Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 16:11

Значи, имам следния проблем: купих си sandisk extreme firewire 400/800 четец за карти, и го включих към лаптопа с expresscard firewire800 адаптер (лаптопа има само незахранен firewire400, чрез който четецът отказва да работи). Дотук добре, бучнах едно външно захранване в expresscard адаптера (има си дупка за 12 волта, иначе портовете не са захранени) и всичко тръгна. Обаче трансферът е безумно бавен - с 16 GB Sandisk Extreme UDMA (60 мб/сек по спецификация, гарантирано оригинална от BH) получавам следните скорости: четене около 5-6 МБ/сек и писане около 15-16 МБ/сек. Някой има ли идея на какво може да се дължи това и как да постигна по-високи скорости? ОС е Вин7, хардовете на лаптопа са 2х250 ГБ@5400 рпм (бавни, но не чак толкова!)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: petq.sasho   
Дата:   24-12-09 16:13

ограничението ти идва от expresscard слота :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 16:14

Той не е ли доста по-бърз от това? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: martinrousev   
Дата:   24-12-09 16:14

Трансферът е ограничен и от твоят хард диск, не само от външното устройство. 15-16 МБ/сек ми звучи добре на мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: petq.sasho   
Дата:   24-12-09 16:16

скоростта на САТА хардовете и много по-висока

скоростта на експерскард слота е в порядъка на 400Mbps...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 16:17

Пробвах да ги мятам и на външен хард, който е 7200, същата работа. 15-16 МБ ме устройват, но на толкова пише върху картата, а чете с 5-6?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 16:21

petq.sasho: ама тва е далече от 5-6 мб/сек :)
И защо чете от картата три пъти по-бавно, отколкото пише върху нея?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: didesignbg   
Дата:   24-12-09 16:24

вземи си един хубав четец на усб. Ще правиш около 30 мб/с четене. Със твоя ще стигаш до около 40 и няколко, разликата не си струва нито парите, нито мъките. Остави огнената жица мак юзърите да се мъчат с нея. Ние догодина ще си имаме усб 3.
Да дефинирам хубав усб четец за мен е Хама третата версия УДМА, ако си падаш сноб вземи си същото на сандиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 16:29

Е да, ама вече се набутах 60 долара за четеца и 70 български гроша за експрескард адаптера.... Поне да го подкарам да бачка като хората :) Иначе ми мина през акъла да му тегля една майна и да си взема УСБ2 четец.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: didesignbg   
Дата:   24-12-09 16:43

Хамата струва 15-20 лева. Махай ги тези боклуци, файъруайър не е правен да работи на уин, да не би да ти е сони лаптопа?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: tvk75   
Дата:   24-12-09 16:44

борисов, какво значи,че лаптопа има само незахранен firewire400,всеки съвременен лаптоп има работещ firewire

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 16:52

Ами ако не го подкарам, така ще стане. Та скоро в базара може да има обява за четец.

tvk75: лаптопът е последен модел HP, висок клас :) firewire-те, които слагат на ПЦ лаптопите са firewire400, малък (който за разлика от големия firewire400 не подава ел. захранване, а само данни). А четецът си сака захранен порт, затова и взех експрескард адаптера, още повече, че искам на firewire800 (който само маковете имат вграден) да го подкарам - не ми се чака по 40 минути за 16 ГБ карти...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: джъмбо   
Дата:   24-12-09 17:08

си погалва мака [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: didesignbg   
Дата:   24-12-09 17:14

гали го, гали го всичко дет се връзва за него е два пъти по-скъпо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: джъмбо   
Дата:   24-12-09 17:18

като например???

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: petq.sasho   
Дата:   24-12-09 17:22

ама CS 5 що го дават само за мак за сега....

и всичко що е софтуер е 5 пъти по-евтино з анего :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: didesignbg   
Дата:   24-12-09 18:08

Примери много джъмбо, добре че са другите марки, та да разберете и вие какво е мишка[smile]
petq.sasho как е фотошоп цс5, да не би да е станал 64 битов и за мац?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: джъмбо   
Дата:   24-12-09 18:21

абе относно мишката.... добре че бил гейтс я гепи от мак та да има и за винбоза (е добре че мак преди това са я гепили от ксерокс че можеше да няма мишки)

иначе чакаме примери... за сега не си дал нито един а някакви митове и легенди само снасяш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: martinrousev   
Дата:   24-12-09 18:22

Чакай един друг въпрос да задам. Правиш ли разлика между мегабитове и мегабайтове? Виж какво пише точно на устройството.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: didesignbg   
Дата:   24-12-09 18:24

не ми се и занимава, примерите си ги знаете, като купувате всичко с името мац. Весели празници, за Файъруайър наистина мак е решението[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: Kanonir   
Дата:   24-12-09 19:25

Борисов (ако правилно съм разбрал) имаш експрескард слот що ти трябва постоянно от "София да ходиш във Враца през Пловдив"??[smilie8]

Вземаш си Lexar Professional ExpressCard CF Reader - забравяш за огнени жици, УСБ-та, адаптори, все кабели и се радваш, хем на висока скорост, хем на компактност!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: asahi   
Дата:   24-12-09 20:00

Хaйде Джъмбо да помисли откъде дойдоха прозорците, мишката, PS половината топла вода в принтирането.

Борисов, понабутал си се. Ако можеш да върнеш рийдъра - връщай.
Вносител на Хамата е Корексим. Имат я и с калкулаторче.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: borissov   
Дата:   24-12-09 20:43

Ха, тоз лексар много добре изглежда. Сега остава и да го намеря в БГ. Аз по принцип си исках експрескард четец, но намерих само някакви много боклучави...

Асахи, няма връщане, от БХ го донесоха. Ще го пусна в базара тия дни. Мамка му, харесваше си ми. Някой с Мак или настолно ПЦ с фв800 ще му се радва...



Публикацията е редактирана (24-12-09 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: asahi   
Дата:   24-12-09 20:48

Тури го във витринката. С другия си върши работата

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към разбиращите от компютри
Автор: sirkhann   
Дата:   24-12-09 20:51

Настолни ПЦта с FW800 няма... И най-високият клас дъна нямат нативни FW800 портове, някакви екзотики са да се намерят дънни платки с такива портове и в повечето случаи са с много шантави контролери [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »