Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за градиентен филтър?!
Автор: apollo   
Дата:   07-12-09 22:29

До сега не съм ползвал такъв и макар че като цяло гледам леко пренебрежително на идеята то явно при определени условия си е необходим[smile]

Дайте препоръки относно модел, марка, конструкция и изобщо характерни особенности, който трябва да се имат на предвид при избора[smilie24]

Разбира се основно ще се ползва за снимки на пейзаж и природа с широкоъгълен зуум обектив и резба за филтри 77мм.[smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GSS   
Дата:   07-12-09 22:38

Аз ползвам Cokin система и съм доволен от резултата. за определени уловия е незаменима. Не, че разбира се няма и други похвати да се направи кадъра.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   07-12-09 22:41

Да, другия вариант е ХДР от два, три или повече кадъра... но тогава се изисква солидна постобработка а си признавам че това не ми е нито сила нито влечение[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   07-12-09 22:51

Cokin държачите са ОК, ама филтрите са некачествени. Като цена/качество аз предпочитам Hitech (Formatt). Никсъна има статия по въпроса в неговия блог.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   07-12-09 23:00

Не си взимай градиентен за завиване, много ще ти ограничи кадрирането. Аз имам един кокин 3 стъпки, държа го с ръка (понеже нямам държач, а и да имах, щеше да ми трябва по-голям размер филтър, пожеще ще е по-отдалечен от обектива) и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   07-12-09 23:05

Ооо да, сега чета статията на Никсъна[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: trik   
Дата:   07-12-09 23:05

Една полезна статия на n1x0n по въпроса!
http://f-start.com/?p=41

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-12-09 23:13

... аз взех един градиентен на B+W на резба ... обаче нещо не виждам ефект изобщо [smilie11] ... единственото ми обяснение е че кропката хваща централната зона на филтъра където вече градиента избледнява и поради това почти /или изобщо/ няма ефект ... иначе и този е на 77 мм. ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   07-12-09 23:13

Тези са много добри филтри и предлагат много различни варианти.
Държачите на Cokin са евтини и вършат работа. Ето и малко за човека , на чието име са наречени градиентните филтри на Singh-Ray. [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   07-12-09 23:20

В общи линии отива на към евтини и достъпни държачи на Кокин и съвместими като размер филтри на Singh-Ray[smilie8]

Остава като начало да реша степен рязкост на прехода и сила на затъмняването но явно 2 степени с по-плавен преход е добре като начало[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   07-12-09 23:21

Rosencho го е казал много добре, поне аз имам причини да съм напълно съгласен както за избора, така и за почитанията си към Галън Роуел.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   07-12-09 23:27

А това също е много полезен филтър, макр и малко по-нестандартен.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-09 08:23

в сопата има много хубав [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Blackthrone   
Дата:   08-12-09 09:40





Публикацията е редактирана (08-12-09 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   08-12-09 09:51

2 степени с по-плавен преход ще ти е малко. Аз имам такъв и ми е слаб в почти всички случаи. По-добър вариант си мисля, че са два - 2 степени с рязък преход и 3 степени с плавен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Blackthrone   
Дата:   08-12-09 09:55

Singh-Ray филтрите в ибей ги няма много много...Някаква идея откъде може да се купят?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   08-12-09 12:07

Ето от тук си купих Hitech филтри, на много прилична цена [smilie5]

http://www.teamworkphoto.com/index.php?main_page=index&cPath=78


Комплект от 3 филтъра излиза 30 лири. Доставката до България е 10 лири. Идват за 3-4 дена.

От ибей си поръчах Кокин държачи (някъкви Китайски боклучарници) първият, който пристигна си беше ОК, филтрите си влизат без проблеми, след това поръчах втори (излизаше ми по-евтино да си взенам държач с ринг, от колкото само ринг за 67мм) и вобще и не го пробвах. Преди няколко седмици се качих в планината да снимам като вобще не погледнах, кой от двата държача взимам. Леко сконфузено ми стана като опитах да монтирам филтъра и установих, че държача е по-тесен и филтъра не влиза :) Ма за 10 лева толкова ... казвам това да го имате в предвид, че може да има несъответствие в изделията на братята китайци.

Дано да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Blackthrone   
Дата:   08-12-09 14:25

супер полезен линк, благодаря[beer]

после ще те питам на лични още някои неща[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   08-12-09 14:36

Хайтек филтрите са с 1мм по-широки от Кокин. Т.е. не е сигурно доколко вината е в братята китайци, не че има някакво значение.
Мен не ми харесва че комплекта от три филтъра са всички софт или всички хард, пък и филтъра от един стоп ми се струва леко излишен.
Еднин 2 стопа хард и един 3 стопа софт ми се струват най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   08-12-09 14:42

Blackthrone ок, питай :) в рофила има и Ай Си Кю, ако ти е по-удобно за комуникация :)

neuromancer, има ги и по отделно за по 10-12 лири не помня точно цената, ма горе долу е като тази на комплекта, кой както ми е изгодно.

А принципно Хайтек се бият в гърдите, че тез 85мм филтри са ги правили точно за Кокин системи, за хора дето са ползвали Кокин и искат уж нещо по-добро, директно да си ги ползват на Кокин държачите ... не помня къде съм го чел да пратя линка ... но по спомен е така, та не знам къде е "вината" но е факт че на единия Кокин стават на другия не ... и двете са ментета от изтока.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   08-12-09 14:54

Цените в този магазин teamworkphoto са без ДДС. Но имат и по-качествените Lee.
А слабият филтър от 1 стоп понякога е полезен за затъмняне на земята на преден фон.

Иначе 85мм-вите Hitech стават без проблем на Cokin държача, а и на по-качествениете китайски стават.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   08-12-09 15:01

Тоз линк съм го пускал и предни.

Малко реклама на от Joe Cornish на филтрите Lee.Има интересни постановки описани как и какви филтри е ползвал :) Мисля че е интересно.
http://www.leefilters.com/camera/gallery/category:O4541E97A3FCE9/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shri   
Дата:   09-12-09 11:06

Държачи Cokin + филтри Singh-Ray !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »