Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 10-22 Canon или 10-20 Sigma
Автор: xandyx   
Дата:   06-10-09 17:40

в момента съм малко пред тази дилема :) ако имате някакъв опит с обективите споделете :)
че наближават празници и съм намислил да си подаря нещо хаха

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dindrein   
Дата:   06-10-09 17:59

Имам 10 - 22 Canon и ми е любим. Много приятни цветове, доста остър (поне моя е такъв) - все пак е почти твърд. От сигмата нямам впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   06-10-09 18:01

Sigma-та според мен се държи по-добре и е на по-добра цена!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smit_m   
Дата:   06-10-09 18:18

Ако можеш да си позволиш канона вземай го без да се замисляш [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sauron69   
Дата:   06-10-09 18:28

Tokina 11-16 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   06-10-09 18:29

Двата обектива по разни тестове показват доста сходни резултати. Трудно може да се каже кой е по-добър. Разликите едва ли биха се забелязали на снимки. Ако цената е фактор и се купува от България, то Сигмата е почти два пъти по-евтина. Друго предимство е добрата сервизна поддръжка на Сигма в България (за Канон май по-добре да не ти се налага да опираш до сервиз). Другият момент е, че и при двата май трябва да се уцели добра бройка.[beer] [shtrak]

В базара май имаше 2-3 Сигми, едната даже беше чисто нова. Цените бяха около 700-800 лв.



Публикацията е редактирана (06-10-09 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   06-10-09 18:52

сигмата ..заради цената ..., а срещу нея не отстъпва май по качество...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toc   
Дата:   06-10-09 18:58

Имам Сигма 10-20, не съм имал Канон 10-22. От моя гледна точка за парите си Сигмата е чудесен обектив. Силно се съмнявам за почти двойно по-високата цена Канона да дава два пъти по-добра картина. Ако фотографията ти е хоби, а не професия, Сигмата ще ти бъде достатъчна [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: truly   
Дата:   06-10-09 19:05

Снимал съм с Канона, в момента имам Токина 11-16. Коментари е имало доста за точно тези обективи. Предимството на Канона са тези 10мм, а иначе си е до късмет - да попаднеш на хубава бройка. Канона е скъп, много над другите два и по мое мнение не си заслужава освен ако нямаш излишни пари. Токината по мое мнение го бие, но си е почти твърд обектив с този диапазон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diddoo   
Дата:   06-10-09 19:07

Поразгледай малко в моят профил и си помисли за Сигмата, нама по добър широк обектив за тази цена [smilie7] [smilie7] [smilie7] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: xandyx   
Дата:   06-10-09 19:16

Diddoo радвам се че си пишеш на снимките с какво са снимани :) това е добре

а относно канона и сигмата
идеята е ,че по коледа има шансове да ми донесат канона от щатите ма си е 50 на 50 (ако стане ще ми излезне на 1000 лева :) )
пак повтарям че си е 50 на 50 ..ама ако не са големи разликите мога още утре примерно да си купя сигмата :D

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diddoo   
Дата:   06-10-09 19:26

Според мен по добре нещо друго добро Канонско да ти донесат от Щатите, отколкото да даваш повече пари за същото качество. Сравнявал съм двете по качество не съм видял разлика честно да си кажа. Момента с надписите вече не ми влияе [smilie5] . И аз исках да ми пише навсякъде една и съща марка, но надписа струва пари, а не винаги е заслужено. При дългите обективи има значение какво пише [smilie7] но специално за тази ти дилема мисля че Сигмата е по разумното решение и с разликата може да си купиш един CPL 77 mm + едно 50 f/1.8 ако искаш [ezik] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   06-10-09 20:09

Аз си взех сигмата, без да се двоумя много за канона (поради цената), колебаех се между тамрон, сигма и токина. Има си някои характерни за него проблеми (примерно неравно поле на фокуса), но като цяло съм много доволен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 20:21

сигмата е хубав обектив изпробвано.
Достатъчно остър и добър на 10мм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 21:34

Канона е много добър обектив, много добър баланс на острота център-краища, минимални хроматични и геометрични аберации, ако можеш си го позволи.
Поддържа ФТМ (ръчно дофокусиране, без превключвания)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diddoo   
Дата:   06-10-09 21:45

Поддържа ФТМ (ръчно дофокусиране, без превключвания) и Сигмата също, но зависи коя версия [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diddoo   
Дата:   06-10-09 21:45

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 22:29

Предолафам канона е по добър.Но сигмата е достатъчно по евтина и е по-зле ако е така със съвсем малко.Сигмата на 10мм и 5.6 бленда е остра на 80% от кадъра.По крайщата криви и остротата пада но това е нормално за 10мм обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   07-10-09 16:29

много хубави неща съм виждал от токината 11-16 и мисля е най-добрия избор за тоя диапазон и около 1000лв
2.8 е и отвява конкуренцията по качество

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   07-10-09 18:16

Сигмата [smilie24] Канона е неоправдано по-скъп!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   09-10-09 09:31





Публикацията е редактирана (09-10-09 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   09-10-09 09:33

То си е до стила на фотографа, geca. Хубави снимки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   09-10-09 17:52

По-добрата покупка е Сигма 12-24

Тази сигма е най-добрият широк обектив, отстъпвайки единствено на 14-24 на Никон

Остротата по краищата е много по-добра от разглежданите горни обективи и на това отгоре става и за фулфрейм, което много сериозно предимство предвид цените като 1500 лева за 1ДС каквито виждаме все по-често в базара.

Имал съм и двете сигми 10-20 и 12-24
12-24 е по-добра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »