Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За проявяването
Автор: digitalgab   
Дата:   26-08-09 21:42

Днес ми се скапа един филм, т.е. проявен беше кофти, с вяли цветове и пастели. Кодак 200 в срок си беше филма, не беше стар но химията на машината не беше наред, изтощен проявител изглежда.
Разбрах че във фотата им дават все по малко филми за проявяване, и при това положение става неизгодно да се поддържа химията в перфектно състояние, за да работи добре машината иска повече филми. Добре, но на мене още ми се снима и на филм, така че какво да се прави?
По добре ще е малките ателиета да изключат проявяващите машини и проявяването да се поеме от ателие или верига, където могат да поддържат качество и да си пращаме филмите и да ни ги проявяват добре или по добре, колкото могат там, да се централизират нещата.
Дано някой от имащите и можещите хора прояви някаква инициатива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-09 21:44

вика му се йобо.... в ибея са по 50 паунда нейде....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   26-08-09 21:46

знаеме йобото но много труд и време

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-09 21:51

кое му е труда??? а времето е като на машина...
все едно да кажеш че проявката в доза е голяма мъка....
с с йобото къпеш 5 филма на веднъж... ако ти се вижда трудно че на опредлено време трябва да го изпразваш и пълниш с друга химия то... без коментар

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   26-08-09 21:54

Ами не ми е изгодно йобото, при положение че снимам 15 филма на година или по един на месец, в същото положение са и много други хора, кво сега, всеки да хване по едно йобо ли, или аз да поема с йобото целия град?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   26-08-09 21:56

сигурен ли си, че ти се снима ЧАК толкова на филм...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-09 21:57

то пък голямото снимане....
в хладилника редовно имам по около 30 рол диапозитива щото като изляза на едно снимане някъде уикенда и отива поне една петарка...

при цена от 44 паунда за химията за 60 филма то... не виждам как едно йобо е неизгодно....

аз съм си набелязъл само чакам конкретен модел

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Matheya   
Дата:   26-08-09 21:59

и на мен са ми прецаквали филм ... казаха : химията не сработи ( [smilie10] [smilie5] [smilie8] )
Номера бил да носиш филма следобеда , за да не е от първите за деня .. [smilie3]
Митове и легенди , пьк кое е вярно ... [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-08-09 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-09 22:00

до сега не съм имал ядове при деков....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   26-08-09 22:00

Не ми се снима чак толкоз на филм, ама ме е яд да гледам апарати и оптика да стоят неизползвани та затова. Но хората си снимат, вчера срещнах един с НиконФ90, днес един щастлив собственик на ФЕД-5 и на още цифрови сапунерки, снимат си хората, но проявяването?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   26-08-09 22:03

Аз искам да стане като в Англия, може да си на другия край на страната, но пращаш филма при Буутс, да речем и те си вършат работата, като няма значение за тях дали филма е мой, на премиера или на бившия премиер или на филанкешията, както са казвали в далечното минало.



Публикацията е редактирана (26-08-09 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-09 22:05

някой бе пуснал сайт с проявки в австрия.... ако ти се рови... и си струва пращай там...

иначе на мадрид 19 и деков имат йобо процесори... ако ги навиеш да пуснат С41 пак си в джаза....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   26-08-09 22:09

Не съм от София, но искам както и други навярно, да си пращам филмите на сигурно място и да ми свършат добра работа, благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Matheya   
Дата:   26-08-09 22:09

Човека май беше от Пловдив или Пазарджик

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   26-08-09 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-09 22:48

никой не е казал че се държи химия за един филм...
събираш5 филма и къпеш... ако си умен да си разпределиш химията на равни части всеки път ще къпеш с нова и ще хвърляш....
ако са ти много 5 литра химия то има и доза за 12 филма... по-скъпа е но пак ти е гарантирано проявяването

в момента все още на мадрид 19 ми дават перфектна цена затова не си давам сериозно труда да минавам на йобо... ощеповече няма модела който искам в момента в нета

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hoseto   
Дата:   27-08-09 00:04

Вече мяма къде да си проявиш филма/както трябва/ и да го изкопираш по традиционния /аналогов/ начин, накрая всички грешки се оправят/софтуерно/в машината.Вчера говорих с един съфорумец който си е заснел два филма със средно форматна камера по време на отпуската си - единият е цветен негатив а другия цветен диапозитив.Диапозитива пратил в Австрия а негатива дал за проявяване и сканиране - сканиран 13х13 сантиметра при 300 пиксела на инч.Това е малко повече от нищо - малко по голямо от контактно копие.
Живеем във век на упадък на нравите - мисълта не е моя.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   27-08-09 00:12

На вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата(проявява филмите).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   27-08-09 00:45

Аз затова вдигнах цената на проявяване на филм, защото на всеки 2 дена се налага да долея по малко химия.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emilliano   
Дата:   27-08-09 02:22

И сега тоя T-max, дето го заредих и даже не е по ц41, какво да го правя в пустата Варна?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-08-09 08:09

проявяваш го сам....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   27-08-09 09:41

Няма да ставам последния мохикан или вълк-единак да проявявам сам. Трябва да има едно ателие в някой голям град което да приема и изпълнява поръчки по пощата от цялата страна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   27-08-09 09:53

Аз съм с JOBO CPP2 с лифт и се принудих да мина на тоя вариант, поради липсата на кадърно проявяване .Диапозива вместо да го нося в Софето, си го къпя сам.За съжаление химията на Тетанал си е 140-150 лв.
Скоро вземах от едно фото в Габрово химия за Ц41 за 20 лв.Собственикът се оказа техника на машините и поддържаше от Ст.Загора до Плевен.
Просто ми отля в три шишета и аз си проявих...Резултата не е лош.Плюс това няма "телеграфни" жици по негативите от ролките на машините им.Не ми ги навиват на пръст и не ми ги поставят в старите им кутийки.
Мисля да го търся пак.Имам му някъде телефона.[beer]
Ако мислиш да оставаш на негатив, това ти е варианта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   27-08-09 09:54

Вече от месец Кодак пуснаха на пазара химия за С41,която е съобразена с по-малките количества филми за проявяване в студията.При нея е намалена ниобходимоста от подкачването на регенерат и по този начин проявителя се подържа качеството си и при три пъти по-малко проявени филми.Така че,в студията които проявявят с Кодак химия,не би трябвала да е слаба проявката,стига разбира се всички параметри на машината да са настроени правилно и да са преминали на новият проявител.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-08-09 10:08

за мързеливи АТЛ 1500 [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »