Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно избор на обектив
Автор: gixi   
Дата:   09-09-09 10:50

Значи...една приятелка се занимава с организиране на детски партита,та ме помоли да ходя да снимам....имам обектив Nikkor 18-55,този който си е с фотоапарата,ама си мисля,че с 18-105 ще е по-добре.Ще си взема и светкавица и....така!Може ли някой от вас да даде съвет и мнение,какъв обектив ще е най-подходящ за подобен вид снимки,понеже честно казано не съм снимала никога с друг обектив освен с моя и нямам представа.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fitnesman   
Дата:   09-09-09 11:52

Най-добре се насочи към някой светлосилен обектив!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   09-09-09 11:55

между тези двата аз съм за 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   09-09-09 11:57

18-105[smilie24] качеството е по-добро, но за събития и индор репортажи няма да има смисъл, ако 18-55 е в VR не го сменяй.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   09-09-09 12:03

важната в случая е светкавицата. Ако е никонска сваляш я от апарата слагаш я някъде по мебелите насочена в тавана исо ауто800, режим Р и се концентрираш върху децата. Проиграваш първо ситуацията без децата с пробен модел за да знаеш какво можеш да очакваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fitnesman   
Дата:   09-09-09 12:09

Това става ли с Д 60? Мисля че не..



Публикацията е редактирана (09-09-09 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   09-09-09 12:18

С 18-105, няма да получиш нещо особено в повече отколкото с 18-55, освен стабилизацията (евентуално, ако твоя 18-55 е без). Туй дето 18-105 има по-дълъг край, за целите, които ти трябва - няма да има значение. Дръж си 18-55VR ако е VR, а ако не е VR - не е лоша идеята за смяната с 18-105VR.
Останалото didesignbg го е казал - по-важното е как ще работиш със светкавицата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   09-09-09 12:18

Автор: didesignbg - "...ауто800, режим Р.......Проиграваш първо ситуацията без децата с пробен модел за да знаеш какво можеш да очакваш."

.. .. .. . [smilie8] за какво ти е да "проиграваш" ако ще снимаш на "Р" ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   09-09-09 12:29

Щото може да се окаже че помещението му е двеста квадрата и светката не стига примерно. Или че не знае как да си пусне светкавицата да пали отдалечено, или апарата няма контрол над светкавицата, или просто защото човека няма опит в подобно снимане. Все добри причини, пък като се чуства уверен да слага и на М и на С, лошо няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   09-09-09 12:45

В затворено помещение на "Р" общо взето можеш само да се прецакаш. Осветлението обикновенно е непроменливо, но фона не /светли прозорци, тъмни стени.../ това само лъже апарата, а той от своя страна - светкавицата... /оспамихме :) /

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gixi   
Дата:   09-09-09 13:25

добре де,в такъв случай,няма ли нещо което по-добре да ми свърши работа/обектив де/.Отначало се бях навила за твърд обектив - 85mm/f1.8 ама нали ви казвам,не съм пробвала и незнам какво ще стане.Светкавицата която съм решила да си взимам е Светкавица Nikon Speedlight SB-900 AF,мисля че доста добра



Публикацията е редактирана (09-09-09 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gixi   
Дата:   12-09-09 23:52

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-09-09 23:59

Моментът е подходящ да изкараш един курс по фотография. Покупките - после.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DanielP   
Дата:   13-09-09 20:54

asahi [beer] кажи ми и на мен къде да го изкарам този курс във Варна но без Чаладъков [ezik] написа:

>

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-09-09 22:59

Ангел Ненов.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »