Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro vs Sigma 70-300mm/4-5.6 DG Macro
Автор: TheBossBG   
Дата:   03-12-09 12:15

След като реших за Нова година да си подаря AF-S 35мм се зарових из нета да си го намеря. И ровейки попаднах на Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro на много добра цена. Без гаранция естествено(има 6 год. щатска), но за тия пари мога да я прежаля. Та въпросът ми е дали да сменя Sigma 70-300mm/4-5.6 DG Macro motor, която имам сега с Тамрона? Това, което виждам на първо четене е, че конкретният Тамрон няма бутон за АФ/МФ(за разлика от тези в павильона) и от картинката в сайта оставам с впечатлението, че е с пластмасов байонет. Като плюс обаче забелязах, че макро бутонът работи от 180 при 200 за Сигмата. Разрових се за ревю на български(с английския не съм много на ТИ), но не намерих нищо. Из форума има писано доста и то най-различни мнения. Едни препоръчват сигмата, други тамрона. Направо не знам вече какво да правя. Моля някой, снимал и с двата обектива да сподели опит.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   03-12-09 14:44

Имам единствено малко опит с тамрона, сигмата не. Никак, никак не ми хареса, по-брутални аберации не бях виждал. За тея пари обаче, какво може да се иска?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   03-12-09 14:50

Може да се иска 55-250

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   03-12-09 15:18

Sirkhan, прав си, ама имам 18-70. Излишно ще си дублирам 50-70. Иначе и аз се бях ориентирал към 55-200ВР. Но взех сигмата и за сега върши работа. Може би, ако посъбера парички да се метна направо на NIKKOR 70-300 mm 1:4,5-5,6G [cool] Намира се тук-там из щатско за по $480-500.
Лаврентий, мерси за мнението! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   03-12-09 15:21

Аа-- ти си на Никон, извинявай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   03-12-09 16:41

Сигмата е по-добрия вариант! Само да е АПо версията - не я сменяй! И макрото и е по добро! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   03-12-09 16:43

Имайки предвид, че е сигурно има разновидности на тамрона (както има на сигмата) приемам, че може да не говорим за същите обективи.

Тамрон 70-300 4-5.6 ... е видимо по-остър от сигмата (но не твърде много), но пък сигмата е с много по-добре контролирани аберации.

Трябва да решиш сам кое можеш да преглътнеш. Аз имах сигма 70-300 DL macro и не бих я сменил с тамрона, ако имах такава възможност.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ang3l   
Дата:   03-12-09 16:59

Взимай СИГМА-та няма да сгрешиш. Имам Тамрон. Много е бавен фокус-а и лошото при тях е че много лесно им се прецаква лентовият кабел! Имам в нас такъв с прецакан лентов кабел и се чудя какво да го правя. Защото в Бг няма сервиз и няма кой да го ремонтира. Само ЛАС сервиз ама маи и на тях не им се занимава! Това е съвета от мен! :) Успех ;) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sh33   
Дата:   04-12-09 08:13

Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro този овектив е версията без мотор, за това няма бутон аф/мф.С д40 няма да имаш автофокус.
Иначе, както тези версии, така и версиите с мотор, предполагам са с близки цени,оптични и конструкционни качества.Тъй, че за мен само неща като сервиз и обслужване може да наклони везните.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro vs Sigma 70-300mm/4-5.6 DG Macro - 0:1
Автор: TheBossBG   
Дата:   04-12-09 09:10

sh33, възможно е снимката да са я сложили такава. В описанието е посочено, че е с мотор и става за безмоторни тела. Но четейки горните мнения май ще си остана със старата вярна сигма. Въпреки, че на моменти много се шашка с фокуса(върти като луда на големите фокусни разстояния) съм направил много снимки, които си харесвам. :)
Благодаря на всички за помощта. За мен темата е приключена.
Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro vs Sigma 70-300mm/4-5.6 DG Macro - 0:1 [cool]



Публикацията е редактирана (04-12-09 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   04-12-09 09:18

"подхвани" обекта на по-къси, и след това го зумирай... тогава няма грешка [smilie7]
сигмата ми служи вярно, когато снимах с А200...
ако наистина искаш да си подариш нещо за коледа, то вр-а е отличен подарък [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »