Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 отзиви за Sony - AF DT 50 F1.8 SAM ?
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 19:48

Здравейте,

почти съм се навил утре да си го взема и реших да питам за отзиви, някой вече има ли го и какви са ви впечатленията от обектива? Ако покажете и снимки ще е по-интересно [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   11-09-09 20:44

гледах тестови сравнения с минолта 50/1,7 по-зле се справя...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-09 21:08

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1273/cat/82

hile the lens is just slightly soft at ƒ/1.8, it's no more soft than its contemporaries from other manufacturers, and when stopped down to ƒ/2.8 it provides sharp images indeed. Chromatic aberration is very well-handled, though when used wide open there is a bit of corner shading to contend with. Distortion is also very slightly noticeable. But, for the money you really can't go wrong; the only way it could be any better would be if it were full-frame compatible. If you're contemplating a move to a Sony full-frame body, this lens won't make the transition. But for everyone else looking for a nifty fifty, it's a no-brainer decision.


Май на АПС-Ц не е по-лош от 50 1.7. Дор май бие като острота. 50 1.7 е добре ама до ф4 все по-добре става т.е. разбирай го обратно ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 21:17

Те ревютата са ми ясни, и аз почетох насам натам, надявах се някой да изкаже мнение от лични впечатления, явно все още няма такива (което е разбираемо, предполагам всички, на които им трябва 50мм имат минолтата и няма за какво да дават пари за нещо, което притежават) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   11-09-09 21:48

В бг го няма още...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 22:24

сигурен ли си :) аз утре мисля да си го купя от Сони Център :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   11-09-09 22:48

бре....колко струва

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 22:52

300лв :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   11-09-09 23:04

Ittv Защо не погледнеш в Dyxum.com? Там хора си казват мнението и сравняват. Има и снимки.Гледам добри са оценките,само за изработка кофти мнения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-09 23:07

ммм не е зле цената - минолтата беше около 240 преди 4 години в павилиона

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   11-09-09 23:11


Ми то гледам има в базара Минолта 50 1.7 за 180 лева. Що не я пробваш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 23:19

Поразгледах в dyxum.com и снимки има :) за обектива предпочитам да е нов, за 100лв разлика, ще има и гаранция и всичко, пък и повечето обяви за тези минолти се въртят около 200лв и нагоре, ама до сега, който продал продал :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   11-09-09 23:23


Ами незнам, но аз бих се доверил на обектив, който е работил доста години без грешка, пред друг за който казват че механически е зле. Минолтите винаги ще се купуват.
А това с гаранцията... да не опира човек до там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   11-09-09 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 23:52

това беше по тема за една минолта с космическа цена, ама какво да направим като ни е такъв манталитета, ако може да купим нещо, да го ползваме и после да му вземем същите пари или дори да имаме печалба от него..... [smilie23]



Публикацията е редактирана (11-09-09 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   11-09-09 23:57


Разбира се, че ще му вземем същата цена. Купен настаро и продаден настаро. Дори някои Минолти са толкова ценни, че може да се вземе повече. Не мисля, че е въпрос на манталитет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   11-09-09 23:59

минолта 50 f1.7 - чак пък ценен [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-09 00:01


Е той не. Затова може би човека му иска същите пари, които е дал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   12-09-09 00:09

Автор: hotsnail
Дата: 11-09-09 23:07

ммм не е зле цената - минолтата беше около 240 преди 4 години в павилиона


Цената беше или толкова или може би и 260лв, даже доста хора се бяха изказали в поста, че цената е височка за този обектив, така че според мен си е чиста снобарщина да продадеш нещо, ползвано на цената на ново [smilie23] и после да си мислиш този как го прецаках, а всъщност ти да си прецакания... по рождение ..[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-09 00:14


Ако имаш възможност щракни с Минолтата и Сонито, сравни снимките на компа и после си прецени кое е прецакване. То в крайна сметка си е въпрос на вкус. Но няма смисъл да избягваш нещо, което не си пробвал.
Всъщност аз изобщо не трябва да давам мнения, защото още съм смешник:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-09-09 09:23

Малко сампъли от диксума:

Снимки

Инфо

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-09-09 09:33

[smilie5]



Публикацията е редактирана (12-09-09 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   12-09-09 18:27

Нямах никакво време да пощракам повече с новата придобивка :), качвам само тези снимки за сега, после повече :)

f1.8:


http://pictures.ivcho.com/50mm/DSC00750.jpg



f2.8:


http://pictures.ivcho.com/50mm/DSC00749.jpg



f1.8:


http://pictures.ivcho.com/50mm/DSC00764.jpg



f2.8:


http://pictures.ivcho.com/50mm/DSC00765.jpg



f3.5:


http://pictures.ivcho.com/50mm/DSC00766.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gmg571208   
Дата:   13-09-09 12:55

Преди час тествах "моторният" САЛ 50/1,8 с тяло А700 в ЦУМ - разочарова ме. Шумен,"мазен" и скърцащ. Очевидно несериозно изпълнение, но отговаря на цената си, като СОНИ изделие.Наистина може да се очаква, че ще се предлага след време за стотина лева в базара. Не заслужава внимание за сериозни снимки. 100% пластмаса и издава шум (вероятно трябва да се смазва). Фокусира по-бавно от истинските стари обективи, които са на отвертка. За разлика от това "найлонче" новият "китак" Sony SAL 18-55мм F/3.5-5.6 DT изглежда много добре във всяко едно отношение!(Не случайно някои от отдавана го търсят.)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   13-09-09 13:36


" ама има гаранция" :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »