Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: Георги   
Дата:   11-12-09 08:07

http://jeffascough.typepad.com/jeff_ascough_blog/2009/10/rangefinder-photography.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   11-12-09 09:34

ЯЯЯЯЯяяяяяяя ...... човека казал че за всяка работа си има подходящ инструмент и за всяка наслада друг подходящ инструмент.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-12-09 10:25

Канон ще пуснат скоро безогледална система - тиха и бърза. Ще пуснат вероятно такава система и фул фрейм.
Няма начин да не пуснат - Оли и Пана извадиха микро4/3, самсунг пускат микро АПС, Сони също пускат до 2 месеца микро АПС. Канон ще отговорят с микро фул фрейм:) Тогава Джеф ще се кефи на малък безшумен и бърз фул фрейм :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   11-12-09 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 11:54

boni

Само въпрос на време е да отпадне огледалото .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   11-12-09 12:56

И ква стана тя... нема да се лупка огледалото [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 15:38

Ako Canon направят една компактна камерка фул-фрейм ,малки обективи и адаптер за голямите ще успеят за задържат изтичащите към панасоник и олимпус любители.

Тогава камерките на Оли и Панасоник ще трябва да поевтинеят значително.

Като се намеси Сони и Пентакс и ще стане ...




Никон ще изкара Di&Ti накрая


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   11-12-09 16:22

И после се събудихме и ко тана[ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-12-09 16:37

микро фулфрейм ме урежда [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   11-12-09 17:15

Преди да си купя първия огледално рефлексен апарат (Практика Л2) снимах с един телеметричен Зоркий. Снимките с него, като качество, изглеждаха досущ като тези, които е показал Jeff Ascough в статията си, да не говорим, колко изпуснати кадри имах. Като си купих Практиката, имах чувството, че съм се родил отново. Още с първия филм се оказа, че нямам почти нито един изпуснат кадър, а и качеството беше значително по-добро. Адски се кефех на картината във визьора, особено при отворени бленди, както и на фокусиращия клин в средата, който и до ден днешен ми липсва в DSLR-a, когато снимам с ръчнофокусни обективи.

В днешно време трудно биха ме убедили да се върна към безогледален фотоапарат, освен ако не го направят толкова бърз и удобен за работа, колкото DSLR-a. Кой знае, може и това да стане някой ден ... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-12-09 17:21

Конкуренция му е майката, всички да напускат и тогава ще стане... [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 17:37

IDA

В днешно време трудно биха ме убедили да се върна към безогледален фотоапарат, освен ако не го направят толкова бърз и удобен за работа, колкото DSLR-a. Кой знае, може и това да стане някой ден ...



IDA

Това което днес вече видимо спъва ДСЛР e точно огледалото :)

Когато то изчезне вече всичко ще зависи само от скороста на процесорите [smilie3]

И няма да има това лопане и вибрации ;)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   11-12-09 18:06

Мартинов,

На теория си прав, но все пак да те питам. 11 кадъра в секунда с любимия ти DSLR малко ли са ти? Що се отнася до лопането и вибрациите от огледалото, те наистина ли са ти проблем? Пък то може и да се заключва, ако наистина е проблематично, пък има и Live View, което е доста по-удобно от кьоравенето в телеметъра. А как ги виждаш тези телеметрични визьори да работят със сменяема оптика? А удобството на аутофокуса?

Като претеглиш всичките тези неща и излиза, че единственото преимущество на телеметричния апарат е, че тялото може да се направи малко по-плоско, отколкото при DSLR-a и май с това му се изчерпват преимуществата.

Лично аз много бих се изкефил, ако пуснат богата гама от телеметрици, защото тогава цените на качествените DSLR-и може и да паднат. Или пък да се вдигнат, когато народът се убеди в "удобствата" на телеметрика.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 18:14

При ниски скорости са проблем вибрациите.

В динамична сцена заключваш ли огледалото? :)

Визьорите няма да са телеметрични и ще имат автофокус.


[smilie3]



Публикацията е редактирана (11-12-09 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   11-12-09 18:33

В динамична сцена едва ли снимаш на малки скорости, освен ако не целиш някаква арт-мазня. А при динамични сцени с високи скорости едва ли вибрациите на огледалото ще те ограничат.

Наскоро снимах с DSLR в катедралата San Pietro в Рим. При това бях с лекия 450Д. Кадрите ми бяха все на скорости от 1/6 до 1/20 с., вярно с широкоъгълния 10-22. От 100 и повече кадъра от ръка имах не повече от 10 със забележимо замазване. Останалите бяха наред, макар че не съм ползвал заключване на огледалото.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: exile   
Дата:   11-12-09 18:34

Огледалото и изобщо цялото стъкло и въздух за визьора заемат МНООООГООООО място и правят работната отсечка бая длъжка. Шум. Вибрации.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 18:46

IDA

В динамична сцена едва ли снимаш на малки скорости, освен ако не целиш някаква арт-мазня.


За съжаление не сме в РАЯ IDA там казват че било винаги светло [smilie5]


Ти как мислиш тези които снимат за медиите репортажно дали заключват огледалото ?



[smilie3]



Публикацията е редактирана (11-12-09 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-12-09 18:52

IDA

просто за различни неща говорите ти, Мартинов и Бони [smile]

Те имат предвид момента, в който ще започнат да се произвеждат наистина достатъчно качествени EVF - електронни визьори.
Зная, че ще кажеш - качеството на образа в такъв визьор няма да бъде равно на качеството на образа в оптичния визьор с призма.
Именно това е основното - електронни визьори има от много време вече, просто като качество не конкурират оптичните. Но в момента в който се развият достатъчно - огледалото е обречено.
Тогава, както казва Мартинов - не само ще виждаш реалното изображение, все пак през обектива, но и ще имаш автофокус. И освен това ще е по-добър от сегашния, смея да твърдя - няма да бъде осъществен на не-знам-си-колко-автофокусни-точки горе над огледалото, а ще се реализира по контраст на самата матрица. Защото това, което виждаш в него ще бъде самия образ, който в момента се проектира върху матрицата [smile]

Право казва някой по-горе, че отпадането на огледалото по този начин е само въпрос на време, но дали е лесно да се прецени колко по-точно е това време - до момента в който се появи първия EVF, който наистина конкурира оптичните визьори успешно... Аз лично съм мъъъъъъничко по песимистично настроен от Бони за този период, но този момент ще настъпи, да [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 19:12

Няма време за заключване на огледалото...


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: IDA   
Дата:   11-12-09 19:13

Добре, съгласен, макар че това с "достатъчно качествените EVF визьори", поне засега не ми звучи никак убедително! Но някой може ли да каже, в какви точно снимачни ситуации безогледалните апарати ще дават съществено преимущество пред огледално рефлексните. Мартинов говори за репортажно снимане имайки предвид в условия на малко светлина. Това доказано ли е или са само предположения?

Аз някакси имам чувството, че безогледалните технологии ще са само начин да свалят цените на телата, за да зарибят народа масово да ги купува, без да се замисля за оптиката, като в крайна сметка цената за това ще е или загуба на качество или на удобство или и на двете.



Публикацията е редактирана (11-12-09 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: IDA   
Дата:   11-12-09 19:20

Мартинов,

От всичките репортажни снимки в горния ти линк аз виждам само една две, които биха станали малко по-добре, ако са заснети със заключено огледало. Иначе при тези непрекъснато растящи ISO на новите DSLR-и тази необходимост може да отпадне съвсем. Така че нека не се хващаме за думата (в случая "заключване на огледалото"), а да си изясним реалните преимущества и недостатъци на безогледалната спрямо огледалната технологии.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 19:23

Миналото и бъдещето не могат да се сравнят :)


Несъпоставими са ;)



Публикацията е редактирана (11-12-09 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: tantris   
Дата:   11-12-09 19:54

Про камерите ще си останат с оптичен визьор гледащ през обектива[cool]



Публикацията е редактирана (11-12-09 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-09 22:18

Колкото видеокамерите останаха с оптически визиор след кино-камерите толкова и Про камерите ще останат с оптически визиор след ДСЛР[smilie3]



Публикацията е редактирана (11-12-09 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни разсъждения на Jeff Ascough
Автор: next_time   
Дата:   12-12-09 00:43

Зорки е по-скапан от Практика => Лайка е по-скапана от Практика.[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] Не се учудвам че науката ни е на такова ниво.Джелезна логика водеща до прогресивни открития.[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Съвременните безогледални камери нямат причина да страдат от проблемите на класическата телеметричка.Само Лайка ще прави изключение поради консерватизма на потребителите си и поради неприятния факт че старата оптика без АФ поставя известни ограничения във функционалността.



Публикацията е редактирана (12-12-09 01:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »