Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Моля препоръчайте ми видеокамера
Автор: nkrustev   
Дата:   26-11-09 12:58

Имам много малко опит с видео.
Знам, че тук има хора с опит които могат да помогнат.
Търся камера само за домашна употреба. Основно за снимане на децата (коледни партита, карате изпити и тнт).
Нещо като еквивалент на Панасоник LX3.
Не държа на голям зум. Нещо с хубава, светлосилна оптика. Компактно и не скъпо. Нямам предпочитания към носителя просто защото не знам достатъчно. Ако може да се редактира лесно.
Надявам се, че съм дал достатъчно информация.
Благодаря предварително на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-09 13:27

абе щом е за домашно ползване гледай да записва на карта.....

http://www.youtube.com/watch?v=ct6WmcxntxU


ей това е с джобно саньо ХД

и нямам драми с него като си снимам нещо за спомен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-11-09 13:27

Мини DV - за лесно редактиране.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vatman   
Дата:   26-11-09 14:01

Лесно, но бавно... докато източиш матряла. С ДВД е по-добре. Струват стотинки. Снимаш, сменяш ДВД-то и ръгаш в архива. Марка: Сони категорично.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hose   
Дата:   26-11-09 16:34

да и аз съветвам хората които ще снимат само в домашни условия да вземат камера с ДВД - снимаш, финализираш и гледаш без повече усложнения...
само да не забравиш да надписваш дисковете [smile]

а ако искаш да монтираш - миниДВ, хард диск, или карти,..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nkrustev   
Дата:   26-11-09 17:25

А някоя дума за формата (ХД или друг) може ли?
Консенсус има ли, че ДВД и Сони са най-подходящи?
Конкретен модел някой който е ползвал?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   26-11-09 17:26

Canon 500D? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   26-11-09 20:42

За редактиране mini dv задължително.За съжаление все по-трудно се намират на пазара любителски mini dv камери с повечко екстри по обясними причини. По-добре Sony си вземи ,че за батерии и постоянно осветление на Каноните се чака с месеци ,а на Сони пристигат за 3 дни.(Така беше миналата година. Сега не знам как е. Постоянно осветление за Канон - 6 месеца чакане.Човекът беше загубил вече надежда като пристигна и след няколко месеца му го откраднаха :-( заедно с камерата .)Ако се навиеш за mini dv много обикаляне по магазините те чака особено ,ако държиш да има видео вход и видео изход да е HD с HDMI и USB steam и на добра цена.Преди около половин година едва намерихме 1 бройка с всички тези екстри с един познат в София за 2000 лева.Масово са с DVD и хард дискове ,защото не се търси редактиране и качество ,а икономия на време.А пък производитилите това и чакат за да вдигнат цените на mini dv камерите ,защото остават да се ползват само професионално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-09 20:46

както казах... за домащно снимане нещо с карта... [smilie7] има големи карти... (една 16 гб стига за 5 чаа снимане я ми сметнете колко двд та ще трябва да мъкнете и отделно колко пари да дадете за тях)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   26-11-09 20:47

За редактиране- Mini DV
За най-сигурно съхранение - Mini DV
За най-добро качество без излишни компресии - Mini DV
И какво следва...?
Не вземай с вграден хард или с мемори карти,за да не съжаляваш за безвъзвратно загубени спомени. Една Mini DV касета е около 5 лева. Аз записвам и съхранявам касетата,а материала си свалям на компютъра и си го правя каквото си искам.
Вземи си Сони High Definition на Mini Dv и няма да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bioma   
Дата:   26-11-09 20:48

Canon HV30 или HV40. Виж тестовете в Youtube и Vimeo.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vassilk   
Дата:   26-11-09 21:08

Хардбакиите са още нестабилни,дори във високия клас.Бих ти препоръчал мини дв,защото с това се работи по принцип и за по-сериозни неща,в ТВ ползваме минидв.Някои колеги минаха на хард,но съм чувал за възникващи проблеми.Иначе най-голямото преимущество на харда , за мен,е свалянето на маТРИЯла като файл.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-09 21:13

Търся камера само за домашна употреба. Основно за снимане на децата (коледни партита, карате изпити и тнт).

къде го хвърляте в музиката с това мини дв бе....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   26-11-09 21:16

guciguci е прав. И нещо друго.Представи си че отидеш на почивка за 20 дни в чужбина и картата или хард диска ти се напълни. Лаптоп ли трябва да носиш да го разтовариш или просто ще спреш да снимаш или ще ползваш услугите на някое студио? Помисли добре.Сега ти трябва за конкретни нужди ,но утре не знаеш къде може да ти потрябва.Друго удобство на касетата е че снимаш ,вадиш я и я даваш на колега или приятел да си я гледа в къщи или да си я редактира,ако ти се налага да пътуваш например ,а иначе трябва да му дадеш цялата камера ,ако е с хард диск.Той си върши работа ,а ти продължаваш да си ползваш камерата.И друго неудобство е губенето на време да обръщаш mov за да го редактираш ,защото mov не се приемат от редактиращите програми и ако pc -ти е бавно си намразваш живота.35 минути mov са около 4-5 часа конвертиране.



Публикацията е редактирана (26-11-09 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-09 21:18

лаптоп кой не носи вече....

я си представи 5 часа под формата на 5 касетки и под формата на една СД карта....
то 5 касетки заемат място както един нетбук [cool]

бетер като темата за фото... някой иска сапунерка вие му предлагате марк 4

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vassilk   
Дата:   26-11-09 21:34

Джъмбо има право,все пак е за домашно ползване....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   26-11-09 21:34

Човекът не е на ясно с плюсовете и минусите както е споменал по-горе и ние му помагаме да ги разбере ,а решението си е лично негово.Като претегли плюсовете и минусите през своите нужди ,когато вече са му ясни нещата, той ще си прецени. И аз съм се улавяла ,че когато не знам предимствата и недостатъците на един продукт се хвърлям на най-евтиния или който продавача ми предложи и после като разбера колко по-добре е могло да бъде ,съжалявам че не съм се консултирала достатъчно и не съм дала още някой лев повече да взема нещо по-добро.
Nkrustev добре прави че първо се консултира.
Nkrustev, кажи успяваме ли да ти помогнем или повече те объркваме?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   26-11-09 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-09 21:46

не че разбрах нещо от това което каза....

не знам от къде робува това схващане че формат Н.264 не става за един

ама ок... щом търсите винаги бродкаст... снимайте на мини дв

то и аз снимам... като ще ми плаща някой...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   26-11-09 22:26

Много е удобна и да я нагласиш за запис и баба ви например да запише как децата ви участват в``Кой е по по най``докато отсъствате от вкъщи или някой мач по телевизията.Знам ,че има и други начини ,но този е най лесен за хора ,които не се занимават с компютри.
Не знам колко годишни са децата на господина, но ако са по -големи и както казах камерата е mini dv с usb stream може да пуснат (или вие да пуснете) в реално време през msn , skype ,yahoo ....камерата със запис от някое събитие и го споделите с приятели и близки ,с които ви дели разстояние.Web камера с видео от касетата.Иска се само малко настройки на камерата и msn-а. и няма нужда от file transfer на огромни файлове.
Казвам го ,защото съм сигурна ,че много хора не са се замисляли дори че mini dv камерите им могат и това .



Публикацията е редактирана (26-11-09 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CaMyPau   
Дата:   26-11-09 22:42

Хора, човека иска да не е скъпо, а ДВД ще му излезе скъпо щото ДВД си е ДВД. Проблема с лещите си го има. При ДВД лъча е много тънък и най-маката вибрация, причинена от луфт във шпиндела /износване/ може да доведе до дефект във записа. Няма да изпадам в подробности само ще обобщя, че за мен колкото по-малко механика има, толкова по-добре. За домашно ползване най добре на карта да пише. Вадиш и муш - в лаптопа или Пи Си-то. Да не казвам че и много ДВД плеъри имат рийдер за карти. Бекъп винаги може да се направи на оптичен носител и то с много по-малко познания и труд отколкото при обработка от Мини ДВ. И така.. Най добре колега иди в един магазин и пробвай една камерка която снима на карти. Но си носи карта. На нея поснимай. Иди у дома и виж дали ти харесва записа. Ако е да - това е твоята камера. Успех !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: папач   
Дата:   27-11-09 09:16

Камера с двд,карта,хард или касета?
Двд диска събира малко информация и е скъп все още.Материала е труден за обработка и требва да се внимава със вибрации разни.
Картата се източва бързо,но има вероятност за засечка или изтриване на данните по невнимание и файловете са доста компресирани, но е по-приемлива.
Харда е апсурд заради опасноста от удар или друго сътресение.Сони бяха измислили гумени крачета да се отворят когато полети да пада но.....
За мини дв. касетите е писано много и няма място за съмнение,че е най-доброто и сигурно решение,но има механика и по-голям разход на батериите.Файловете там са с професионално качество,та било и за висока резолюция ако е хдв камерата.
Обобщено: Моята препоръка е ХДВ камерка на мини дв касета.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Han_Solo   
Дата:   27-11-09 10:03

МиниДВ касетката е нещо добро, но е вече на доизживяване като формат и Джъмбо неслучайно спомена за камера на SDкарти примерно а при формата на запис е АVCHD се достига битрейт 17-18 Мbit/s което не е безумна компресия - МиниДВ пише 25Мbit/s [smilie3]
ето малко материал за образоване:
http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD

ДВД в никакъв случай - нетраен носител и чуствително на вибрации, да не говорим че ще трябва да се декодират файловете за да може да се монтира

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   27-11-09 10:08

и да има оптичен стабилизатор

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   27-11-09 10:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »