Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 13:06

Иска ми се да свалям снимките в студиото директно към компютъра и се ровя цял ден в търсене на добро решение. Повече от неприятно /и непонятно/ ми е решението на Канон за всеки нов модел да вадят и нов Wireless Transmitter. Конкретно търся решение за 5д2.
-Най-бързия отговор е: WFT-E4A Wireless Transmitter. Най-бързия шок е цената от 900$ И да я преглътне човек, това че след година като сменя апарата трябва да сменя и него не се преглъща лесно.
-Другото решение което съм чувал е кабел, но нямам никакво инфо за това. Ако тук има хора които го практикуват нека споделят, защото мен мисълта за кабела ме плаши и ограничава в движенията. Чувал съм че има лимит от 4-5м което е добро разстояние, но все пак нека опита се произнесе, защото няма да се снимат продукти а хора.
- Wi-Fi CF card - не успявам да видя такава карта която да прехвърля данни от апарата към компютъра... звучи интересно, но защо ли не се произвеждат?

Вие как процедирате по време на снимки? Това със смяната на картите е най-евтиното решение, това с трансмитера е най-професионалното, но пропускам ли нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Георги   
Дата:   21-12-09 13:08

с кабела е окей

но ако снимаш изцяло на live режим и мяташ кадрите, не е лошо да си помислиш и за power adapter, защото изяжда изключително бързо батерията [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: jivkojj   
Дата:   21-12-09 13:13

Wi-Fi CF card - не успявам да видя такава карта която да прехвърля данни от апарата към компютъра...

Ами тея карти дето си ги гледал са правени основно за ПДА-та, което води до 2 проблема: прекалено големи са заради антената и не може да ги затвориш във фотото; точно щото са за ПДА, разчитат на ОС-а наустройството за поддръжка на различни протоколи.

eye-fi е SD, може да се пъхне във CF адаптер, прехвърля директно до ПЦ-то, но е доста бавна и не става за профи цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 13:14

Не- снимам си старомодно- през визьора. Кабела стандартен USB кабел предполагам, само да е 4-5м, че тия от 1м няма как да ми свършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 13:17

jivkojj бавна, бавна- колко да е бавна. Сега на 30тина мин си сменям картите и ме чакат за да си видят снимките. Адаптори не съм виждал. Със сигурност има, но нали разправяха че RAW не прехвърля, или прехвърля, но е мега бавно?

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: jivkojj   
Дата:   21-12-09 13:22

eye-fi pro версията пише, че поддържа raw

http://www.eye.fi/products/pro


Иначе за скоростта, според мен е оптимистично да се очаква 3-4МБ/сек.

Иначе с обикновен адаптор пише, че си работи без проблем на CF слот оборудвани камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: джъмбо   
Дата:   21-12-09 13:32

май в момента има само СД такива карти....

ама.... 500 лв за 4 гб карта с вифи....[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Petri   
Дата:   21-12-09 13:45

150$ пише в сайта...
Даже в същия сайт има препратка за BH, там цената дори е 120$

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: джъмбо   
Дата:   21-12-09 13:47

говоря за тукашен магазин... не съм ровил в нета
а това с американските цени... всеки си знае... аз вече 13 ти месец си чакам 2 пратки от шатско .... и съм ги отписал...

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 13:53

приятел ще се връща скоро от там. Ще проверя и в Европа как стоят нещата, но това което пише за тази карта е повече от задоволително. Джъмбо кой магазин я има налична тая карта та да я пробваме с адаптор как се справя...
Като гледам списъка на ПРО картата не виждам 5д2, но сега ще им пиша да видим какво ще кажат.



Публикацията е редактирана (21-12-09 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Petri   
Дата:   21-12-09 14:00

Ей това е яко [smilie24]

http://www.eye.fi/products/geo

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: джъмбо   
Дата:   21-12-09 14:12

синтезиса в ская.... тоест малко ти е далеч

странното е че разликата между нормална и про версия цената е 2 на [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 14:14

Писах аз на тия от линка на Живко, но ето при ровичкане в сайта им какво се вижда:
Eye-Fi does not support the use of SD to CF card adapters with the Eye-Fi Card. Eye-Fi has not tested the Eye-Fi Card in cameras designed to use CF cards and has no explicit knowledge to share about the success of these adapters when used with an Eye-Fi Card. We only support the Eye-Fi Card in cameras designed to use SD or SDHC cards.
Сега ще чакам отговора им все пак защото споделят, че има доста хора които са я подкарали картата на 20 30 и 40Д... вероятно публикацията им е преди да излезе 50д и 7д

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 14:24

Sumuelll, от кой град си? Аз имам адаптер СД карта влиза в Компакт флаш корпус и цялото това го мушкаш в КФ слота на камерата. Може да пробваш дали работи картата с този адаптер и после да му мислиш !

Аз съм в София!

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 14:31

От Бургас съм - ползвам 5д и 5д2 като апарати. За снимките за които говоря ще ползвам основно 5д2. Според това което намерих до сега- ако адаптора е сравинително нов модел... предполагам 1-2г, а не месеци или дни основно се получава. Дали имаш възможност да го пробваш с 5д2?
Препоръчва се да не се форматира картата в апарата с адаптора, а това да се прави в компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: borisyankov   
Дата:   21-12-09 14:37

Забрави за Еye-Fi. Правени са за домашна употреба. Твърде са бавни за твоите цели.

Ето какво казват за Про-то в един бенчмарк:

When transferring ten images that average 2.5Mb in size with my camera 10 feet from the wireless 802.11G access point it took a total of 3.6 seconds to transfer one photo to the computer fully.

Като се има в предвид че от 5д2 са точно десеторно по-големи файловете, не можеш да се надяваш и на две снимки в минута трансфер.

Моята 16ГБ карта ще я преточи за 5 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 14:41

Sumuelll, няма къде да я пробвам, нямам нито карта с трансмитер, нито познавам колега с такава камера.... сори!
[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 14:45

ами аз от вълнение останах с впечатление че имаш въпросната карта - извинявам се за което. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 14:46

Имам само адаперната карта за СД към ЦФ, ако някой има в София трансмитерна карта може да я тестваме на Д300 примерно и на Оли ..

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: jingov   
Дата:   21-12-09 14:52

Много интересна тема ! Остава да се надяваме за скорошна поява на карти с необходимият Ви бърз трансфер.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 14:55

Друг вариант е в камерата, в УСБ-то да се шибне трансмитер и да се разчита на неговата скорост около 10-12 Мбит/с, но за такова трябва да се порови... не знам дали твоята камера може да се държи като Хост за такива устройства, тогава ще бъде лесно. Ако не може и камерата се държи само , като клиент тогава, трябва да се порови за адаптер който самия той да е хост и камерата да му се явява клиент... по натам е лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: джъмбо   
Дата:   21-12-09 15:01

както се казва не случайно цената е скъпа на външните устройства....

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 15:06

Трябва да се търси нещо подобно... състоящо се от две части, едната се включва в УСБ порта на камерата.

Въпроса е, дали софтуера на камерата е направен да работи достатъчно самостоятелно или е направен дървено и да не отговаря 100% на спецификациите за поддръжка на УСБ и комуникиране с други външни устройства:

http://www.aselabs.com/articles.php?id=5049&asesessid=55b47d4cdb24bb7507ff5205460ca6f3d591632e

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 15:15

Ако трябва бързо да се стъкми безжична трансмисия от камерата, може да се направи следната конфигурация:

Взима се едно малко компютърче от серията ЕЕЕ, без хард диск. Метваме една малка раничка на гръб, слагаме вътре компютърчето, от него кабелче до камерата, в компютърчето включваме и един външен УСБ диск.... и последно едно акомулаторче за тези уредчета в раничката...

Ще имаме и скорост и оперативност както с лаптоп (т.е. 100%).

Единственото неудобство е малката раничка на гръб!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-12-09 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Wi-Fi CF, WFT-E4A, кабел... или нещо друго
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-12-09 15:18

снимките са в студио :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »