Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За какво да ползвам Nikkor 50мм 1:1.8
Автор: jordanl   
Дата:   27-09-09 21:15

Здравейте,

Търся съвет. Имам никон D90. Единия от обективите ми е Nikkor 50мм 1:1.8. Дайте ми идея за неговото най-добро приложение.

Другите ми обективи са: nikkor 18-105, Sigma 70-200 F2.8


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Prakticar   
Дата:   27-09-09 21:17

Обикновено обективите ги ползват за снимане.
Може и за преспапие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   27-09-09 21:18

За компактна мазалка. Пък и става за ФФ. Пази си го.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   27-09-09 21:20

използвай го за потрети с мазен фон

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   27-09-09 21:24

Използвай го за упражнение "Снимай каквото виждаш", нали отговаря на човешкото зрение...
но ако е на кроп х1,5 става на 75мм с по-тесен ъгъл

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   27-09-09 21:27

Доста удобен за портрети в затворено помощение, където осветлението е недостатъчно. Ако пък е светло - снимай на 2-3 бленди над най-отворената за по-добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tycoon   
Дата:   27-09-09 21:38

Че той и на 1.8 е острилка;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-09-09 22:01

имам рд тез дни

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   27-09-09 22:03

дал си 2к лв за нещо, което не знаеш как да ползваш?

кефите ме. после що пишат дебилни статии в 24ч. щото въпреки, че са малоумни, явно в основата си имат и по нещо вярно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   27-09-09 22:11

дал си 2к лв за нещо, което не знаеш как да ползваш?

2К си е сериозна инвестиция... но пък обективът си го заслужава... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   27-09-09 22:11

що, това отзад за без пари ли върви вече? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   27-09-09 22:12

На някои им ги подаряват... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   27-09-09 22:13

А така, обеснявайте после как еди кой си обектив бил задължителен за всеки притежател на тяло марка Х.


И после малоумната орда се втурва, купува си го и не знае кво да снима. Ама щото "у Форума казаха, че е задължителен"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mravunko   
Дата:   27-09-09 22:14

darksorrow повече е дал, защото има и сигма 70-200/2.8 :)

tycoon на 1.8 е много далече от острилката :)

jordanl ако не снимаш с него (т.е. не намираш предимства да снимаш с него) може да го продадеш в базара, върви 170-180лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   27-09-09 22:15

Дай го на мен бе ! Знаеш ли как ми трябва един такъв :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   27-09-09 22:16

Човекът е дал пари,за да се научи. Трябва ли всички да започнат със сапуенрка за 200лв? На мен първият ми дигитален апарат е ДСЛР.
tycoon, може и така да е,но трябва да си значително по-прецизен при фокусирането,а както виждаме авторът на темата не е много навътре в нещата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   27-09-09 22:16

Някой спомена ли вече за зелето..., че идва сезона [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   27-09-09 22:17

jordanl, ако не ти трябва този обектив, продай го, добави още 200-220 кинта и си купи Никор 35/1.8 [smilie21]

Доволен ша устаниш... [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   27-09-09 22:20

После да му обясняваме 35/1.8 за какво се ползва ? [smilie18] Нека първо да изясним 50-ката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   27-09-09 22:30

Парите ги е дал за техника, а не да се учи. Щото тук всички разправят как видиш ли ако нямаш техника поне за 2000 кинтаа изобщо не си и помисляй да снимаш.

Не става само с техника, трябва и задапаратно....

За автора. Щом не знаеш за какво да го ползваш, значи не ти трябва. Скрий го в шкафа, за да не ти тежи, а като му дойде времето, сам ше се сетиш да го извадиш. Да се продава няма смисъл, зашото човек и добре да живее си взима 50 мм обектив. А дали 50/1.8 става или не е много субективно мнение. Аз имам такъв и не бих го сменил за 50/1.4G примерно, защото под бленда 2.8 не снимам по принцип.

Като ми е тъмно редя светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   27-09-09 23:00

Пешо, точно тук всеки начианещ съветват да си купи евтин сапунер докато се научи и после да мисли за ДСЛР. И не е ли по-добре да се учиш на техника за 2000, от колкото за 200лв, като така или иначе след време тия 2000лв пак ги даваш? Аз преди 1 година бях в абсолютно същото положение като автора на темата и аз се чудех 50-ката за к'во ажаба ми е (нали си имах китак, които покриваше същото фокусно разстояние). И след 5-6 месеца осъзнах какво всъщност имам в чантата. Та съвета на Пешо според мен е най-добър - прибери го някъде пък като мине време (а то няма да е много) ще осъзнаеш нуждата от 50цата. Да го продаваш няма мисъл, защото с 200лв освен да се почерпиш прилично в някоя дискотека друго кой знае какво няма да направиш,а за тези апри по-хубав обектив надали има.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »