Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-08-09 16:02

От десетина дена мисля някъде се продават 8 и 16 GB CF Transcend 600x на много приятни цени! За справка официалния вносител (няма да споменавам името да не прозвучи като реклама).

Някой пробва ли ги? Любопитно ми е да преборя една такава 8-ца спрямо моята SanDisk Ducati 4gb дали е по-бърза на сегашните апарати, които поддържат UDMA. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: Gm   
Дата:   11-08-09 16:07

Kakъв е смисъла...нали Канона има голям буфер

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   11-08-09 16:10

за някои хора времето е скъпо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: Gm   
Дата:   11-08-09 16:13

Чак пък....

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-08-09 16:15

Gm написа:

> Kakъв е смисъла...нали Канона има голям буфер

Така си мислиш. Един екшън ако е над 3 секунди и си аут. Аз имах преди месец ситуация в която един гмурец правеше шоу за 20-30 секунди. половината ги прекарах в чакане ... снимам само РОУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: Gm   
Дата:   11-08-09 16:18

[smilie8] . Ето тук идва предимството на 5д Мк2-1920/1080 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-08-09 16:20

майтап майтап, ама аз имах моменти в които предпочитах да снимам видео именно заради факта че на 3 кад/сек определено нещо беше почти сигурно че няма да го заснема [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: rewer   
Дата:   11-08-09 16:23

И цените са интересни ..... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-08-09 16:27

къде ги има?
Шоти ти сигурно ще си първия пробвал [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: danbi   
Дата:   11-08-09 16:36

Не съм ги пробвал, но от поне година се чудя, защо CF паметите не ги правят като другите (професионални) флаш памети със скорости на четене/запис от над 100MB/sek.

Вероятно, заради ограниченията в консумацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-08-09 16:38

Какви са цените бе пич? Батко се чуди дали да не вземе една бърза карта [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-08-09 16:40

не, просто няма какво да ги оползотвори - апаратите не могат да изпълнят капацитета на карта от 600х. Може би само последните два марка 1Д и 1Дс както и 50Д да могат да оползотворят нещо над 300х към момента ... аз затова и искам да пробвам за да знам дали има сми или е рано още да се взимат подобни карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-08-09 16:53

"Автор: ShotlandetsaWildlife
Дата: 11-08-09 16:15

Така си мислиш. Един екшън ако е над 3 секунди и си аут. Аз имах преди месец ситуация в която един гмурец правеше шоу за 20-30 секунди. половината ги прекарах в чакане ... снимам само РОУ."


Колко познато...а аз имам еднва 4.5 к/сек
Представям си какво е на 7-10к/сек

Боев е като картечар пред малокалибрен полуавтоматичен пистолет пред мен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: D_ERMENKOV   
Дата:   11-08-09 17:51

[shtrak][shtrak] [shtrak]

http://ec.transcendusa.com/product/ItemDetail.asp?ItemID=TS16GCF600


http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9784


http://ec.transcendusa.com/product/product_memory.asp?Cid=4&indexnum=2&mdtype=Compact Flash Card&exid=


Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-08-09 18:09

по-ниски са цените, определено. тия са бая скъпарски.

Отговори на това съобщение
 Re: Transcend CF 600x се продават вече, някой пробва ли?
Автор: rewer   
Дата:   12-09-09 12:26

Пробвах Transcend Extreme Plus 600x 8GB с D300:
Изключих D-lighting,High ISO NR,снимах 12-битов RAW lossless compresion.И 17 RAW файла всеки по 18,1 Мб ги записва за около 20-25 секунди ,сравнено с моя PQI 233x 8GB e почти три пъти по-бърза но къде са тези около90 Mb/s ????Как са Sandisk ,Lexar,Sony.[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-09-09 13:08

сегашните апарати не могат да хвърлят толкова инфрормация към картата. тоест ограничението се явява самия апарат, не картата. Буфера на апарата е с ограничен капацитет.

Новите апарати като 7D, 1D4 и 1Ds4 (и новите Никони разбира се) ще са способни да стигнат трасфер който се доближава до капацитета на картата и пак няма да го оползотворяват напълно. Но при всички положения разликата спрямо по-слабите карти ще е видима!

Аз до скоро ползвах какво ми не, вкл сандиск 4 4гб, и от няколко месеца взех Дукати карта, която Роб Галбрейт я дава като най-добрата от всичко налично на пазара до преди появата на 600х и вдигнах трансфера с Дукатито поне 30%, което се усеща зверски при бърст режим на снимане.

Искаше ми се да тествам това 600х, за да видя апарата може ли още да подава, или Дукатито му е лимит от към трансфер на данни от апарат->карта.

Ако си от софия, може да се видим да изтестваме твоята карта?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   12-09-09 13:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-09-09 14:03

има сми да купуваш по-бърза, но да е UDMA е безсмислено ако апарата не поддържа. Резонно е ако ще взимаш скоро ново тяло, което поддържа UDMA.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   12-09-09 14:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   12-09-09 14:41

Аз да се обядя като доволен от Трансценд 16Гб/300х. Доста по бързи и в апарата (5дМк2 и 1Дс3) и в четеца от Сандиск ЕХ III - 30mb/s и много по евтини от аналогичните им Сандиск ЕХ IV.

Никакви проблеми с картите![smilie24]

П.С. Тука гледам цени за новите Трансцеденти 600х - 8Гб за 100$ и 16Гб за 195$ - само за сравнение в началото на тая година 300х бяха малко по-евтини.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rewer   
Дата:   12-09-09 15:27

Предположих че апарата не може да записва с тази скорост.От Слънчев бряг съм иначе с удоволствие ще я тестваме.Сега чакам един Firewire reader да видим как се справя с писането то и там ще е ограничена от порта ,иначе за парите си е повече от перфектна[shtrak] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »