Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: Pavel   
Дата:   30-12-09 21:56

Здравейте, това с което ме привлече този монитор е резолюцията и цената. Ясно че е с TN матрица, но все пак ако някой има впечатления от него нека сподели.

Ето и линк към мониторчето


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: asahi   
Дата:   30-12-09 22:01

Взимай, пък ще видим.
- ВИДЕО СИГНАЛ: Analog RGB

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: Pavel   
Дата:   30-12-09 22:03

Поне от изчетени мнения Самсунг имат добър образ с аналоговия сигнал, то пък ако имаше и DVI за тази цена [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: C41   
Дата:   30-12-09 22:06

Взимай. asahi ще го гласи.

Самсунг и цвет?....
По вкус и цвет, тавариш нет...



Публикацията е редактирана (30-12-09 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: qnchev   
Дата:   30-12-09 22:24

И аз ще купувам нов монитор, спрял съм се на този Philips . Някакви впечатления някой да сподели ? [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-12-09 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: Pavel   
Дата:   30-12-09 22:24

То Asahi хубаво ще го гласи, само дето съм в Бургас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: Jankoff   
Дата:   30-12-09 22:35

Имам го като втори монитор. Първият ми е 2443BW. 2443BW - който е 24 инча с трудно намиращата се днес резолюция 1920 х 1200, е вляво (от моята позиция), 2343NW ми е вдясно.
Мога да кажа следното.
2443BW има по-висока и интересна резолюция (2048 Х 1152) - по-малък пиксел, което го прави добър за снимки, особено във формат 16:9, а също така на него много добре се чете текст. На него работя с Word, а левият (2443BW) ми е за Интернет и други неща.
Ограничения на 2443BW - само D-Sub вход, по-малък екран от 2343NW.
Купих го след прочитане на няколко ревюта - в неизлизащия вече в Бг Computer Bild имаше едно, където беше класиран на второ място сред около 10 монитора. Има добро цветопредаване за нормален, непрофесионален монитор.
Какво интересно установих? Отначало разположението беше същото - посоченото по-горе. В един момент им смених местата. И почувствах, че нещо е терсене, но не можех да установя какво. Върнах ги на старите им места и нещата си дойдоха на местата.
Просто широкият 2443BW не е толкова добър за Интернет не само заради това, че е по-широк и невисок, а защото даваше едно изсветляване, което беше неприятно. И 2443BW съответно не си беше на мястото - текстът на него е по-малко добър.
Но явно има и още нещо, интересно. Установих, че е добре левият монитор да е основен (първи) към картата и да е с DVI. А съответно левият (2443BW), който има само D-Sub, да е втори. Изглежда, че това е важно за управлението. Картата е GF 7600 - старичка, но се справя, гледам Full HD видео клипчета - на 2443BW те са страхотни въпреки че картината трябва да ъпскейлва (и рискейлва) от 1920 х 1080 на 2048 Х 1152.
Това е основното, което мога да кажа.



Публикацията е редактирана (30-12-09 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: Pavel   
Дата:   31-12-09 09:56

Някой друг с впечатления [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: vladovg   
Дата:   31-12-09 10:56

Analog RGB[smilie23] Това трябва директно да те откаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: ibk   
Дата:   31-12-09 15:36

От март съм с такъв монитор и само добри думи мога да кажа.
И аз се притеснявах от Analog RGB, но няма проблеми.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор - SAMSUNG SM-2343NW
Автор: Jankoff   
Дата:   31-12-09 18:06

Да добавя, че изсветляването, за което говоря по-горе, вероятно се дължи не на нещо друго, а на това, че този монитор няма възможност за промяна на положението му по вертикала - а по начало, както си стои нормално, гледа малко като засрамен - надолу. [smilie5] Всъщност няма от какво да се срамува, а трябва да му се подлага някакво картонче отдолу [smilie5] - което не е особен проблем, и аз никак не възразявам за тая работа - предвид на добрата цена. Аналоговият вход не е проблем при мен, работи безупречно. Винаги на по-следващ етап може да се ъпгрейдва с още един монитор - с дигитален вход. Аз лично, откакто съм с два монитора, а това е вече от 4-5 години, не мога да си представя, че мога да нямам два монитора.
Ама вие някои тук само с един монитор ли работите, а? [smilie18] https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif

Не може да бъде! Ама не се излагайте така, бе!
Айде, приятно послещане на Новата!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/clock01.gif

И тя да ви донесе още един монитор! Или нов обектив - или к'вото там искате!
[smilie19] [beer] [smilie6] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »