Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: b0gdanov   
Дата:   14-12-09 09:22

Здравейте на всички,от скоро се запалих по фотографията (на любителско ниво ниво засега). Надявам се да ми помогнете с избора с фотоапарат. Насочил съм се към т.н мегазум камери и се колебая се м/у няколко модела като Panasonic FZ38/28,Canon powershot SX20 IS, може би и NIkon P90 но съм отворен и за други предложения на OLYMPUS,Sony, Fuji и т.н. Нямам амбиции да ставам професионалист, просто искам апарат, с който да правя качествени снимки, не само за разглеждане на компютър,но и на хартия.Бюджетът с който разполагам е около 800 лв. Благодаря на всички отзовали се :) Поздрави !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: gam3ra   
Дата:   14-12-09 09:39

Зарежи ги сапунерките в такъв случай. За 800лв можеш да си вземеш нов DSLR с обектив, а втора употреба ще си спретнеш добро комплектче с широк и дълъг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: b0gdanov   
Дата:   14-12-09 10:41

Към края на януари , ми се отваря път до Белгия и смятам от там да си купя нещо.Гледам че цените там са подобна камера са около 350 евро и не знам защо цените тук са неоправдано завишени.Относно DSLR- не мисля да инвестирам все още в подобно начинание, защото не е много евтино , а и ми се струва че е като кофа без дъно, наливаш, наливаш и пълнене няма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: gam3ra   
Дата:   14-12-09 11:15

Тогава се оглеждай за по-качествена сапунерка, примерно Sony R1 е върха, след това погледни Fuji S200exr, нещо с по-голяма матричка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: caro-anton   
Дата:   14-12-09 11:20

Преди време исках да си купя фотоапарат и пуснах тема в този форум за един конкретен модел. С питането дали е добър.
И знаеш ли какво ми каза една позната - Добър за какво?
Аз й отговорих - ми да прави хубави снимки.
А тя отново - Кои за теб са добрите снимки?
...
Колко ли смешно съм й звучал с тези мои въпроси...

...

Аз бих взел едно Фуджи - наскоро взехме една сапунерчица с по-голяма матричка, много хубави снимки прави, има и цветни профили, които много ми харесват - Хром и други (лично Хром ми допада най-много и така съм го оставил, на този режим).

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: vladihg   
Дата:   14-12-09 11:26

В Белгия цените като цяло са най-високи от ЕС когато преди година ги сравнявах с нашите даже бяха по-високи. Виж ако можеш да вземеш вещо от интеренет сайтове, с транспорт около 8-10 евро - тогава ще си на далавера:)

А от опит знам, че каквато и гаранция да имаш в БГ трудно се "отремонтира" безплатно:)

Аз съм купувал от този сайт на супер цени но от Германия.


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: surg   
Дата:   14-12-09 12:55

1.всеки месец има поне 20 поста като тоя, прочети малко назад
2. забрави за апарати отпреди 2-3-4-5-6 години като сони Р1 да речем.....
от тогава има огромна промяна в технологиите
3. ДСЛР не е само тяло....категорично иска и 2-3-4 000 лева за обективи за да имаш читава снимка
4. Канон С10 С20 и панасоник фз 28 38 са най доброто в класа понастоящем
5. приказки за размери сензори, пиксели и т.н. в тоз клас нямат значение, важното е комплекса от качества и крайният резултат а тук виж точка 4
6. най евтино е в САЩ, най скъпо у нас
7. за човек който иска повече от семейни снимки, именно такъв апарат ти трябва
тои дава най много възможности за тез пари
успех

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: gam3ra   
Дата:   14-12-09 13:13

surg, не мога да се сългася с точки 2, 3 и 5
Според мен са абсолютни бисери, нищо лично. Няма да те оборвам, но автора на темата като заснеме една нощна снимка или въобще се опита да заснеме с тези комерсиални сапунерки ще се откаже от живота [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: Mec   
Дата:   14-12-09 13:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: b0gdanov   
Дата:   14-12-09 13:29

surg, съгласен съм с теб за постовете, но и почти всеки месец излиза нов модел,който уж в по-добър от предния.И за ДСЛР съм съгласен с теб, требват си пари за обеткиви и т.н.доста скъпо начинание е.Аз все пак не съм фотограф , който си вади парите със снимане. Засега мисля да се насоча към canon sx20 is .....или пък panasonic FZ38, a преди малко четох и за Fujifilm FinePix S200EXR.Не знам вече , хептен се обърках [smilie25] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: lavrentii   
Дата:   14-12-09 13:32

Вземи си DSLR. Наистина е кофа без дъно, но удоволствието също е безкрайно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: caro-anton   
Дата:   14-12-09 13:52

Слушай, вземи си един Олимпус с два обектива - или ако щеш - с 1 обектив и един 25 до 35 светлосилен - и си готов. Няма смисъл от много обективи, ... все едно майките ни са снимали с купчини обективи? Или бабите ни?
А оли 520 е добра машинка. Много по-добра от коя да е сапунерка за същите пари. Поне е фотоапарат.

дали ще е бездънна яма си зависи от теб.

Фотографията се прави с главите, не с обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: 100asa   
Дата:   14-12-09 15:53

Ако наистина не знаеш как да постъпиш (което ми е много чудно) мисля, че последното мнение е приемливо. Има страхотни оферти на приемливи цени в момента... не се двоуми за бездънната кофа

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: Mec   
Дата:   14-12-09 16:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: nositel   
Дата:   14-12-09 17:35

Още един глас за Олимпуса [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: biser_todorov   
Дата:   14-12-09 18:03

Здравейте,
Едно предложение за nikon p90. Имам го от половин година и съм доволен от него.
gam3ra, ясно е че ДСЛР е много по-добрия избор. Но напълно съм съгласен със surg, че това би излязло поне към 5000лв, заедно с тялото.
Лично аз също много се запалих за огледално-рефлексен, но засега са ми скъпи все още.
За до около 800лв. бих препоръчал nikon p90, аналога на pentax, или panasonic fz38, и горе-долу добър статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: zaiko   
Дата:   14-12-09 18:19

3. ДСЛР не е само тяло....категорично иска и 2-3-4 000 лева за обективи за да имаш читава снимка




Пълни глупости [smilie18].

Какво означава "читава снимка"? В какъв размер ще се отпечатва? С една от най-евтините комбинации от тяло 6мп + китов обектив доста отдавна съм правил разпечатка 45 х 30, която е перфектна. И то БЕЗ статив, вечер. Читавите снимки се правят от читави фотографи. Техниката е само инструмент, който рядко се използва на макс от възможностите си.


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: emoxide   
Дата:   14-12-09 18:20

Ако искаш усещането за DSLR и много добра като качество снимка - несъмнено трябва да дадеш около 1000 или малко повече лева.
Моите предложения са само 2 в този тип апарати:
Fujifilm FinePix S200EXR - Суперзуум;
Canon PowerShot G11 - Hi-end Compact Digital

Иначе наистина един по-евтин Pentax, Sony или Olympus с комлект от 1 или 2 обектива.

Но това е мое мнение.



Публикацията е редактирана (14-12-09 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: santoli   
Дата:   14-12-09 18:31

Аз ще ти дам един друг съвет. Недей да питаш в български форуми за мнение за коли, апарати, телефони, къщи, деца, лубрикант за анален секс или каквото и да е. "Специалист по всичко" е типично балкански синдром. Рови в интернет. Чети повече сам, слушай по-малко чужд акъл. Или най-добре не слушай чужд акъл. Чети. Хората, които могат да ти дадат адекватен съвет не биха го направили, останалите са виждали техника по телевизията или имат представа само от собствената си техника без база за сравнение.

Или си избери апарат на лотариен принцип. Или на външен вид. Или който апарат е на промоция в момента. Колкото и яростни спорове да се водят (само в български форуми) разликата е много малка или никаква в реални условия.

Вземи си най-малко популярната марка (май са Пентакс в момента), за да можеш поне да гледаш от високо тези, които се движат с масата. Иначе все едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: gam3ra   
Дата:   14-12-09 18:39

"разликата е много малка или никаква в реални условия."
Още един бисер

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: trupitaka   
Дата:   14-12-09 19:04

Мой фаворит е канона sx20is [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: rody   
Дата:   14-12-09 21:38

Категорично бих ти препоръчал Canon от серията G - 9,10,11. Малко по-скъпи са, но си заслужават, наи-добрите от категорията си. Кой каквото ще да си приказва - Canon си е Canon - Мерцедеса на фото апаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: asahi   
Дата:   14-12-09 21:52

Каквото и да купиш после ще го сменяш. Вземи нещо евтино и доказано, че да не те е яд после.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: 100asa   
Дата:   14-12-09 22:46

biser_todorov, аналога на пентакс винаги е бил за предпочитане, но човека май не го иска.
zaiko до някъде е прав - техниката не е от кооооой знае какво значение, но човекът си знае възможностите и желанията.
"Canon си е Canon - Мерцедеса на фото апаратите" [smilie18] [smilie18] [smilie18] Това все едно го няма!!!
asahi, добре го каза - помисли и над това!
"Когато чошек не знае - той пита"[smilie24] Така е! Но Има неща, за които не се пита, а сам би трябвало да си преценяваш - познавайки възможностите, очакванията си и джоба си! [beer] Остави тази тема - ще се объркаш и ще съжаляваш (да не дава господ така да става).

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема- какъв апарат да избера ?!?!
Автор: b0gdanov   
Дата:   15-12-09 13:29

Сърдечно благодаря на всички, които взеха отношение по темата ми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »