Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дано е меко
Автор: minolta9   
Дата:   09-12-09 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   09-12-09 16:22

Както asahi би те посъветвал що не изкараш един курс?

За да можеш сам да анализираш снимките си и да подобриш работата си ще ти трябват не малко теоритични познания. Те хората са го измислили отдавна, просто трябва да се поучиш от чуждия опит [smilie5]

Прочети и някоя книжка за фотография, няма да ти навреди ... опитай се първо да снимаш по установените правила, пък като станеш много добър си позволи лукса да ги нарушаваш.

надявам се да съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   09-12-09 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   09-12-09 17:35

продължавай напред


след година-две мисля, че повече ще има смисъл от градивно мнение

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   09-12-09 18:10

Не се опитвай да снимаш Всичко навън. Или пък си снимай, но недей да вярваш, че всичко е качествено, че всичко има смисъл и идея за всеки.

Това минава с времето, Георги правилно ти е казал :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   09-12-09 19:21

[smile] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taratutniak   
Дата:   09-12-09 20:01

Здрасти моето мнение разбира се ако те интересува е че би ти се отдавала портретната и донякъде макро фотографията определено имаш леко странен творчески поглед което е интересно но много се разпиляваш да снимаш всякакви глупости и това определено не ти е от полза ама ти си знаеш тренирай и успех.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   09-12-09 20:31

Не ги слушай, само ще те объркат [smilie5]
Пробвай така - примерно се разхождаш с хапарата.Когато нещо ти направи впечатление, първо анализирай емоциите, които предизвиква в теб. После се замисли кое точно е това нещо, което те вълнува и какво представлява, помисли как да го пресъздадеш най-точно и недвусмислено, накрая избери обектива, насочи го и щракни. Това е.... на теория [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   09-12-09 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogzy   
Дата:   09-12-09 22:05

Автор: gbrain
>Пробвай така - примерно се разхождаш с хапарата.Когато нещо ти направи впечатление, първо
> анализирай емоциите, които предизвиква в теб. После се замисли кое точно е това нещо, което те вълнува и
> какво представлява, помисли как да го пресъздадеш най-точно и недвусмислено, накрая избери обектива,
>насочи го и...

... махни с ръка и тръгни бавно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   09-12-09 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   09-12-09 23:18

Автор: gogzy
Дата: 09-12-09 22:05

Автор: gbrain
>Пробвай така - примерно се разхождаш с хапарата.Когато нещо ти направи впечатление, първо
> анализирай емоциите, които предизвиква в теб. После се замисли кое точно е това нещо, което те вълнува и
> какво представлява, помисли как да го пресъздадеш най-точно и недвусмислено, накрая избери обектива,
>насочи го и...

... махни с ръка и тръгни бавно [smilie5]

... и внимателно след охлюва [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

георги, искам много да се върна във времето, когато си купих алфата, и смятах че всяка преминаваща чайка трябва да се заснеме... сега мъкна 5-6 кг раница и статив [smilie5]
и ако направя 20-30 кадъра, добре ... изключвам масовите мероприятия... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-12-09 23:46

Снимай каквото си искаш, ама недей да качваш всичко, дето е шарено. Помисли какво си заслужава да ни покажеш, какво най-добре те изразява като фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   10-12-09 06:58

А най-добре е , когато отидеш директно някъде, с определена идея. Така не губиш ценно време и резултатите сигурно ще са по-добри. По-добре 1 хубава снимка , отколкото 500 неставащи.... сега ако искаш примери виж тука http://photography.nationalgeographic.com/photography/image-collection/
или тука http://ngm.nationalgeographic.com/more/photography
и много избирателно от някой профил снимките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   10-12-09 07:33

victory не се връщам за нищо на света, нека ми тежи раницата и да не снимам всяка прелитаща чайка [smilie5] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mikluho   
Дата:   10-12-09 09:19

"... мъкна 5-6 кг раница и статив"

хубаво си беше едно време , леки ранички , пълен с идеи , готов да мина по 15 - 20 км. по баирите [smile] написа:

>

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-12-09 09:44

Хаахахаха, снимай каквото ти харесва,качвай другаде снимките,има перфектни чужди сайтове,където хората ти казват какво може би е по-добре и кое не, поне според тях.
А несамо тъпи коментари , а в най-лощия сучей , почти постоянно, никъв коментар,нито гласуване.Трябва да се направи отрицателен вот тук.

Последно време в Раздела Представяне има повече от отвратителни фотоси,снимки на лайна ,на мангали .......
Снимки от Мобилни телефони.

А какви красиви кадри имаше до преди половин година.

Та по темата ти.
Имаш много добри кадри.
Снимай това което ти харесва,но не побликувай тук, защото няма да разбереш нищо,нито па ще научиш.

Тва с курсовете го заеби.
Тва което ще ти го кажат там го пище в много книги!!!!
Гледай,питай,разпитвай , чети!!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-12-09 10:37

Много неща не са написани по книгите, а други са написани, но необяснени. А има и книги, които не са написани за теб.
Не подценявай курсовете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   10-12-09 10:42

Да дам и аз един глас "ЗА" курсовете. Има един момент (поне на тези, на които аз съм ходил) с анализирането на снимките, който го няма в нито една книга. Така по зададена тема снимате всички участници и след това се разглеждат и анализират/дискутират снимките на всички ... това за мен беше безценно, защото виждаш не само твойте грешки, но и грешките на другите ...

Абе всеки да си решава сам, който иде няма да съжалява, който не ще да си троши сам главата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   10-12-09 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   10-12-09 11:48

Според мен Dohtora и не само той ти е написак интересни неща !Аз имам други впечетления за снимките от мобилен телефон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   10-12-09 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   10-12-09 17:06

asahi написа:

> Много неща не са написани по книгите, а други са написани, но
> необяснени. А има и книги, които не са написани за теб.
> Не подценявай курсовете.


Съгласен съм до някъде.Художествената академия може ли да се зачете като някакъв курс от който може нещо да се понаучи? Щото да го е... ,за какво човек да си губи 5-6 години , щом за 1-2 месеца може да научи даже повече рапти?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   10-12-09 17:15

Имаш усет за композиция. Продължавай така. Коментирах ти 2 кадъра, мисля че има какво да ни покажеш, ако намериш време да снимаш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   10-12-09 17:25

а кое да е меко само не разбрах ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »