Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 задължително за снимане? (в Лондон)
Автор: profusion   
Дата:   28-10-09 22:33

кои са местата които задължително трябва да имам в кадро :) ще имам един ден за обикаляне в Лондон?


(ПП някой ако е пътувал на скоро да каже дали може само с лична карта като сме в ЕС)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   28-10-09 23:00

Може само с лична карта.
Посети London Eye, има и много готин аквариум до него, в който може да се снима без светкавица.
Не се лъжи за London Dungeons, мноого реклама му правят, а не е супер страшно, разчита се на стряскащи елементи 2-3, другото е типичен неразбираем техен хумор, разказват ти по 1 час в различни стаички за Джак изкормвача и др. Там не е разрешено снимането, разбира се.
Виж и Madame Tussauds, ако ти се снима за спомен с (много) известни восъчни личности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drkskwlkr   
Дата:   28-10-09 23:04

Може да пътуваш само с лична карта, но ако имаш паспорт, нищо не ти пречи да си го вземеш (това принципно като съвет към пътуващите из ЕС). Паспортът си стои в сейфа в хотела, личната карта с тебе и недай Боже да те ограбят, пак ще можеш да напуснеш страната със стандартен документ, вместо да висиш по посолства да си правиш пасаван.

За другото - Бъкингамския дворец (за да снимаш ония с мечите шапки си приготви телефото, че обикновено седят само зад оградата...), The Houses of the Parliament, статуята на Адмирал Нелсън, Tower Bridge, Millennium Bridge, ако няма опашка, може да се качиш на the London Eye. Downing Street май също ти е наблизо, не помня вече. Hyde Park евентуално, той е на километър-два нататък, можеш да хванеш някои ездачи как се разхождат. Снимай някой от пешеходните светофари в района, имат два етажа копчета, за да не се гъзят ездачите додолу да натискат.

А, и ЗА-ДЪЛ-ЖИ-ТЕЛ-НО снимки на червена телефонна кабина, просто иначе няма да си шаблонен и стереотипен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   28-10-09 23:10

Абе има много неща за снимане, но един ден е твърде малко време за такъв ОГРОМЕН Лондон [smilie8]

Има автобусчета "кабрио" на втори етаж, които минават през почти всички забележителности за града, скъпички са билетите, но пък са за цял ден, а на всяка спирка можеш да слизаш, да щракаш и да се качиш на следващото автобусче (през 15мин са) до следващата спирка, така мисля най-много ще видиш.



Публикацията е редактирана (28-10-09 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: myrzel   
Дата:   28-10-09 23:24

снимай хората, другото го има по картичките

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   28-10-09 23:30

хахахах за телефонната кабина нямаше да се сетя [smilie5]

нещата които са ми в плана са:
окото
парламент, абатство
биг бен
моста
и тюсо

не знам кое ще тряя да орежа обаче [smilie5]


за съжаление имам само ден и нищувките ми са в Кембридж



Публикацията е редактирана (28-10-09 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   28-10-09 23:36

направи папарашка снимка на Мадона гола [smilie21] [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   28-10-09 23:46

че аз за какво ще ходя в тюсо? първо упражнения на восъчната фигура... после на живо изскачам от храстите пред къщата й! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   28-10-09 23:52

Катедралата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   28-10-09 23:55

изскачаш от храстите по халат и го разтваряш в сублимният момент [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Manchev   
Дата:   28-10-09 23:57

снимай се

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   29-10-09 00:05

защо другите трябва да ти казват какво да снимаш?! снимай това, което ти хареса! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   29-10-09 00:22

Снимай улиците в Кенсингтън и частните малки градинки [smile]

Трафалгар скуеър и тълпите по Оксфорд стрийт.
Снимай от мостовете на Темза .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lionski   
Дата:   29-10-09 10:18

Опашката за музея на г-жа Тюсо е поне 60 мин!!!! Предцени си!
А има страхотни улички и пъбове само на метри в страни от главните улици. Мен много ме впечатлиха.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: frenchev   
Дата:   29-10-09 10:22

не знам за снимки, но знам ако е лошо времето къде можеш да отидеш.

в националния музей - само там няма да ти стигнат 3 дена обаче

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   29-10-09 10:24

снимай в музея 'Кристалният череп'..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   29-10-09 10:30

Отрежи м-м Тюсо. Времето ти е ужасно малко. Може да не ходиш и до Хайд парк (макар че ако денят е почивен си заслужава) - за впечатление от парковете стигат Сейнт Джеймз парк и Грийн парк, те са на пъпа на центъра. Това, което за мен е задължително в Лондон е една разходка по южния бряг между мостовете Уестминстър и Тауър. Отнема пеша около 2 часа, но това е най-хубавото на Лондон. Помотай се и около Лестър скуеър за половин час.

Музеите на Лондон са много хубави, но едва ли ще ти остане време.

[shtrak]

За всеки, който има малко повече време на разположение - задължително едно мотане из Кю гардънс. За там обикновено се отделят 2 часа...и се остава цял ден.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   29-10-09 11:04

Един ден не стига за нищо. Особено ако не вали...

Отпиши Мадам Тюсо, както и всички паркове и музеи.
През деня се разходи край реката. От където и да започнеш, ще имаш възможност да обиколиш и двата бряга и да се върнеш в изходна позиция.
Тази разходка ти включва Лондон Ай, Биг Бен, всички мостове, старите докове и интересни хора.

После хапваш някъде и отиваш по Оксфорд стр, Реджънтс стр и другите из района. Там се снима стрийт и се търсят разпродажби.

Като се стъмни, отиваш на Пикадили, Лестър Скуеър, Ковънт Гардън, Китайския квартал и естествено Сохо.

Ако вали:

Отиваш до Лондон Ай и си купуваш пакетна цена за колелото+Тюсо+Аквариума. Излиза по-евтино. Като ги разгледаш, отиваш в Бритиш Мюзиъм, снимаш мумията на Клеопатра и розетския камък и газ на летището:) Този музей се разглежда средно между 2 дни (ако не четеш всичко под експонатите) и 20 дни (ако си по-любознателен)[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   29-10-09 11:47

Още като стъпиш в Лондон, си купуваш ето тази карта:

http://www.tfl.gov.uk/tickets/oysteronline/2732.aspx


Слагаш си някой и друг паунд вътре и пътуваш навсякъде с голямо намаление. Пък и се придвижваш по-бързо, защото не се занимаваш с купуване на билети....



И нещо много важно:

таксиметрови услуги използвай само в случай, че счупиш крак[smilie18] .



Публикацията е редактирана (29-10-09 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tango_d   
Дата:   29-10-09 11:58

нещо "off the beaten tracks" - отиди в Camden, малко на север от основните туристически места. Има готин пазар (2 броя), странни хора по улиците продават странни неща. Доста е шарено и разкрепостено, та чак не прилича на Лондон :)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   29-10-09 13:33

Канонио мерси за гайда! това не е ли карта за метро? казаха ми че дневна карта за метро е 5 паунда и си се разкарвам бързо където искам!

явно ще мина без тюсо... жалко

значи около реката с мостовете ще е ....и всичко около там...ако имам време и оксфорд стреет. написа:

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   29-10-09 13:57

НЕ е нужно да минаваш без Тюсо. Просто на всяка спирка на тези автобусчета, които правят обиколните екскурзии се продават билети за много атракции - т.нар. FastPass. Купуваш си един такъв (ако си купиш и билет за автобуса ти идва дори по евтино от нормалния билет за Тюсо) и отиваш там, виждаш опашката от 500м или 60мин, както написа някой :) подминаваш я и влизаш през бързия вход изчаквайки не повече от минутка-две:Р

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   29-10-09 14:04

тоест с тоя фастпасс + билет ще има рейсче което ще ме дандурка до мозея и ще влезна по-бързо ли? примерно ако съм до реката около окото?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   29-10-09 14:13

примерно разглеждаш окото и като застанеш с гръб към него на 150 метра пред теб се пада една от спирките на автобусчето.. отиваш там, търсиш продавача на билети (обикновено черен/индиец) купуваш си билет за city tour (има по няколко линии, така че си избери тази, която стига до tussaud's) и освен него му искаш и fast pass за музея/dungeon/...

дори мисля че може да си купиш и fast pass за окото, но се продава на всички други спирки без тази до самото око..

забавлявай се.. любимият ми град :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svhrah   
Дата:   29-10-09 14:14

http://www.londonforfun.com/London-sightseeing.html

Музеите остави за след 16 ч.

Или може да отидеш направо в Тауър - за там ти трябва цял ден.

http://www.hrp.org.uk/toweroflondon/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »