Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Minolta MD на AF тяло
Автор: vlex   
Дата:   04-10-09 12:16

Здраво.

Мисля да си взема един МД обектив за аф тялото. Обадих се на Славей и той ми каза, че е правил само една единствена подобна адаптация на един рокор, на която да е сложил и глухарче. Въпросът ми е към колегата, на когото обективът е ремонтиран - откъде намери глухарчето и всичко ли е точно с него, защото разбрах, че ти сам си си го слагал? Всякакви други акъли са полезни.[beer]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-10-09 18:05

Що не кажеш и на какво тяло ще го слагаш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-09 18:28

глухарчета сума ти има в ибей,само дето чувам че трябва да си ги програмираш сам,което ми се вижда кофти работа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   05-10-09 00:48

Логично е, че след като не съм упоменал марка за аф байонета изрично, ще е минолта мд -> минолта аф [smilie8]

Аз лично в ибей намерих минолта аф глухарчета само с преходници. Опцията пък да си го програмирам сам не ме блазни, защото не ми се занимава да си сглабям програматор за точно тоя вид измислена интегралка и да се чудя откъде да му търся сорса, за да си програмирам своя...

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 01:23

Какво програмиране на АФ на глухарче
Закачаш го и си работи -

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   05-10-09 03:51

кой чел, недочел ...
програмирането става с врътката на фотото и спусъка, пък и не е задължително, само ако искаш да настройваш фокуса или какво да пише в екзифа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djfroggy   
Дата:   05-10-09 08:02

Обективите на Минолта от стария МД стандарт не стават на АФ тяло без оптичен елемент,а той губи от качеството.Поне с повечето МД обективи е така.Интересното е,че всички пасват на Олимпус Е,но не и на Минолта АФ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   05-10-09 17:12

Колегата, чийто рокор е бил моднат ми писа. Не е сложил глухарче, но иначе байонетът е сменен без добавянето на оптичен елемент и всичко е точно. Дори ми предложи да мина да го видя, но нямам път към фелибето засега.

Иначе Славей ми обясни, че е небходимо свалянето на 1мм от байонета, за да пасне на аф тяло, демек - става.

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   05-10-09 23:58

"Автор: vlex
Дата: 05-10-09 00:48

Логично е, че след като не съм упоменал марка за аф байонета изрично, ще е минолта мд -> минолта аф "

Това е всичко но не и логично.

Логичната употреба на минолта мд е на олимпус 4/3 система.
Понеже това е единствената настояща система с достатъчно къса работна отсечка на която можеш да ползваш тези обективи с безкрайност без преправяне на байонета.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   06-10-09 00:00

Хмм, може би наистина не е толкова логично като го погледна отстрани. Въпреки че става въпрос за модификация => преправяне на байонета. Както и да е, де - изяснихме въпроса кое, на какво, как и защо[smilie25]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   06-10-09 00:03

[smilie24]

Аз на моите не се навивам да им преправям байонета и даже единия го дадох като подарък с олимпуса ми като портретен обектив.

оли с 50 1.7 [shtrak]


http://photo-zona.net/images/user5606/album16049/large/1254776527_xbrz0511_jesus.jpg




Публикацията е редактирана (06-10-09 00:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »