Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за Минолта обективи и СОНИ ТЯЛО
Автор: surg   
Дата:   25-08-09 22:05

Зздрасти,
1. придобих 2 обектива Минолта , чисото нови,
Минолта АФ 75-300 макро
Минолта АФ 28-80 макро
тяло Минолта 404 си
тялото не ме интерсува но не се и продава засега
2. имам Канон С2 ИС, и трайни интереси в фотографията
3. не ми се дават много пари, не вярвам да има много смисъл за моето ниво
4. ВЪПРОСА е има ли смисъл да се вземе цифрово тяло на СОНИ, да речем А200, или А230, и да се изгради една система, която в моят случаи ще е голяма стъпка напред

моля да не се предлагат други системи, въпроса е съвсем конкретен
благодаря

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   25-08-09 22:09

Така, и аз се насочвам натам, след като направих доста сравнения, мисля че А200 за парите си е най изгодна придобивка, откъм дизайн, удобство в работата и качество на изходния образ. За по скъпи Сони модели, няма смисъл от харчене. Лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: C41   
Дата:   25-08-09 22:12

Обективите стават на сони тела.
Друг е въпроса, дали тези двата заслужават да се гради система около тях.
Аз бих взел дори КМ5Д...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   26-08-09 09:21

А200 да, А230 е твърде консуматорски оринетиран любителски модел.

Другия въпрос е, дали си струва да градиш система покрай тези обективи, макар че КМ и Сони в частност имат доста добри неща.

На ВЪПРОСА, не мисля че снимането с цифрова камера ще ти подобри особенно снимките, освен може би ако не разчиташ на "проба-грешка" метода. А за екскурзии, ваканции, снимки с мама&баба на село под крушата си имаш сапунерка. Лично аз бих налял пари в един два по-добри светлосилни обективи, било то зуумове или твърди. Ще ти позволят доста по-голяма свобода да реализираш идеите си, а лентата предлага повече от добро качество за любителски занимания.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-08-09 10:37

Намери някоя Минолта 7Д и ще забравиш за тези смешни сонита. Само че незнам дали вече може да се намери някой който да продава това бижу.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   26-08-09 10:51

последната минолта 7Д е продадена тук преди 5 м за 560 лв...
а200 го има у нас за 700 лева, в САЩ за 356 долара
какъв е смисъла да се взима нещо от преди 5 -6 г на почти същата цена..????
все пак има голям прогрес в технологиите....
и наи сетне въпроса е за минимум разходи...
бърз преглед в ебай показва , 7Д я няма запродан, или има за части за 120 долара..???? имало е оферти з 250 долара тяо с визузални забележки..?//

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   26-08-09 12:00


Виж в Dyxum.com какво пишат хората за тези обективи и ако те устройва си вземи едно Сони. Аз съм със Сони А300 и Минолта обективи и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-09 12:19

Минолта 7Д има фафрични дефекти в 100% от апаратите не е добър избор. Минолта им се размина огромен recall заради Сони ама ....

от тая серия 5Д-та произведени послендите два три месеца на минолта стават.

А200, А100 засега нямат подобни дефекти систематични (на А100 май се разлепя някаква гум след няколко години ама това е бял кахър - всички никони го имат това ама за разлика от сонито са непоправими).

За А700 има един два потенциални дефекта за които може да има някакви проблеми (замърсяват се копчетата и трябва да се чистят), но лесно се сервизират.

Сони са доста напред като качество. Пък и като имат дефекти си ги оправят - е сега с w170 вижте какво става.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »