Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Шум в снимката
Автор: elemag   
Дата:   30-08-09 22:09

Имам Олимпус sp-560uz. Получава се обаче необичайно много шум в снимките.
Дали нещо трябва да се оправят настройките или апарата е за ремонт? Ето как изглежда една снимка направена качество HQ на режим Р с минимален зум:

http://media.snimka.bg/4138/014530566-big.jpg


Ще съм благодарен на всяка помощ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   30-08-09 22:13

Да ти кажа точно проблем с шума не виждам... обаче липса на детайл и компресия виждам[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   30-08-09 22:14

Аз виждам само жестока компресия. Дай оригинален файл в пълен размер без да е отварян в графичен софтуер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zograffa   
Дата:   30-08-09 22:34

Аз имах SP 550-uz е няма такъв гаден обектив каквото и да правиш винаги излизат едни мазни снимчици дето после да те е яд да ги гледаш имах чувството ,че вътре въобще няма стъкло ,а само евтина пластмаса.Шума му е най-малкия проблем на този апарат и все пак не каза на какво исо си снимал ако е по-високо нормално е да шуми макар ,че и аз не виждам шум.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elemag   
Дата:   30-08-09 22:47


http://el-l.hit.bg/P8220451.JPG


Ето това е оргиналния вид.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elemag   
Дата:   30-08-09 22:48

ISO беше 200

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   30-08-09 22:56

Това наистина си е шумничко, мен GSM-мите ми шумят значително по-малко на ISO200... [smilie8]

Извод - не си купувайте Olympus

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-08-09 23:06

Нормално за този апарат и тази светлина :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elemag   
Дата:   30-08-09 23:07

Може ли нещо да се направи по въпроса? Някакви настройки?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   30-08-09 23:12

Използвай минимално ISO

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-08-09 23:13

Настройки незнам ако имаш настройки на шумоподтискането да го увеличиш но така ще загубиш още повече детайл ,а той така или иначе липсва.

Другото е с постобработката да махнеш поне цветния шум.Особено ако тялото има рав формат.

Но като цяло шума не трябва да те дразни много.Ползвай статив при такава светлина после като обработиш и ресайзнеш както трябва ще стават [smilie3]

Иначе с такива апаратчета снимай просто на светло. не са много удачни за снимки при слаба светлина и без светкавица :)

Ако крайно много не ти харесва този шум и искаш да снимаш на тъмно примерно един Никон д5000 или Канон 40д ДСЛР шуми толкова на около 2000аса не на 200 :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   31-08-09 07:43

снимай в SHQ ,компресия fine,стига сте пестели от карти.И не очаквай чудеса[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   31-08-09 08:15

1. Олитата 5ХХ серия си шумят яко....факт
2. снимал си на ИЗО 200 за тях е вече високо
3. важно. снимал си с корекция на експозицията -0.7 което си е почти 1 стъпка в бленда. в резултат снимката е недоескпонирана и това ощеповечепоказва шума....
корегирай го
гледаи да ис в изо 50-100
над 200 с програма за шум ако е нужно за кадъра...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anastas   
Дата:   31-08-09 08:30

Направих си труда да погледна екзифа.Отговора за високия шум дойде сам.Снимката още отначало ми се стори недоеспонирана и се оказах прав.Какво е наложило в тази ситоащия да си използва 2/3компенсация на меренето надолу?Защо е нужно да се използва исо200 скороста е1/1600 на исо 100 би била1/800 на исо 50 (не зная минималното исо на това апаратче каква е)1/400.Когато махнем икомпенсацията скоросто би паднала до1/250 която мисля е напълно достатачна за подобна ситоация без бързодвижещи се обекти.Сапунерите си шумят доволно но в случая някой му е помогнал да позасили шумът.[smilie5] [smilie24]
surg Писали сме заедно-просто пиша бавно



Публикацията е редактирана (31-08-09 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elemag   
Дата:   31-08-09 16:08

Благодаря за съветите.
Честно казано не знам какво е корекция в експозицията или 2/3 компенсация на меренето но ще махна стабилизатора на скороста.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valsomir   
Дата:   31-08-09 16:21

Аз снимам с SP-590 - мажел, не мажел, детайл имало или нямало - в крайна сметка повече си опира до конкретните условия на заобикалящата среда...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   31-08-09 16:32

valsomir изключително полезно изказване[smilie25]

elemag


не бързаи, това за стабилизацията е последното нещо дето искаш да изключиш....верваи ми

седни и си прочри внимателни упътването...
разгледаи за кореция на експозицията, и как се команда, наи вероятно си я врътнал без искаш и да разбереш....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hornise   
Дата:   31-08-09 17:04

Елемаг, хвани Хан Солото да ти обясни разни неща за снимането. Явно си бъзикал настройките без да имаш идея какво правиш. Не махай стабилизацията, тя е полезна. Но най-добре - купи си друг апарат, този явно не става.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   31-08-09 17:14

а на всичкото отгоре точно зад опашката на самолета имаш хот пиксел:))) много забавно да се снима с това оли, аз бих го ползвал за ч/б симулация на шумнички снимки за подсилване на ефекта:))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamen79   
Дата:   03-09-09 16:26

Аз имам SP 550-uz трябва да кажа че е отвратителен. Много е бавен и с цветния шум няма оправия. Не си купувайте такав!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »