Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Hot Pexels - Какво да правя?
Автор: javi   
Дата:   16-09-09 11:36

Здравейте, снощи снимах звездите, съответно се използва по-продължително време на затвора... След разглеждане на снимките на PC-то забелязах доста (поне 10) Hot Pixels. Преди време бях забелязал, че на по-продължителна снимка, над 3 sec се забелязваха няколко, не се появяваха всеки път и затова не им обръщах внимание... Бъпроса ми е дали това е нормално, да си снимам така или да карам апарата на ремонт?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   16-09-09 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-09-09 11:48

Какво да правиш? Свиквай.
Ако смениш камерата пак ще имаш, ама на друго място.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: javi   
Дата:   16-09-09 12:01

Благодаря колеги, ще си снимам, ще си ги махам и това е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   16-09-09 12:04

Просто като идея - може да включиш в камерата (зависи от модела де) настройката за обработка (премахване на шум) при по-дълги експонации и туй обикновено маха И тези хот-пиксели. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   16-09-09 13:10

А може и камерата ти да има функцията pixel maping (повечето ДСЛР-и я имат), което ще ги премахне, поне софтуерно. Прегледай ръководството за работа с камерката, там пише за тия неща, както и за снимане при дълги експонации и топлинното влияние на мотори и др. модули върху сензора, при тези експонации...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: javi   
Дата:   16-09-09 13:22

Да, имам функцията Pixel Mapping. Как да я използвам, има ли нещо което трябва да знам преди на натисна копчето ?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   16-09-09 13:23

духаййййййййй

























в буквалния смисъл[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: javi   
Дата:   16-09-09 13:28

Да, много изчерпателен отговор. Явно помага, щом знаеш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   16-09-09 18:43

Просто стартирай функцията и имай търпението тя да си свърши работата до край. При различните камери процеса трае различно дълго..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atin   
Дата:   16-09-09 22:29

Същността на Pixel reмapping е, че софтуерно трансформира пиксела от hot в dead. Т.е, само го изключва, което не отстранява проблема, а го прави по-малко забележим. Не съм убеден, че в домашни условия е изпълним същия процес. В сервиз на Nikon в UK видях, че се закача специално устройство през USB-порта, а тунинга струва 75 лири. "Проблема" е повече субективен, отколкото технически. На повечето медии е практически невидим и престава да съществува от момента, в който спреш да мислиш за него. Ако пък ти създава чак такъв стрес, едно кликване със spot healing brush tool и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   17-09-09 00:58

Снимай в RAW. Много конвертори сами се усещат за проблема и го премахват ефективно. В JPEG вече са омазани нещата малко или много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   17-09-09 08:33

Между другото - аз също се възползвах от сервиза на Никон тук (Профайлд) за да ми рамапнат 1-2 гарещи пиксела. За 5-10 минути, нямах време да си изпия кафето и срещу 25 лв., вече няма хот пиксели. [shtrak]
Заслужава си човек да отиде, въпреки че както се каза по-горе, проблемът е несъществен и може просто до се игнорира. Много съм доволен от Профайлд. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   17-09-09 08:40

Олимпус Е-систем камерите имат тази функция (всички) и се стартира от обикновеното меню за обслужване на камерата. Не е нужно да се влиза в сервизно меню или да се носи на сервиз. За съжаление или радост моя, аз още нямам проблем с пикселите въпреки, че доброто ми и старо Е-500 направи доста годинки за една камера..

За Никон знаем, велика фирма със странни разбирания, които не винаги са полезни за клиента. Добре, че поне, преди няколко години и те успяха 'да открият' разни класически методи на мерене...

Представяте ли си, Никоните нямат меню в което да се вижда броя на сработванията на затвора, светкавицата, чистенето на сензора....?

Ееее бъзикам се, Никон са прекрасна фирма

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   17-09-09 08:46

която с кеф пошляпва клиентите си регулярно [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   17-09-09 10:11

И какъв е проблемът на сервиза на Никон? Правят повече, отколкото сервизите не другите фирми тук. [ezik]
Освен туй - аз трябваше да си платя процедурата, защото съм с американска гаранция, ако бях с българска (или европейска), нямаше да трябва да плащам... дори и ако не можеше да се мапнат пикселите и да трябва да се праща апарата в Солун за смяна на матрицата. Ама то е тъй когато човек иска да мине тънко - има си съответните рискове. [smilie3]
Но - както и да е... аз съм доволен от Профайлд, както казах. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-09-09 10:43

Сервизът за Никон, да бъдем по-точни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   17-09-09 10:52

забрави ги... и горещи... и изгорели...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 10:56

mitku
не е ли много скъпа тази матрица
по 12 лв на пиксел х 12 000 000 пиксела = 144 млн лв.
Направо е златна, ще кажеш, че БилГейтс лично и ръчно я е правил



Публикацията е редактирана (17-09-09 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   17-09-09 11:13

То има много начини за 'неутрализиране' на тия пиксели, ама аз се чудя защо въобще им се обръща внимание, не пречат по никакъв начин..

Мисля си, че дори може да си направи човек :) работещ с ФотоШоп едичко Екшън, което да копира съседен пиксел върху изгорелия пиксел (понеже те винаги са на едно и също мяст)...

Ама това са глупости, хич не трябва да се обръща внимание на тия цъцляци !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: javi   
Дата:   17-09-09 16:51

Благодаря наистина!!! Няма да им обръщам внимание и ще си снимам. А пък ако се види някъде нещо, с Lightroom-a ще го оправя... И едно МЕРСИ за отделеното време!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »