Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Какъв ТЕЛЕКОНВЕРТОР за Canon 100-400 IS ?
Автор: guciguci   
Дата:   19-09-09 02:11

Кажете ми какъв телеконвертор 2Х ще работи на обектив Canon 100-400,който e f 4,5-5,6.
Има два модела на Тамрон в чиито характеристики не пише,че има ограничение на блендата,но при проба с един 1,4Х на 400мм почти не хващаше фокус.
Двата модела са:
Tamron SP AF2x Pro
Tamron AF2x
Има ли ги някой и пробвал ли ги е на повече от f4?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-09-09 02:18

На този обектив при 400мм 5.6 ако сложиш конвертор х1.4 обектива ти става 560 ф/8 и автоматично губиш автофокус поради факта ,че до аф сензора не достида достатъчно светлина.
Канонските тела от нисък клас (Освен марковете) немогат да фокусират с обективи по тъмни от 5.6.

Поставянето на конвертор х2 прави обектива ти 800мм ф/10 и там си напъно на ръчен.

Поставянето на какъвто и да е конвертор 1.4 или х2 на този обектив граничи с безмислица.

Остротата и контраста ще са смешни.
Компримистно може да пробваш едно Кенко 1.4 и да пукаш на ръчен при 560мм ф/8.Задължително статив и добра светлина.

Но пак казвам това е безмислено.400мм на кроп тяло са предостатъчно за заснемането на доста видове птици.
Инвестирай във палатка и статив [smilie3]
Без укритие,палатка или пончо си за никаде.
Моите кадри всички са отснети със 420мм-а комбинация. [beer] Някой от по старите са ми с 200мм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dave   
Дата:   19-09-09 02:44

Дам, точно така стоят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   19-09-09 03:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   19-09-09 08:31

На тази светлосила никакъв [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-09 08:45

pd написа:

> На този обектив при 400мм 5.6 ако сложиш конвертор х1.4 обектива ти става 560 ф/8 и автоматично губиш автофокус поради факта ,че до аф сензора не достида достатъчно светлина.
Канонските тела от нисък клас (Освен марковете) немогат да фокусират с обективи по тъмни от 5.6.

pd, откога стана такъв специалист по Канон?
Чудно ми е как така при мен 30Д, който си е среден клас, а и вече доволно стар модел, няма никакви проблеми с фокусирането с обектив на 5,6 и закачен конвертор 1,4х.
Говорим само за автофокуса, качеството не го коментирам.
п.п. Никакви контакти не съм изолирал.



Публикацията е редактирана (19-09-09 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otvorenia   
Дата:   19-09-09 09:13

Прав е pd относно автофокуса над 5.6 бленда. Предполагам че си със старите Тамрон конвертори които позволяват автофокуса над 5.6 бленда при по нисък клас тела, новите не го подържат. Тествано е.

Концепцията 100-400 + конвертор е грешна.
Ако предимно се изполва дългия край то тогава обектива трябва да е 400/5.6 който е тачен от птичарите на бюджет, и чак тогава слагаш конвертор. Използването на статив е необходимост.



Публикацията е редактирана (19-09-09 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   19-09-09 09:19

Не знам какъв Канон се обсъжда тук и как е при Канон, но при Никон Д90, ппи нормална светлина, автофокусът работи при сумарна (от обектив + телеконвертор) светлосила - f/9.6. При по-ниска сумарна светлосила, почва само да хънти и остава на ръчен фокус. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   19-09-09 09:53

Така,снощи малко набързо оформих темата и не казах нещо важно,че снимам с 40Д.
Аз съм пробвал 1,4Х и апаратът си фокусира,но в много случай търси,а понякога,когато няма контраст дори не успява да намери фокус.
Не знам как ще е с 2Х.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-09 09:55

Да, с Тамрон съм, но това не променя факта че имам автофокус на 5,6 че и на 8 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   19-09-09 10:00

harvester_vn какъв ти е обективът и какъв точно ти е конверторът?



Публикацията е редактирана (19-09-09 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-09 10:46

Става въпрос за 70-300/4-5,6 ИС и Tamron-F 1,4x C-AF1 MC4

п.п. Преди малко пробвах, фокусира и на бленда 32 [smilie21]



Публикацията е редактирана (19-09-09 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   19-09-09 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   19-09-09 10:56

При фокусиране се ползва най-отворената бленда, която позволява обективът (т.е. при 300 мм - ф/5.6), а не таз (ф/32 в случая), която задаваш. 1.4х конвертора добавя 1 ф-стоп към туй ф/5.6 и става ф/8... нормално е да работи, иначе апаратът ти щеше да има проблем. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-09 10:57

ъм.... пропуснах тази мъъъъъничка подробност [beer]



Публикацията е редактирана (19-09-09 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   19-09-09 10:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-09 11:07

Точно така е в моя случай. Тялото не отчита конвертора, показанията за блендата са както без конвертор, а не сумарно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   19-09-09 11:10

Ясно, pcgenius - не знаех туй, че само за най-високия клас на Канон се гарантира работата на автофокуса до ф/8 обектив. На Никон, мисля че за всички тела е гарантирано при ф/8. Поне при моят Д90 (опитно установено), автофокусът работи до ф/9.6. Все пак, като гледам - жътварят няма проблем с автофокуса на ф/8 с неговото 40Д. [smilie24]

P.S. (edit) Че то изобщо някой конвертор добавя ли си намаляването на светлосилата, че да се отчито на тялото? Но и аз само търдпарти конвертори съм пробвал. Никой не се е "отчитал". [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-09-09 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   19-09-09 11:37

Конверсията е безсмислена за зуум, единствения обектив , който я понася е никонския 200-400, но канон май нямат такъв.Гениялно хрумване е 1.7х за такива случай , но канон нямат също този артикул.Още повече , че дори и без конверктор в дългия край на всички зуумове губят част от качеството с изключение на споменатия, той държи до дупка[smile] .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dave   
Дата:   19-09-09 11:52

Хора, стига глупости. Единствено вариациите на 1D и 1Ds фокусират обективи с макс. бленда F8 при Canon. Ако тялото (40D) знае, че е на F8 не опитва да фокусира. Точка.

Ако не знае, хънти като гламаво и фокусира как да е. Ако изобщо хване фокус. Това, че можеш да изолираш 2 контакта на байонета или да сложиш конвертор, който не се идентифицира пред тялото и да успееш веднъж да накараш тялото да фокусира не му е от полза на човека.

А този обектив и оптически не става за конвертор. Мазнята е голяма.

Ако на всяка цена искаш с $1k обектив да имаш над 400мм по-добре 300/4 x2. Или 400/5.6 x1.4.

Не, че е нормално използваемо, но все някоя снимка ще стане на бленда 11.

По-добре - приближи се. Скрий се и си снимай на 400мм. С добър статив.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   19-09-09 11:59

Обектив 100-400 съм успявал да го накарам да работи с 1,4х конвертор на двуцифрено тяло само с някакъв конвертор на Тамрон, който специално се гледаше да е някаква по-стара версия. Резултатът беше много компромисен:



http://4coolpics.com/pics/0117/027810117427.jpg



За Канон иначе наистина е така: на 8 фокусират само професионалните тела. 5Д2 например фокусира с обектив на 4 и двоен конвертор само през лайввюто.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   19-09-09 12:46

Иво, все се каня да те питам с 600/4 възможно ли е да напълниш кадъра на ФФ- ма с пиле с размери на певец например при това минимално п.р. Как стоят нещата най-общо при такава система?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   19-09-09 13:02

Georgi_Kocakov , не вярвам защото на него минималното разстояние за фокусиране сигурно е 8 метра. С 200мм или 300мм телеобектив имаш по-голям шанс да запълниш кадъра и естествено добре камуфлиран. Дори използването на конвертор би помогнало в тоя случай, защото убеличава милиметрите но не влияе на минималното разстояние за фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   19-09-09 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-09-09 13:57

Това за което говорите става с еввтиния кенко х1.4 а.к.а стария [smile]
Но се тая...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »