Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 400D забива?
Автор: wish_mastera   
Дата:   17-09-09 16:23

Здравейте. От извесно време апарата ми забива след като направя снимка и дори просто във режим на изчакване. Нито един от ботоните не реагира, дори неможе да се изключи от бутона, а трябва да вадя батерията. Някакви идеи на какво може да се дължи това?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-09-09 16:26

Може да е намокрен, може да е залепнало някое бутонче, може и да се е сгъбясал софта.
Зентекс ще ти помогне и в трите случая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: wish_mastera   
Дата:   17-09-09 19:08

Изключвам възможността да е намокрен или да е проблем с някой бутон. Най-логично ми се струва бъгнат софтуер. Обмислям вариант да направя ъпдейт на фирмуера, но не съм много наясно от къде да го изтегля и как точно става цялата работа. Зентекс са ми доста далече(от Варна съм), а и немисля, че засега е толкова зле положението, за да прибягвам до професионална намеса.



Публикацията е редактирана (17-09-09 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muxlio_11   
Дата:   17-09-09 19:48

Може да е проблем с батерията, обърни внимание дали забива при заредена батерия!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Wish_mastera   
Дата:   17-09-09 21:19

В интерес на истината досега ми е забивал 2 пъти откатко го имам(месец и малко). Първия път заби точно на празна батерия, беше на червено, но днес заби на 2/3 батерия. Само за протокола, днес като заби бях с друга батерия и с друг обектив, т.е. изключвам ги като вариант и тях.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   17-09-09 21:24

ако си направила поредица от кадри ли ти забива?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: wish_mastera   
Дата:   17-09-09 22:01

Не, в общи линии веднага след като направя снимка. Немога да си спомня при първото забиване, но днес въпросната снимка не се беше записала на картата. Все повече си мисля, че проблема е в картата.
Между другото когато батерията е напъло изтощена, как реагира апарата?
Старата ми сапунерка си прибираше оптиката и се изключваше.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caprichosa   
Дата:   17-09-09 22:46

Показва празна батерия(червена) на черен екран,и не ми дава да направя снимка,нищо друго не остава освен да го изключиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   18-09-09 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GMir   
Дата:   18-09-09 19:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   18-09-09 19:57

според мен....имаш проблем с копчето за вкл. изкл.

Отговори на това съобщение
 Re: Цанон 400D забива?
Автор: wish_mastera   
Дата:   25-09-09 20:37

Доста неприятно. 100лв за ремонт? Че аз за апарата платих 400лв. GMir, можеш ли да споделиш малко повече информация за проблема и решаването му? Върнаха ли ти старата платка, какво точно не и беше наред?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: miton   
Дата:   25-09-09 23:25

пробвай с друга карта!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iriss   
Дата:   25-09-09 23:32

пробвай с друг brand [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-09-09 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-09-09 23:34

Кое ти е чудно:
- че частите са скъпи и се доставят нови и оригинални, а не на старо като апаратчето ти;
- че трудът по ремонта е повече от 5 лева;
- дали сервизът си измися проблеми да скубе пари;
- или защо куриерът взима по 10 лева в едната посока?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: wish_mastera   
Дата:   25-09-09 23:36

Ще потърся някоя друга карта да пробвам и ще пиша пак.
Относно колегата с "другия brand" ... без коментар [ezik]

edit: Ashi, забелязал съм нотка на заяждане в коментарите ти. Не съм казал нищо лошо за сервиза, а напротив. Друг е въпросът обаче, че не смятам да заделям такава сума за проблем от този сорт. [smilie21]



Публикацията е редактирана (25-09-09 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Цанон 400D забива?
Автор: asahi   
Дата:   26-09-09 20:37

Нямам намерение да се заяждам, но правилото "имаш брадичка - имаш гребенче" тук важи с пълна сила. Техниката - стара или нова, подарена или купена на двойна цена - си има еднаква цена за поддръжка и ремонт.

Пиши какво стана с другата карта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: wish_mastera   
Дата:   10-10-09 23:18

Здравейте отново. Днес апарата заби отново и след всяко рестартиране при направата на снимка продължаваше да забива. Така 4-5 пъти подред заби и смених батерията с друга. С новата батерия нямаше проблеми. Сложих старата оригинална и отново заби. Индикаторът и показваше 1/3 пълна. При снимане с нея, звъкът от затвора е доста по-различен, все едно се снима на много бавна скорост.
След всичко това си мисля, че проблемът засега е от батерията. Странна работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »