Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Минусите на Олимпус-510 и Пентакс К100Д
Автор: bez   
Дата:   03-10-09 23:07

Здравейте,
Интересуват ме тези два модела. За плюсовете е говорено доста, но собствениците често спестяват недостатъците. Става въпрос за евтин ДСЛР, ще се снима само с китовите обективи. Въпроса ми е какви са лошите страни на тези модели? Щраках и с двата, но за много малко. Хареса ми какво се вижда през визьора на пентакса, но такова тракане от огледалото не бях чувал. Фокусира някак странно бавно (аз го сравнявам с Канон 20Д) при ниска осветеност… Олимпуса ми направи добро впечатление, удобен захват (за размерите му, разбира се, нищо общо със стария ми Канон 350Д), но малко ме смути визьора – дребен и информацията е отстрани. Както и да е… Искам и вашето мнение. И също кой е по добър за снимане с дълги времена (до 2-3 минути), защото смятам да ги закачам и към телескоп?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   03-10-09 23:12

ма ти едни тела си избрал за целта... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bez   
Дата:   03-10-09 23:18

Кофти криза... Тези пластмасарии са евтини. Въпроса е какво ще покажат за тази цена. Не че не искам 5Д.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   03-10-09 23:18

олимпуса няма минуси, снимал съм много, точно с Е-510. Минус е големият шум над ИСО800, което не е болка за умиране, фокусира по-бързо от Пентакс К100 по мое мнение, китовите обективи Зуйко са много по-добри от тези на Пентакс, макар и китайско производство,,,Олимпуса е по-тих с огледалото, при ниска осветеност всичко зависи от обектива, но нормално е да фокусира кофти, за това е нужна светлина, има Лайв вю, което е добре, понеже визьора наистина не е от най-удобните,,,Питай конкретно какво още те интересува, че сега не се сещам какво мога да напиша още

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   03-10-09 23:22

20д си вземи, много по-добър вариант е за астро конкретно. ако то ти е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-09 08:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-09 10:07

Пак умни предложения, само дето още не се е намесил някой никонаджия. Човекът е дал два определени модела за сравняване, две марки, какво пречи да се придържате към тях ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   04-10-09 10:10

Сам си си отговорил още в първия пост[smilie24]

Щом е за астро Канон разбира се, защо се занимаваш с излишни марки...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   04-10-09 10:14

Между другото точно 350Д е един от най-популярните ДСЛР-и с които се снима астрофотография а в момента с ниската си цена, тегло!!! и отлична матричка е логичния избор.
Та викаш си недоволен от ергономията му. Като се прибереш вкъщи все пак гледаш снимките а не как изглежда[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   04-10-09 11:00

какво пречи да се придържате към тях ?

простият факт, че на същите пари има тяло, което се справя МНОГО по-добре от въпросните за астро, а човекът може да не го е обмислил.

всеки си преценява.



Публикацията е редактирана (04-10-09 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bez   
Дата:   04-10-09 11:00

Аполо, прав си за 350Д... Карантията му е доста качествена, Но визьора не ми харесва, а тялото му е с доста неудобен захват. Нямам вече такъв и се притеснявам, ако си взема пак на какво ще попадна - тук във форума, чета, че едва ли не този модел фокусира навсяъкде само не и в точката за автофокус[smile] - ръчнофокусен ДСЛР[smilie5] .
Двуцифрените са ми много удобни, но не са ми по джоба в момента. Може би наистина едно 20Д по-натам...[smilie8] Благодаря на всички за мненията.



Публикацията е редактирана (04-10-09 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kasad   
Дата:   04-10-09 13:33

Само, че пентакс к100д отнася канон 350 като куцо пиле домат по отношение динамика, картинка и енергономия. Идеален е за пейзажи!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-09 13:42

а Олимпуса отнася и двата,350 просто е стар модел,както и да го гледаш-стар

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   04-10-09 16:00

Олимпуса с какво ги отнася с какво[smilie11]

Може би с китовия си обектив макар че много се съмнявам да докара картинката на 18-55ИС[smilie18]

Няма лошо момчета вярвайте си[smilie24] За 350Д се е изписало много иначе да стар е[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-10-09 16:07

От доста време Големите производители ни дават новостите на година по лъжичка. В следствие на това старият апарат е стар като години, но като качества и функционалност си е напълно актуален. А и както неведнъж съм констатирал новият (че и най-новият) апарат не правят снимките по-добри.

Давайте пари за учене, екскурзии, вдъновение, после за обективи и най-накрая за тела.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-10-09 16:08

tvk75, не си прав в случая.
смених е-410 за 20д.
е-410 е със същата матрица като е-510.
Няма АБСОЛЮТНО никакво място за сравнение при големи експонации.
Олимпусите са прекрасни машинки, които никога няма да разочароват никого и в някои неща са по-удобни от канона и го превъзхождат, но относно шум просто няма сравнение. Пък и то не е просто шум да го измериш, картинката е коренно различна.
И между другото 20д-то го взех за 450 лева със скоро сменен затвор.
Накратко търси 20д, оферта ще се появи [shtrak]
Тея трицифрените канони просто не ги броя за апарати, сори аполо. Може да е здрав, да се е доказал, ама това за ергономията как можа да го кажеш не разбирам [smilie10] При положение, че в базара върви срамно близо до цената на 20д и разликите са в рамките на 50 лева - няма място за сравнение в телата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   04-10-09 16:36

exile аз казах че на първо място гледаш какво апарата изкарва като картинка а не се побъркваш от лошата му ергономия[smilie3]

Предполагам като си взема 1Дс и аз така ще си мисля за двуцифрените Канони[smilie6]

Като се замисля напоследък точно аз най-много съм защитавал Канон 20Д просто защото за парите си няма аналог от каквото и да е естество/нека някой ме обори но просто няма как/!

Обаче за астрофотография с екваториална монтировка и водене се иска и ниско тегло а тук 350Д има предимство. Но 20Д има една особенност а именно, че като го хванеш веднъж няма да пожелаеш 350Д[smilie24]



Публикацията е редактирана (04-10-09 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-09 16:54

300 и 350 са просто недоразумение, Олимпуса бил той 410 или 510 просто ги отнася, картинката е много по-добра. Единствен плюс за който се сещам,Канона фокусира по-бързо с китака. Обаче китовия Зуйко е просто по-добрият обектив,вземи ги в ръце и веднага ще видиш една причина за това.При равни условия,не говорим на тъмно,Олимпуса има по-добрата картинка. Но то има много примери из интернет. А ако на някой не му се получават кадрите,проблема не е в марката на тялото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   04-10-09 17:11

tvk75 говориш пълни глупости. Цял свят е оценил 300 и 350Д заедно с плюсовете и минусите им а количеството продадени бройки от тях дават и реалната оценка на нещата[smilie24]

Това за "много по-добрата картинка" на Оли-тата ме кара да се смея [smilie18]

Хвалете се с есктри и гъзарии но по отношение на картинката по-леко[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-09 17:17

350D е много добра машинка или никон д70.

Няма все още Олимпус дето да го отнася, тъжно ама е така.

а за следния коментар

прав си за 350Д... Карантията му е доста качествена, Но визьора не ми харесва

Визьора на канончето е дребен ама тоя на олимпус е микроскопичен.

А не виждам К100 или Е510 с какво блестят пред 350Д. Когато бяха нови канона беше просто с 500 лева по скъп и горе долу с толкоз по-добър.

На К100 визьора не е лош. Много по-голям от другите два.

За астро аз не съм спец ама Д70 би трябвало да е по-добър - щото има управление от компютър и подобни глупости - по-висок клас е



Публикацията е редактирана (04-10-09 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-09 18:26

на К100 визьора е тъмен,затуй не ме кефи. Иначе тия модели на канон са бюджетни,както и сума ти други,целта е точно да се продадат много бройки. Той и Фолксваген костенурката е с най-много продажби,но това значи ли едикакво си [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   04-10-09 20:36

tvk, то бива талибанщина, ама... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-09 21:42

мога и повече [smilie5]
darksorrow ти можеш ли да ги сравниш,снимал ли си достатъчно с всички тях [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   04-10-09 21:43

да.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-09 22:05

ок де нали за минусите иде въпроса. Да нажежим малко дискусията или защо аз не си купих олимпус е-510 ами минолта 5Д!

За Олимпуса защо не го взех

1. Микроскопичен тъмен и неудобен визьор - ако не виждаш какво ще снимаш на дали ще стане добра снимка!

2. Ужасяваща ергономия - изключително неудобен. В типично олимпуско-никонски стил менюто съдържа всякакви безумни опции, но тези които ти трябват са скрити умело, така че да отнеме поне 10-тина минути да ги настроиш т.е. ако снимаш нещо различно от обядващ плужек или египетска пирамида - шанса е че обекта ще избяга или срути преди да го щракнеш.

3. Индикацията на микро-визьора е отстрани за да се вижда по-трудно и май е създадена с олимпуско измислени неразбриаеми символи. Ако не знаеш как си настроил апарата шанса да уцелиш настройки подходящи за ситуацията в която снимаш намалява.

4. Май имаше две или три трудно работещи АФ зони (за сравнение най-мизерните пентакси и сонита имат по 9 или 11) - ако не можеш да фокусираш шанса да направииш снимка пак клони към нула. Фокуса на 510 е горе долу сравним по скорост с мелнчка за черен пипер когато я върти 5 годишно дете т.е. оборот на минута или две.

5. снимките излизат в странен и не естетичен формат и не могат да се отпечатят в кое да е студио или на домашен принтер без да използваш ножица на картията или кроп на снимката.

Ми това е ама иначе има хубав китов обектив т.е. обектив за снимане на китове. Аз обаче живея в София далеко от морето и китове насам не минават често - та взех апарат с които да снимам хора, сгради, птици(по-спокойни).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »