Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Външен диск- Какъв?
Автор: labrax   
Дата:   26-08-09 19:58

Поради липса на дисково пространство в лаптопа ще трябва да купя 2 външни диска- един 2.5 350 ГБ (за пътувания) и 3.5 инча 1 ТВ(за домашен архив).
Моля разбирачите да дадат съвет кое от наличното на пазара е добро и гарантира (някаква?) сигурност на архивите.
Скоростта на четене не е пръв приоритет, цена до 500 лв общо.
Благодаря предварително [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   26-08-09 19:59

WD и в двата случая [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: designwerk   
Дата:   26-08-09 20:03



LaCie Rugged - вероятно е скъп, но си заслужава - INDOOR & OUTDOOR



Публикацията е редактирана (26-08-09 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: unyx   
Дата:   26-08-09 20:07

LaCie е американско недоразумение. WD или в краен случай Seagate или Toshiba (Samsung HDD).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: labrax   
Дата:   26-08-09 20:10

Темата, надявам се, е интересна и за други форумци.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   26-08-09 20:38

unyx каква химия взимаш?
LaCie е френска фирма макар и първоначално създадена в щатите част от нея и LaCie rugged е перфектен диск за разнасяне, доста известни фотографи ги ползват [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   26-08-09 20:40

Темата е изчерпана - WD и точка. Seagate имат все още бъгави дискове по пазарите.

За преносим - WD passport обикновен, освен ако не ти трябва по-добра гаранция и автоматичен софтуер за backup и други благини. Тогава - Elite.

За външен един MyBook и забравяш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Elessar   
Дата:   26-08-09 20:45

Seagate-а ми (500GB 32MB cash) след около 5-6 месеца употреба, просто в един прекрасен момент си замина, заедно с по-голямата част от снимките ми от Словения. Не препоръчвам Seagate на никого. WD звучи далеч по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yovko   
Дата:   26-08-09 20:46

Никой диск в единична бройка сам по себе си не гарантира нищо. Каквото и да пише отгоре му. И LaCie, а и други, ползват различни дискове в кутиите си. Поне за домашния архив, който не е за разнасяне си струва да са два диска вместо един. Има вече и малки NAS (nework attached storage) с по два диска в огледало (RAID1).



Публикацията е редактирана (26-08-09 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mcujovani   
Дата:   26-08-09 20:53

Незнам, аз имам сийгейт 1ТБ от около година и си работи без проблем, в момента е на промоция в плесио за 195лв. ако не се лъжа. Може би важно уточнение е, че го ползвам само за архив т.е. не чъгърка нонстоп :) И все пак съм доволен, за тези пари си върши работата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   26-08-09 20:59

LaCie Rugged е добър, но не става за носене в джоба, а ако ти изчезне багажа изчезва и той заедно с него.
Таз година имах доста пътуване та процедирах по следния начин (аз съм си параноик на тема бекъп а като ходя на места дето може да не повторя параноята е на квадрат[smile] ):
Сложих си по голям диск на нетбуука и си взех два 320Gb WD passport и неопренонови калъфи за тях (не са оригинални - бяха за някакви сапунерки на Сони).... Нетбуука в "базата", единият външен диск постоянно във фотографската раница, другия постоянно в джоба на фотографския елек или в якето ми - тоест винаги с мен. По тоя начин файловете ги имах на 3 различни места!

За домашния архив си вземи от RE серията на WD

П.С. Скиновете на LaCie Rugged се продават и отделно - можеш да напъхаш и нефирмен диск в тях![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   26-08-09 21:04

Автор: sirkhann


WD и в двата случая [smilie24]
Цена +качество и гаранция +++[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   26-08-09 22:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yovko   
Дата:   26-08-09 22:09

Така де - storage съм искал да напиша, макар че NAS си е точно сървър, но тази дискусия е за друга тема :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-08-09 22:14

Темата е бисерна... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dreamer   
Дата:   26-08-09 22:44

WD препоръчвам и аз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   26-08-09 23:08

Имам 7 WD по 1 TB и досега само единият даде дефект, при това още в самото начало. Сигурност обаче не дава нито един от тях, това трябва да се знае. За сигурност - само версиите с по два диска в RAID, работещи в режим mirror. Но тогава и само с единия терабайт ще се отиде над 500 лева, доколкото помня цените.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   26-08-09 23:15

Стига с туй WD бе!!!

Достатъчно 'връхта на сладоледа" фирми съм се нагледал. Общо взето всичките, дето са популярни на пазара --- и ВСИЧКИ в един момент са продавали откровени недоразумения!
Ще рече човек, че са се наговорили -- тъкмо единия се издъни, другия има "супер" продукт.

Приемете, че дисковете се чупят. Те не са архивен носител, макар да имат удобства като такъв. Най-добре е бекъп на повече от един диск, ако може автоматизирано. При съвременните огромни обеми и ограничени скорости на достъп (типично 20MB/сек за USB диск), най-адекватното решение е RAID за какъвто спомена yovko. Не е баш същото като два отделни диска, ама ... има си предимство. Дисковете са евтини!

Друга алтернатива е да ползвате външни дискове и да правите RAID -- но трябва винаги да закачате и двата, за съжаление.

Външен диск за разнасяне + мрежов архив е вероятно най-разумното решение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-08-09 09:27

thomas- наполовина за RE3 дискове... но ако си вземеш 2х500. Големите размери от тези дискове са на безобразни цени и, според мен, няма смисъл от харчене на такива колосални суми, освен ако не са оправдани.



Публикацията е редактирана (27-08-09 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   27-08-09 09:59

Правете по малко кадри...
Повечето кадри не значи, че измежду тях може да се появи шедьовър, а че си хабите времето за продукция за сметка на мисленето [smilie7]
Снимайте и на по ниска резолюция...
Не всеки файл е предназначен за билборд и рядко някога ще Ви потрябва в голям размер [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   27-08-09 10:00

аз ползвам един i-pod 80гб. за външен.

има някви мултимедийни хардове които плейват всякакво видео + HD... ама повече не знам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victorcito1978   
Дата:   27-08-09 10:34

Ползвам TrekStor с диск Самсунг вътре повече от 2 години по всякакви снимки и при всякакви условия - не съм имал проблеми досега. Продават ги Вали (vali.bg)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stormfx   
Дата:   27-08-09 10:46

За да си наистина сигурен само RAID. Разбира се в случай на пожар или обир пак си на сухо, ама пълно щастие нЕма [smilie5]

В къщи ползвам това:

http://www.plextor.be/products/Plextor_storx/px-nas2x1000l.html


И съм доволен.

Преносими съм ползвал всякакви с променливи резултати. Архивирам ги при първа възможност. Не трия картите докато не кача нещата на NAS-a.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   27-08-09 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-08-09 14:10

Каквото и да купиш по-важно е как го ползваш.
Моят външен диск го пускам чат-пат само да прехвърля нещо в архива или да взема оттам. Държа го на земята да не пада.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »