Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony DSLR-A330L VS Nikon D3000
Автор: anow   
Дата:   05-10-09 00:53

Чудя се кой от 2-та фотоапарата да си купя. Бих искал да чуя и вашите мнения преди да взема окончателно решение. Nikon-а ме устройва идеално , но нещото което ме притеснява е че няма оптичен стабилизатор. От друга страна Sony-то го има и плюс life view -а клоня към Sony-то. Фотоапарата най вероятно ще бъде използван за нощни снимки. Та бих искал да чуя вашите мнения относно тези 2 модела , а защо не и да препоръчате нещо по-добро (до 1200 лева + обектив).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 01:01

Едни и същи матрици , относително един и съш автофокус.
Сонито има стабилизация и лайфвю.
И двата ще се справят еднакво добре за нощни снимки според мен.
Шумоподтискането на никона може би е малко по добро и ще е от полза при нощни снимки но това е относително и едва ли е важно в случая.

И двете фирми имат подобни обективи в ниския клас.

Бих избрал сонито заради стабилизацията и лайф-вюто [beer]
Никона бих избрал заради системата която ми предоставя никон [beer]

Ти си решаваш :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   05-10-09 09:13

Ниския клас никон имат проблеми със съвместимостта със по-старите автофокусни обективи. В смисъл, не им работи автофокуса. Ако не смяташ да трупаш стари обективи или мислиш да останеш с един, два - не е проблем чак толкова голям.

На това сони специално не съм сигурен, ама мисля че не са му махнали мотора в тялото и може да фокусира със старите минолта обективи. Иначе, в нета пише че китака му бил добър, аз наблюдения нямам преки. Стабилизацията е голям +, но така или иначе за нощни снимки ще ти трябва статив.

Ако не смяташ да трупаш много обективи, мисля че и двата апарата ще ти свършат чудесна работа (все пак никона ми се струва по-удобен и по-практичен). Иначе, може би Сонито, със сериозна забележка за това че може да ти е неудобен за работа. Аз не съм снимал с него, но като го гледам ми се струва че ергономията му е отвратителна.

А моето скромно мнение е, че за нощни снимки няма нищо по-хубаво от диапозитив и качествен скенер.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-09 10:53

Виж на обективите дето идват с никона ако пише VR значи са стабилизирани.

Life View-то на сони е доста интересно и приятно като при компактен апарат. Не е хубаво за макро щото не може много да увеличаваш.

Като ергономия иди ги виж в нагазина и си харесай. Това е най-нискяи клас ДСЛР-и и не са супер упдобни. За сметка на това са леки и причтни за ползване.

Сонито може да ползва всички минолта и сони Афла обективи. Никона фокусира само с АФ-С щото няма моторче в тялото.

Абе това са марките и апаратите. Може и Канон да видиш 1000Д или каквото е актуално.

Разлика в качеството на снимките няма да видиш голяма заради апарата. Ти си далеч по-голям фактор.

Аз имах А300 (предишния модел) много добре си работеше преди да го откраднат. Някои особенности са

1. лайфВю-то не се вижда добре на ярко слънце.

2. хубаво е да си вземеш увеличител за визьора например Pentax O-ME53 - без него ръчния фокус е труден (предполагам и с никона е подобно положението)

3. лайфВю-то е супер удобно за снимане над главата ти т.е. с дигнати ръце или от земята - получават се интересни снимки или пък може над тълпата да снимаш (Д5000 на никон има подобна екстра)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   05-10-09 11:27

Nikon D3000 не е нищо особено... реално е орязан D80 - с по-лош визьор, без мотор и без допълнителен дисплей. Далеч по-идейно е да вземеш D80 на старо.

Реално Sory A330L ще ти предложи повече възможности.

По-важното обаче е да си избереш система... т.е. - преди всичко обективите. Защото телата се сменят далеч по-лесно. А като задълбаеш с повечко обективи и аксесоари, после системата се сменя трудно (т.е. - с цената на голяма загуба в пари). А тук Никон (и Канон) имат доста повече неща. [smilie3]
Все пак, ако не смяташ да "задълбаваш" в покупка на обективи и аксесоари - Сори-то ще ти хареса повече.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   05-10-09 21:13

Никона е една класа на Сонито. И двата ги гледа и щраках преди да си купя Д5000. Сонито шуми много по-вече, Никона си има обективи и всичко става на него с изключение на тези, който искат мотор в тялото, това не е болка за умиралка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anow   
Дата:   06-10-09 21:18

Мерси , като гледам май ще избера Sony-то

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »