Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем ли им е на мюсюлманите да бъдат снимани?!?!?
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   02-09-09 16:55

Вижте как е в САЩ !!!

Това се случва на един арабски фестивал в Мичиган.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: konstantinov   
Дата:   02-09-09 22:14

Щом охраната е толкова чувствителна , фестивала е параван ,явно се върши нещо.Май месец на 24-ти имаше подобен фестивал -арабски във виена,точно на един остров на дунав ,където беше концерта на мадона 2008 година,бяха си опънали шатрите и прииждаха забрадени дебелани отвсякъде-нямаше никаква охрана или полиция ,разходихме се свободно между шатрите-никой нищо не ни каза, имам снимки ,вярно отстрани-датата си спомням точно, защото вечерта беше концерта на AC/DC.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   02-09-09 22:34

Родом съм от Кърджали, израснал съм в онзи край. Познавам Мнооогогоо Мюсюлмани и нито един познат или непознат не е имал проблеми с това, че го снимам, дори по селата където са много по-чувствителни на религизна тематика не съм имал проблеми да снимам нито жените нито децата. Когато човек се отнася с респект и човешки с хората няма проблеми. Сигурен съм обаче, че в Иран не толкова лесно да снимаш ей така чужди жени.

Така, че слагането под общ знаменател Мюсюлмани не е най-удачния вариант.

Тук не опираме до религия, а по-скоро до култура и комуникация

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   02-09-09 23:19

Прав си Пешо. Но повечето колеги заминаващи на екскурзия или било по работа за някоя мюсюлманска държава питат. Питат какви са писаните и неписаните закони за фотографи в дадената страна? За това си позволих да сложа под общ знаменател. Знам, че сред тях има прекрасни хора, също така знам, че мюсюлманин съвсем не означава терорист!!!

[smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   02-09-09 23:22

Проблемът не е в Арабите или Мюсюлманите.

Проблемът е в онези със зелените фанелки. Това са от хората дето като им дадеш едно радио в ръката и се мислят за шерифи от дивия запад.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   02-09-09 23:26

Има един въпрос, който ме мъчи от години...
Толкова ли сме зависими петролно от общността им, че трябва като ходим там, да се съобразяваме със порядките им, а после те като дойдат в Европа, пак да се съобразяваме с тях.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-09-09 23:34

Не само петрол се търгува, Канонио... ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   02-09-09 23:43

Прав си ALBIREO, но той е в основата!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-09-09 23:50

Тъпо е, когато гледаш как се потъпкват правата на обикновените хора, заради лични бизнес интереси... Това не води до нищо хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   03-09-09 00:19

Абе тук нямаше ли също подобен закон да не се снима без разрешение?

Иначе въпрос на мислене, не на политика, религия или не знам си кво...[smilie8]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   03-09-09 00:43

Има един въпрос, който ме мъчи от години...
Толкова ли сме зависими петролно от общността им, че трябва като ходим там, да се съобразяваме със порядките им, а после те като дойдат в Европа, пак да се съобразяваме с тях.


Още 50-тина години ще е така. После... водородната бомба има навика да освобождава бързо и трайно огромно количество земя. Така де, пясък.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-09-09 00:49

Има и неутронни "чисти" бомби...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   03-09-09 00:49

да, точно толкова сме зависими

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   03-09-09 00:56

Някои, по родопските села, сами искаха да се снимат с нас преди години, когато стана възможно да се ходи и по селата из кльоновете.

Когато сме искали да се снимаме с жени и в групата ни е имало мъже, са отказвали. Снимали сме се жени от групата с жени от тях.

В Мароко жените се отвръщаха, когато видят, че някой насочва неопределено апарата си към тях. Мъжете също не желаеха да бъдат снимани, нито те самите, нито жените наоколо, иначе с удоволствие си разговаряха с мен и дори настояваха да им дам по някоя bise (целувка), вкл. в присъствие на спътника ми.
[smilie3]

Понякога обаче сами предлагат да бъдат снимани, за пари.

В Босна и Косово не съм имала проблеми да снимам хора, но винаги съм питала може ли.

В Западните Родопи са ми позирали, при желание да бъдат снимани, ако не са искали, не съм ги снимала.

Не зная обаче как вие самите бихте реагирали, ако тук надойдат някакви с фотоапарати и решат да снимат бита ви, независимо дали са мюсюлмани или не.

Прочее, престанах да ходя по сБирките на форумци, тъй като някой постоянно насочваше апарата си и към мен, сякаш съм някакво историческо изкопаемо, дори да настоявах да не ме снимат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   03-09-09 00:56

По подобни, макар и не религиозни, фестове в щатите няколко пъти съм се домогвал до затворени в момента стадиони и т.н. за да снимам - в разговорите с охраната не помага само човешки език, трябва да им влезеш в ума на тези индивиди... а там ум няма много, като си спомня как ме гониха с бегом ченгета за снимане на един срутен мост, който така или иначе беше във всички международни новини... То беше обграждане на паркинга, чудесии, в по-полицейски филм не съм попадал и се надявам никога отново да не ми се случва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-09-09 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   03-09-09 01:16

Сигурно!
Но е някак си нахално да отидеш на чуждо място и да настояващ да ти ходят по свирката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   03-09-09 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-09-09 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-09-09 01:39

Не беше точно рисунка, а карикатура, и не в Холандия,а в Дания...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-09-09 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   03-09-09 06:21

Lalinda, не става въпрос просто за снимане, а за вземане на интервю! Ако се поразровиш малко в ютуб, ще видиш как същите хора с гордост застават пред камерата и разказват колко много евреи и християни са приели исляма! А и в конституцията на САЩ и всички цивилизовани държави пише :freedom of speech (свобода на словото). Всеки може да говори каквото си иска, стига да не те обижда! Та въпроса ми е, до колко имаш право да снимаш, правиш видео запис, на хора на публично място?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   03-09-09 06:39

Не точно. Freedom of speech означава само че държавата няма право да ограничава личното мнение и изказа му. Не означава, че можеш да си говориш каквото си искаш. Ако например си в киносалон и викнеш "ПОЖАР" и хората се пребият докато панически бягат навън, познай дали можеш да се скриеш зад свободата на словото [smilie5].

Свободата на словото е защита срещу държавата и държавните институции. На частна собственост, или на частен форум, свободата на изказа е в рамките посочни от собственика.

В случая арабите нямат никаква база да забраняват снимането щом е с некомерсиална цел. В никакъв случай нямат право да те бутат. Това че носят фанелки с надпис "Security" не им дава права в повече от правата на който и да е минувач. За това вероятно ще бъдат осъдени и ще платят някаква глоба на двамата от видеото. Обаче онези двамата вярно си търсеха белята. Може законът да е на тяхна страна, но това дето го правиха е неразумно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MA   
Дата:   03-09-09 08:24

Наистина Исляма забранява изображението на хора, но всички имат телевизия и вестници.
Значи религията може да се развива и не трябва да се бърка с фанатизма.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-09-09 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »