Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със свткавица, Моля за съвет
Автор: snbrd   
Дата:   01-10-09 15:44

Здравейте,
Вчера се сдобих с Pocket Wizzard Plus 2, включих ги към светкавицата и апарата / Канон 40д/. Но нищо....
Приемника е включен към светкавицата и при натискане на бутона "ТЕСТ", светкавицата светва. Но другият предавател не я активира. настроил съм каналите правилно, настроил съм предавателя и приемника по книжката, но нищо нестава. Накрая включих предавателя към апарата с кабела и активирах вградената светкавица, щракнах и проработиха и двете, изключих я нищо не стана отново. Отказах се от повече опити, днес включих апарата и вградената светкавица не се включва въобще, да съм я изгорил?, нито пък става с предавателите....незнам какво да правя...моля за помощ?
мерси предварително

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   01-10-09 15:53

Мистреия....[smilie11] и аз мисля да си земам едни уизърди, ама още няма, дано да се разреши проблема! ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   01-10-09 16:03

Pocket Wizzard Plus 2 са едновременно и предавател и приемник.

Закачаш единия Pocket с кабел към светкавицата.
Дугия го поставяш на апарата върху чехъла за външна светкавица и ако и двата са на един и същи канал трябва да запали.

Възможно е да не ти прави добър контакт с чехъла на светкавицата, може и да са слаби батериите.

С какви светкавици ги ползваш, компактни или студийни? Ако ползваш компактни и имат настройка да не изпадат в sleep режим, по-добре я ползвай.

Предполагам си ги купил наведнъж всички покети които имаш, защото европейските и американските работят на различни честоти.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   01-10-09 16:07

Можеш да пробваш друго. Връзваш единия покет към светкавицата с кабела и с другия покет в ръка натискаш ТЕСТ, ако пали значи е връзката м/у покета и камерата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snbrd   
Дата:   01-10-09 16:12

Единият ми е от Щатите а другия е оттук..., с ТЕСТ не става, но когато включих и вградената светкавица, покета с кабел към апарата стана...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   01-10-09 16:12

Светкавицата- на ръчен режим,не ТТЛ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hash   
Дата:   01-10-09 16:16

Единият ми е от Щатите а другия е оттук
много е вероятно да не могат да работят един с друг.

може вградената ти да пали другата оптически. не си дал информация каква е светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snbrd   
Дата:   01-10-09 16:18

може и да е от нея, стар Sunpak за Канон, сега ще отида до Фотопавилиона да пробвам с някоя друга...мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   01-10-09 16:22

ако този другия си го купувал от Динафос то те внасят от английските които работят на различна честота от американските... питай ги дали могат да ти го сменят с американски, защото имаш такъв или обратното да ти сменят американския с техен. ако са чисто нови и Динафос проявят желание...

няма значение дали е на ТТЛ или манюал просто, като е на ТТЛ няма да ти е вярна експонацията, защото няма как да разбере колко трябва да светно. Но чисто технически ще работи без значение на кой режим е.

Проблема е, че работят на различни честоти.

Трябва да ползваш или само американски или само европейски (български).

Ако не могат да ти го сменят може и да спазарим нещо за американския покет, защото аз съм с такива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   01-10-09 16:24

Няма смисъл да ходиш до павилиона...

Ясно е защо не работят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   01-10-09 16:29

Е няма как да стане ако единия ти е от щатите другия оттук ;) дано да можеш да го смениш поне! При мен в Япония е трудно да си намеря от тях, защото са забранени за продажба, а японските са твърде ограничени, до 10-15 метра само, и се чудя какви да търся! ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snbrd   
Дата:   01-10-09 17:02

прав излезе, от честотите е, ако си съгласен да го спазарим

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   01-10-09 17:09

дам, 260 лъва и те отървавам от мъките

посредата м/у BH и Павилиона

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   01-10-09 17:12


BH и Динафос исках да напиша

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »