваема снимка с тези тела няма да стане.[smilie23]Това е лично мнение и никого не агитирам,за разлика от други форумци,които съзнателно или не агитират в полза на една или друга марка. Относно коя марка е най-добра ...това може да каже човек,който лично е снимал поне с няколко системи ,в различни условия и е видял плюсовете и минусите на различните марки.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: Amigo   
Дата:   02-01-10 00:27

emo99
Дата: 02-01-10 00:25

...ми аз съм снимал с Никон Д80 и с Д90.Честно да Ви кажа съм разочарован от тази марка.Нямат точно мерене,нямат точен синхрон с вградена и външна светкавица.А видеото снимано с Д90 е ужасно.Някои форумци споделиха,че и с Д300 се случвали подобни проблеми-да нямат повторяемост на резултата.От Профайлд нямат категорично становище,защо няма повторяемост.Казаха,че това било НОРМАЛНО .И ако искам да има повтаряемост на кадрите с тези апарати ,то трябва да имам идеални условия?! Ако човек бърза и трябва да направи от всеки кадър продаваема снимка с тези тела няма да стане



това за първи април ли е нещо [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON / NIKON / SONY - иновации и преспективи
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-10 00:36

Емо абе д300 и по-скъпите май са по-харни като мерене и фокус. Не знам нямам опит.

Ширкан сигурно си прав. Нямам опит с други марки.

А700 има някои особенности ама горе долу съм му свикнал. Поне е предсказуем и знаеш кога да бутнеш +/-0.7 та да не прегори или остане черно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »