Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дистанционно за Пентакс???
Автор: allienshadow   
Дата:   05-10-09 21:27

Вълнува ме следният въпрос. Дистанционните устройства (визирам тези за Пентакс) снимат на 0 сек. и 3 сек. Има ли вариант при, който може да се използва пълноценно "bulb" режима, за продължителна експонация???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   05-10-09 21:36

Да, има начин и струва около ... 3-4лв. [smile]
http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=18&t=100



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   05-10-09 21:38

В грешка си това 3сек е колко време след вдигането на огледалото да отвори затвора, направено е с цел да затихнат вибрациите от вдигането на огледалото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   05-10-09 21:39

Оргиналното дистанционно си ползваш режима булб без проблем държиш натиснато копчето толкова колкото искаш да експонираш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   05-10-09 21:46

"държиш натиснато копчето толкова колкото искаш да експонираш" неудобно ми се вижда, никня като вкл. bulb + remote и натискаш, пускаш и като решиш че си готов пак натискаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: allienshadow   
Дата:   06-10-09 01:17

на мен този вариант ми трябва... иначе при продължителност от рода на 10 минути да речем, или както скоро забелзах един колега от форума експонация от около 50 минути, аз ще се схана на това дистанционно с натиснато копче???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   06-10-09 01:40

Ами това е единственият вариант май - кабелно. Или го правиш (от линка по-горе) или си купуваш отнякъде (dealextreme.com) примерно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nesh   
Дата:   06-10-09 09:15

На Пентакс К-м кабелно възможно ли е?

"The K-M doesn't have a wired remote shutter port. The only remote available on it, is IR."

май няма :(



Публикацията е редактирана (06-10-09 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   06-10-09 10:45

Вариант за екзпозиция 50 минути. Слагаш капачката на обектива, лепиш с тиксо и хартиено топче под него бутона, после махаш внимателно капачката.

Апарата се "изключва" по обратния ред.

[beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »