Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нова защита от папараци
Автор: valjo   
Дата:   28-11-09 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   28-11-09 21:58

Не виждам какво право може да има човек да нанесе трайни физически вреди на друг човек.
Тези са наистина за съд.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   28-11-09 21:59

А какво право има някаква отрепка да снима някого без негово съгласие?? [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   28-11-09 22:05

Нещо не ми е ясно. Пуцали са в тъмното от далече с телобективи. Толкова ли са тъпи, че да се оставят да осетят, че и да ги светнат с лазер. Или са пуцали по презумция със светкавицата, както правят хилядите малоумници по стадионите.



Публикацията е редактирана (28-11-09 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   28-11-09 22:28

Сега е момента да се пуснат огледални полупрозрачни филтри за ДСЛР- /има такива - за други системи /
И гледай какво става - връща лъча на изпращащия го, а фотографера си бичи на ЛВ и не му пука



Публикацията е редактирана (28-11-09 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   28-11-09 22:32

ivodam, той право може да няма, но едно е да нарушиш правото на някого да откаже да бъде сниман, друго е да причиниш трайни физически щети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   28-11-09 22:48

С незаконна нежелана снимка можеш да причиниш щети ВСЯКАКВИ, затова всеки има право да се защищава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   28-11-09 23:23

Като съм гледал по разни предавания колко са досадни и нахални тея папараци нищо чудно, че се стига до тук. Тея денонощно преследват, следят, снимат... навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   28-11-09 23:31

Аре папараците били виновни. Ако няма кой да ги купува, за чий ще снимат - за десктопа си ли?
А като се чуе за 5 мил. бюджет за такива снимки - ами ще се намерят и много папараци да ги получат.
Що си мисля, че някой впряга каруцата пред коня ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: holden   
Дата:   28-11-09 23:42

Зелен лазер е много гаден. За една и съща мощност има повече енергиа (май?). В Щатско има специален закон който забранява лазери да се насочват към самолети, защото такова нещо прави поразии на няколко километра.

В случая папараците не правят нищо незаконно, докато бодигардовете умишлено са насочили лазера към тях. Гардовете ще изгърмят, а селебритата ще си намерят нови гардове.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   28-11-09 23:46

Много тъпо!!![smilie23][smilie23][smilie23] По тази логика бодигарда може и да стреля по папарака. ivodam, и с това ли си съгласен?!?!? Някой просто не иска да бъде сниман и решава да те застреля?!?!?[smilie11] [smilie11] [smilie11]

За тези неща си има съд!!!



Публикацията е редактирана (28-11-09 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   28-11-09 23:46

Ами рисковете на професията. Папараците вероятно са застраховани, все пак пак е доста глупаво да се занимават с подобна дейност и да нямат добра застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   28-11-09 23:55

Бай Лазар не прощава...


(на фото-видеотехниката и задпаратните)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   29-11-09 00:02

Те много пари дават и на онея по "Deadliest Catch" що не отидат там да пробват? Парите и търсенето оправдават всичко?
Не одобрявам това с лазерите. Просто казвам, че е логично да се случва. Това си е направо война.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-11-09 00:02

Ами в Dealextrime продават съвсем свободно зелени лазери 200 мВт, които палят клечка кибрит от 10м. Те могат да прогорят и роговица и кожа за отрицателно време.

ето и видео за невярващите:

http://www.youtube.com/watch?v=kisSYOngnX4


и всичко това само за около 130лв./$100[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   29-11-09 00:17

Как точно улучваш със лазерен лъч обектив със зрителен ъгъл 5 градуса, разположен поне на 50-тина метра? И как точно го задържаш в това положение, щото не е ясно кога точно ще щракне.

Без да казвам, че е невъзможно, просто се чудя как точно става...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   29-11-09 00:21

И аз си мисля, че бодигардът трябва да е бил снайперист, за да задържи стабилен лазера и да уцели точно в обектива.

Щеше да е интересно папаракът да имаше едно огледало и като снайперист на втора степен да уцели бодигарда в окото със собствения му лазер [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   29-11-09 00:21

малко на постановка ми изглеждат нещата... като се загледам повече на снимачна площадка прилича. Монитори, май релси за фарт виждам стълби драперии...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   29-11-09 00:27

Тая работа намирисва......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   29-11-09 00:29

малко на постановка ми изглеждат нещата... като се загледам повече на снимачна площадка прилича. Монитори, май релси за фарт виждам стълби драперии...

миии... холивудските звезди често се намират на снимачни площадки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   29-11-09 00:32

Ми да ползват лайввю:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonal   
Дата:   29-11-09 00:44

hehe
ше крадат кадри от филма а?
доста режисирано ми изглежда.
баси промишления шпионаж[smilie10] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-11-09 01:07

Има и сини лазери. Има и ултравиолетови. А тези последните как могат да ти навредят, не е истина. Добре поне, че са много (не чак толкова) скъпи.

УВ-то въобще няма да го видиш. Само ще усетиш как се подпалваш... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   29-11-09 01:09

holden: В случая папараците не правят нищо незаконно - Айде бе!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-09 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »