Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към Никонци........
Автор: nelvis   
Дата:   29-09-09 13:49

Заедно с Д300 получих Capture NX, koqto se opitah da instaliram edwa dnes, но не ми приема кода.На какво може да се дължи това и дали да не им..........но това в краен случай.Чакам компетентен съвет и много моля без спам.....[smilie11] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-09-09 13:55

ако си инсталирал пиратска версия преди това е възможно.... другият вариант... ако някой друг вече е инсталирал софта преди теб и е ползвал кода...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   29-09-09 14:21

най-лесно е да си намериш код или кракната версия в нет-а [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-09-09 14:23

кракнатите версии имат драми с ъпдейтите... а и... вече има версия 2....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stemer   
Дата:   29-09-09 14:26

или просто да забраниш на програмата да влиза в нет-а


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   29-09-09 14:27

е няма да си го ъпдейтва, за какво му е :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-09-09 14:44

не става със забрана... иска си да си провери номера не е да го приема на доверие

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   29-09-09 14:54

Не трябва да си вързан в интернет когато стартираш кепчъра. Това при условие, че ти е приел веднъж кода при инсталация пак с изключен интернет. Моя си бачка така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   29-09-09 14:57

Ако си инсталирал кепчър преди това, виж как да махнеш остатъците в регистратурата и на други места и пробвай пак. Ако не стане, преинсталация евентуално.

Ако не си пиратствал, значи някой е кракнал неговия с твоя ключ (рядко и гадно стечение на обстоятелствата, ама се случва). Решението в тоя случай е да ревеш на съпорта да ти дадат нов номер (не си виновен ти за така създалите се обстоятелства).

Пиратството е кражба, дами и господа съфорумци. Добре е да не го забравяме. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-09-09 15:09

Добре де. Купих си NX2. качих го на единия лаптоп. Какво става ако се опитам на още един компютър?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taricate   
Дата:   29-09-09 15:13

Звъниш на поддръжката и им обясняваш ситуацията.Ще се наложи да им сканираш сертификата + сериийния номер + номера на диска/фактурата. Ако се правят на интересни... кажи им, че ще пишеш писмо на Nikon...
Нямаш грижи повече !!!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-09-09 15:16

Че то такива неща нямаше. Само диск, някаква листовка само. Кода е на гърба на диска.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-09-09 15:40

лиценза е само за 1 компютър... не за един потребител на неограничено количество компове

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-09-09 15:46

Добре де, а ако се наложи преинстал? Или се капе диска?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-09-09 16:00

ми пробвай се... най-много да ти блокират номера...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-09-09 16:04

Трябва да се разровя из диска, да видя пише ли нещо по разните документи за такива ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   29-09-09 16:16

На СД-то и програмата не им пука, колко пъти е преинсталирано. Малко програми търсят подтвърждаване на ключа в Интернет. (е стават все повече).
Лиценза на 99% от сериозните програми включва и допълнително качване върху ЕДИН личен лаптоп.
Проблемът ти е в незаметени следи от предишни версии или региони. Специално НХ не понася "презокеански разходки" [smilie3]

П.П. Ако всичко ти е редовно, обаждане на къстъмър сървиз (някакъв истински - НАЙ-ДОБРЕ РЕГИОНАЛЕН - ЕВРОПА,например), дават ти нов ключ и забравяш проблема.



Публикацията е редактирана (29-09-09 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-09-09 16:26

Специално НХ не понася "презокеански разходки"

т.е.? Аз моя си го купих от тук.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   29-09-09 16:58

Преди време дадох компа за преинсталация.Възможно ли е ,ако програмата ми е инсталирана тогава като траялка от недоглеждане,сега затова да не приема ключа?Защото на лаптопа си я инсталирах без проблеми,но офлайн,че ме беше шубе.Само че на лаптопа не обработвам изображения,а ми трябва на настолния звер.Последно ,какво да прявя.Чак преинсталация ми се вижда прекалено.Някаква програма за чистене на регистри дали ще ми помогне?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   29-09-09 17:15

CCleaner, Revo Uninstaler

П.П. По принцип: Не пускай никаква програма, бъркаща регистрите на автоматичен режим. Например, програмите на Аутодеск не ги понасят.



Публикацията е редактирана (29-09-09 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: benoti   
Дата:   29-09-09 17:35

Аз използвам за почистване Yuor Uninstaller.
Без проблеми премахва всички ключове и регистри на избраната за деинсталиране програма.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   29-09-09 17:54

Благодаря.Ще се пробвам.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   29-09-09 19:49

Не ти трябва никаква програма за чистене за тоз случай. Отваряш regedit и с Find намираш всички ключове, в които присъства думата Nikon и изтриваш тез ключове. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   29-09-09 20:21

widq mi se mnogo бачкането[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   29-09-09 20:24

Не е "много" - 10-15-ина ключа за триене са и съответно работата по намирането и изтриването им е около 1 минута. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »