Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да ползваме ли стаята за изписване на новородени...
Автор: boki   
Дата:   19-09-09 22:41

Провокираме новината по бтв,че в гр.Бургас се ползва стаята за изписване на новородени под наем от частна фирма.Която не позволя да се правят снимки от който и да е освен от нея.Въпросът ми е редно ли е или не?Очаквам интересни мнения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   19-09-09 22:45

[smilie5]

Дали е редно... че този въпрос трябва ли да се поставя[smilie8]

Виж някой ядосан близък да вземе и да разбие хубавата техника в главата на печалбар фотограф ми се вижда много по редно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   19-09-09 22:49

От това по-голяма глупост не бях чувал. Ебаси и хората, да не дават да си снимаш жената и детето ти на изписването и евентуално, ако ги снимаш, викат охраната да ти начупят канчето [smilie11] [smilie11] [smilie11]

ИДИОТИИИ[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   19-09-09 22:53

Както изглежда приятелката ми ще трябва у нас да си ражда [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   19-09-09 23:06

Не, не е редно. Никой не може да ти забрани да снимаш детето си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   19-09-09 23:24

Говорих с мой познат - правото на тези хора да упражняват тази дейност струва определени суми пари, които те плащат на болницата. Един вид като лавка, само че за снимки. Съответно и те така се държат, понеже дефакто им "ядете хляба". На края на месеца трябва да се плаща наем все пак.

Преди да ме убиете с камъни, искам само да поясня че с горното писание не оправдавам това което се случва. Просто показвам и другата гледна точка, за да имаме пълна представа за проблема. Въпроса е по-скоро кой е разрешил тази практика вътре в самата болница и доколко са етични и правилни подобни договори. И най-вече мене ме порази факта, че е казано на охраната на болницата да пъди и пречи на хората да сн снимат хлапетата. Ами ако някой си наеме фотограф да снима? Кой ще плаща накрая и за какво?

Такива ми ти работи ...



Публикацията е редактирана (19-09-09 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   19-09-09 23:29

Абе цялата ситуация е пълен абсурд. Не може болницата да сключва договор с фото студио, а от друга страна как си представят фотаджиите да опазят тръпнещите в очакване татковци да не снимат [smilie11]
Пълен абсурд и то къде... в Абсурдистан [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   19-09-09 23:32

Също така не е редно, поне от морална гледна точка, да се папарачи по сватби и други подобни и после да се нахалства като се продават снимките.
Най-големият проблем е, че тези снимки са отвратителни, а хората си мислят, че са правени от човек на наетия официално фоторгаф или от самия него.
Аз вече в началото мисля да вземам микрофона и да обявявам, че нямам нищо общо с продажби на снимки на място.
Неприятно впечатление ми направи подобна случка в хотел България в Бургас. Някакъв дебел мургав субект се мота в ресторанта в началото и плющя с една директна светкавица. После с помощта на оператора убедихме охраната да не го пуска да продава.
На входа на Света Неделя също е пълно с папараци. Думкат с директната свекавица влизащите гости и после излагат снимките на едно панаирджийско табло на изхода... А там светлината под колоните е толкова хубава за снимки без светкавица, просто е кощунство да я унищожиш....

Ето табълцето - това продават :


http://belfo.photo-forum.net/sn00.jpg



В същото време аз, като официално нает фотограф, също снимам гостите и после младоженците им дават тези снимки без пари :


http://belfo.photo-forum.net/sn01.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sn02.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sn03.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sn04.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sn05.jpg




http://belfo.photo-forum.net/sn06.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   19-09-09 23:33

Ами който не иска да се снима там- да излезе навън пред болницата и да се наснима на воля. Даже няма да има нужда от светкавица.
Аз като не харесвам например кафето от машината в работата си нося и си правя това, което обичам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   19-09-09 23:38

Викай и ти охраната и бой по главата [smilie5]
Няма оправия и няма и да има. Току що разглеждахме с жена ми снимки, които си правил на сватби в профила ти и какво стана. Жена ми въздъхна "еех, а наяите снимки колко са грозни от сватбата" [smilie5]
Поне хората, които си снимал ще имат нещо наистина качествено, което да им остане за спомен, щото има и градове, в които има само такива щракачи и те снимат всички сватби. Просто няма фотографи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   19-09-09 23:57

Наближавам наглеца, без да искам се спъвам точно пред него като незнайно как кракът ми се озовава зад него и двамцата извършваме прекрасно падане на плочките. Естествено неговото оръжие на труда се озовава на най-подходящото място - готово да поеме всеотдайно удара за да може нейният повелител да живее[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   20-09-09 01:13

Бони, 2-рата и 4-тата снимка ме размазват. Може би най-добрите, които съм виждал от теб.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boki   
Дата:   20-09-09 15:18

От една страна е добре да има фотограф който да снима но мисля,че е добре и да имаш избор кой да те снима.Аз съм първия сключил такъв договор в нашия град преди точно 10г. и пусках всички фотографи и видеооператори да снимат в стаяичката но естествено като изписват днес само 1 бебе е да поеме дневния наем който беше само 3лв.Като в тоя случай ставаше и вълка сит и агнето цяло.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   20-09-09 15:23

boni, ако папарака ме е снимал без мое разрешение, че и изложил снимката публично, не мога ли да го дам под съд за нарушаване на личното пространство?



Публикацията е редактирана (20-09-09 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spiridoncho   
Дата:   20-09-09 17:51

Гадно си е с тия папараци дето крадът моменти, и след това ги продават на гостите по сватбите. На моята улучих на фотограф дето аранжираше почти всеки един кадър и всички снимки станаха супер. А след това накакви папараци откраднали момент от неговия труд и ги пробутват на гостите. Та то си личеше от километри, че е имало яко зуум, ама гостите нали пийнали и си купуват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   20-09-09 18:19

последно снимах една много готина сватба,където нямаше този проблем защото младоженците си бяха спестили цирка в Ритуална зала. Церемонията беше изнесена в ресторанта и нямаше никакви навлеци-изнудвачи.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-09-09 18:34

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   20-09-09 20:54

МММдааа и в Тина Киркова има таквиз младежи но поне са гъвкави - на изписването на сина ми си направиха техните снимки ноооо учтиво предложиха да снимат и с моя апарат / направиха към 30 кадъра /

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicos   
Дата:   21-09-09 00:29

Че те снимките на папарака не изглеждат толкова зле, даже са и цветни [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-09-09 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   21-09-09 11:53

Хм... Като изписваха моя от Окръжна май имаше някакъв, ама като ни видя да слизаме от колите четирима мъже, само дойде да пита искаме ли фотограф. Не искахме и той се изнесе. А иначе зенита със светкавицата се виждаше де.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ползваме ли стаята за изписване на новородени...
Автор: BoneFletcher   
Дата:   26-08-13 10:50

Вчера бях на изписване на бебе в АГ "Света София" ( бившата Тина Киркова ) в ролята хем на калеко/свако, хем на фотограф.

Мислих си, че фотографите обзавели фоайето във фотостудио и снимащи изписаните са останали в близкото минало.

Да, ама не!

Чакахме 1.20ч ... както и да е. Появи се майката с бебето и фотографът без да пита награби фототехниката си и понечи да снима. Аз отправих риторичен въпрос към майката кой от 2-ма ни ще снима, та се усети колегата. Дотук всичко да речем е ок.

Обаче направих 3-4 снимки ( не на неговия рисуван фон, а на стената ) и колегата се обади:
"Хайде стига толкова! Вижте има и други хора за изписване. Моля ви се сега, усещайте се!"
[smilie10]

Въпросните хора току що бяха дошли и най-вероятно и те щяха да почакат минимум ако не 1 час, то поне 20-30 минути.

Ама не! Той като е седнал там на неговата масичка и си е настанил лаптопа и си е провесил рисуваните чаршафи смята, че фоайето му е лична собственост и може да дава разпореждания на другите хора. [smilie23]

Такива изпълнения имаше и в "Майчин Дом" 2010-а.
2011-а обаче нямаше.

Мислих си, че се е приключило веднъж завинаги с тази практика.
Е да, ама не!

п.с. "ромският" оркестър също много дразни и се чудя няма ли кой от ръководството на болницата да ги изпъди!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ползваме ли стаята за изписване на новородени...
Автор: Bess_bg   
Дата:   26-08-13 13:04

Да и ние имахме такова преживяване в Тина Киркова, но поне човекът беше културен и не се бъркаше. Просто предложи на щастливите родители да разгледат снимките и ако харесат нещо да си го закупят, на което те отказаха и така се приключи. Все пак е доста дразнещо където и да идеш да се опитват да ти извиват ръцете покрай сватби, деца (предполагам и с погребенията е така).

Отговори на това съобщение
 Re: Да ползваме ли стаята за изписване на новородени...
Автор: PieroBG   
Дата:   26-08-13 13:47

Борба за пазари. И оркестъра се отчита на някой от болничната управа. Работилници за пари....

Отговори на това съобщение
 Re: Да ползваме ли стаята за изписване на новородени...
Автор: tisho86   
Дата:   26-08-13 14:11

Най ме дразни факта, че никои не ги викал тези хора а те сами ти се натрясват, все едно са некфи просяци, които искат да ти измият стъклото на колата...

Пълно е с такива за жалост, а най-жалкото е че има хора, които да ги поддържат, като им купуват снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ползваме ли стаята за изписване на новородени...
Автор: natassja   
Дата:   26-08-13 16:02

Ние също бяхме на изписване в Света София и фотографът там направи доста сносни снимки, по мое мнение, като изключим покъртителния фон /но той не си личи много много/.
Против такива монополи съм, но понякога в суматохата родителите забравят да наемат фотограф и мисля, че е хубаво да има такъв на разположение, но съвсем дискретно да предложи услугите си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »