Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли смисъл да ги пускам по Е6...
Автор: Zahito   
Дата:   21-09-09 10:07

Как мислите...? [smile]
Имам няколко рола 120 AGFACHROME RS100 Plus Professional. Които мисля да си ги изщракам. Но не мисля че си заслужава да ги пускам по Е6, защото все пак срока им е до 1995 година [smilie5] Та мисля да ги пусна по C41.
Мислите ли че нещо е останало от тези филми и дали би си заслужавало да се пуснат като позитивен филм по Е6 или да ги пускам cross. (съхранявани са в хладилник)
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   21-09-09 11:38

Има ли още къде да провяват по Е6 в Бг?Преди няколко месеца пусках един Кодахром на Ц41 и излязоха интересни кадри,само дето малко труден за сканиране стана.[smilie5] [smilie5] [smilie5] срока му на годност бе до 92 или нещо подобно,та най вероятно и твоите ще станат.Пък ако имаш няколко филма ,защо не пробваш и по двата процеса 2 ленти и останалите ги правиш по тоя,дето най-добър резултат ти е дал.[beer]



Публикацията е редактирана (21-09-09 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   21-09-09 11:49

Аз бих изснимал един филм и проявил по Е6, един клин си правиш и после преценяваш ...

София, Театър зад Канала, бул Мадрид посока Враждебна, от лявата страна, Фото-къща Ралица. Ако не знаеш къде проявяват...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Zahito   
Дата:   21-09-09 12:43

Да и аз си го мислех това, но се чудя дали ще си заслужава, все пак имам и Velvia 50 които са нови.
Мисля да снимам един на крос и ще проличи дали филма му има нещо. И ако е наред, после може да се провери и по Е6.
Ако някой е снимал такъв филм ще бъде интересно да сподели резултатите. Защото аз гледах разни кадри превени с тази агфа и цветовете бяха страхотни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   21-09-09 13:44

На Ц41 след като ти е стара емулсията ще даде още повеще фира, а резултатът макар и с нюанс на непредсказуемост може и да те разсърди.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   21-09-09 14:21

по-добре си ги прояви по Е6,аз изтекли от 85 извадих добър резултат.а по ц-41 със сигурност ще е много зле,можеби има смисъл от крос ако са в срок....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Zahito   
Дата:   21-09-09 15:55

Ами добре, ще пусна един по Е6 и ще направя и един клин както каза caro-anton и ще видим какво ще излезне [smile] Благодаря на всички които писаха [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »