Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon Made in Taiwan???
Автор: thearyn   
Дата:   10-12-09 20:25

...звучи ли ви съмнително?

На път съм да взема едно Канонче, 450 Д,ама правено в Тайван? Та въпросът ми е, Канон не изнесоха ли част от производството си официално там? Или да е тайванче не е ок?

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   10-12-09 20:28

Каквото и да го вземеш все тая. Какви са тези глупости, тайванче, ктийче, японче. Марката си има качество следи си за него. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   10-12-09 20:31

Какво съмнително има, тия неща вече там ги правят. Ако беше България или Нигерия вече щеше да е съмнително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   10-12-09 20:33

Аз колкото 350 Д съм видял ,на всичките пише че са произведени в Япония ,замалко да купя Канон преди ..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thearyn   
Дата:   10-12-09 20:37

Съмняваме мястото откъдето го взимам, затова питам, за всеки случай. :)

Мерси за отговорите. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   10-12-09 20:38

Не, не ми звучи съмнително. Не звучи съмнително и на всеки, който поне малко знае за какво става въпрос.

За останалите - благодатна тема за развихряне на фантазията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   10-12-09 20:39

Мястото, от което го вземаш, е съвсем друга история. Ако се съмняваш в него, не вземай или провери както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thearyn   
Дата:   10-12-09 20:44

PolarBear, и аз като теб бих реагирала с "ако знаеш за какво става дума", но в момент на решение е лесно да почнеш да се съмняваш и в собствените си "знания". Та затова питам тука умните хора какво ще кажат като не им пече на гъза за решение. :)))Мерси за съвета. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   10-12-09 20:49

Повечето електроника се произвежда в Тайван, Китай, че дори Индонезия и Филипините. Т.е. Тайван е едно от по-добрите места, с традиции. Със сигурност голяма част от частите на компютъра ти са произведени в Тайван.

Ако някой прави менте, какво му пречи да изфабрикува и надписа Made in Taiwan, а всъщност да е правен в гараж в Китай например?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-12-09 20:51

А за качествения контрол на Канон всички знаем...

За поддръжката им после - също!!! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-12-09 22:06

И качествения контрол е добър, и поддръжката. Има 2 сервиза в България - официален и по-добър.

Канон са много разпространени и затова за техните проблеми се чува по-често. За проблеми с Фотоклип чувал ли си? Почти не, щото ги няма "на полето".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-12-09 22:18

Да, бе. Преди един месец пуснах запитване, още не съм получил отговор... Може би не са харесали изречението "какво да направя, за да имам точен автофокус- да си купя Никон ли?".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   10-12-09 22:46

Е какъв точно отговор си очаквал всъщност на този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tractorista   
Дата:   10-12-09 22:52

Имал съм до сега 5 Canon-a на всичките пише/ше "made in Japan ".

От Фотопавлиона си купих светкавица Канон ЕХ2, на нея пише, че е мейд ин Китай.

P.S. На мейла си скоро получих оферта от някаква китайска фирма за доставка на Канон 5 д мк2 - минимум 100 броя - за по 650 долара/бройката

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-12-09 22:53

Ми.... да ми пратят две готини японки и да ми изкъртят дофа, например?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   10-12-09 23:26

sirkhann
Що не съм чувал за проблеми с качествения контрол за Канон 300 2.8 ?
Май не е до качествен контрол - за каквото си платил, такова получаваш. Плащаш 5 пари - толкова ти го и правят.
То не става хем оная работа до края, хем душата в рая.



Публикацията е редактирана (10-12-09 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   11-12-09 01:49

4 и 3- цифрените канони са Тайвански. 2 и 1 цифрените са Японски. То никон първи почнаха с Тайванските модели - първо бяха Д60 и Д80, после Д300... Канон май от 400Д.



Публикацията е редактирана (11-12-09 01:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   11-12-09 09:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-09 10:03

Д40, D90 не са правени в Тайван, а Тайланд. Предполагам че и за другите ниски и средни модели важи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   11-12-09 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   11-12-09 10:22

Качеството и другите параметри на продукти от световни марки не зависят от географското разположение на заводите, в които се произвеждат.
В хранително-вкусовата промишленост, обаче, има адаптиране на производството към някои местни условия. Ако си купувате вафла Canon или бира Pentax, би трябвало да има значение къде са произведени. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   11-12-09 10:54

Канон правят фотоапарати в Тайван от 1991 година.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   11-12-09 11:04

И Канонет не е правен в Япония ,но е Канонет .....Но профи моделите са японски ....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   11-12-09 11:19

На моето Г9 пише Япония, но съм виждал и Тайван.
Когато продуктите са напуснали току що инженерните бюра обикновено са правени в Япония. След няколко месеца или най-много година местят поточната линия в Китай, Тайван или където съответно имат заводи.
Малко продукти, обикновено които се произвеждат в по-малко бройки остават завинаги в Япония, но не защото там машините работели по-качествено, а защото евентуалното местене на поточните линии ще е загуба на време и ресурси.
Както споменах, така или иначе съвременната техника се прави на машини, дали те са стационирани в Тайван, Китай, Япония или България е все едно. Човешка ръка пипа на много малко места.
За качествен контрол има стендове с различни функции, през които минава една малка извадка от примерно 10 000 бройки. Не се чекват всички продукти, защото това отново ще оскъпи производството. ЗАтова през ситото понякога минават и некачествени изделия, това съответно е калкулирано от големите фирми и гарантирано естествено, че ще бъде поправено в рамките на гаранцията безплатно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-12-09 11:31

Моите пък не знам де са правени... Те Никони де, ама все тая.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »