Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Искам да си купя фотоапарат
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 10:34

Хайде специалисти....препоръчайте ми нещо[smilie6]. Ясно е че не съм фотограф, но обичам хубавите снимки, защото съм художник. Ако е възможно и горе-долу някакви цени да споменавате[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chocho1974   
Дата:   25-08-09 10:39

Ми някъв черен според мен ще свърши работа[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   25-08-09 10:41

Червените апарати правят "по-красиви" снимки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-08-09 10:42

Или розов, или някакъв дизайнерски.

Аз мисля да си купувам четка. Каква ще ми препоръчаш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-08-09 10:42

Гледай да е черен, белите апарати не изглеждат достатъчно професионални, хората ти се смеят, депресираш се, губиш вяра в собствените възможности, страдаш и не можеш да се отдадеш на фотографията с цялата си страст. Като резултат - гадни снимки ...

Черен апарат, парите нямат значение! В краен случай - може само обектива да е бял. В някой кръгове това е повод за респект, други те гледат гадно, ама поне ще си приет в част от общността.

Важното е да се раздаваш и да влагаш творческата енергия в правилна посока. Пък и в крайна сметка, ако не го снимаш може да си го нарисуваш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 10:43

Чочо много си хубав така оплезен. Ще те снимам със скапания си телефон[shtrak] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 10:45

Еееее аз съм сериозна бе пиленца. Да не би да разбирате колкото мен от фотогравска техника?[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   25-08-09 10:48

Ти, щом си художник, значи има голяма вероятност да правиш хубави кадри по принцип с каквато и да е техника.
Какво мислиш да снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 10:50

Портрет, пейзаж, животни. Харесвам всичко. Със сигурност няма да правя макро :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diver   
Дата:   25-08-09 10:50

Въпроса ти е несериозен!Аз смятам да рисувам нещо или да правя скулптури -акварели ли да купя ,бронз ли или пък мрамор?



Публикацията е редактирана (25-08-09 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-08-09 10:50

сега ще каже "пейзажи" [smilie18]

познах, мноо съм добър [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-08-09 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chocho1974   
Дата:   25-08-09 10:51

Ако ни кажеш и какви средства си готова да отделиш, ще получиш по-конкретни отговори[beer]
Всъщност на първо време един курс ще свърши повече работа. Тогава може би сама ще знаеш отговора[shtrak]



Публикацията е редактирана (25-08-09 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milchev   
Дата:   25-08-09 10:54

Така зададен въпрос е с еквивалентно действие на бъркане с голи ръце в пчелен кошер...

Мога да ти подаря zenit 122, доказано прaви сносни снимки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 10:55

Смятам да отделя около 1000лв.


п.п
Относно това , че въпроса ми е несериозен. Извинявай обаче в хлебарница ли трябва да отида да попитам какъв апарат да си купя? Може би там щях да звуча сериозно[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chocho1974   
Дата:   25-08-09 10:59

Не се сърди, просто нищо не конкретизираш с първия си пост и затова получаваш такива отговори. Сега на въпроса ти:
Найстина смятам, че един курс ще ти даде отговори на много въпроси. В твоя случай и един турбосапунер за начало ще ти свърши работа. Има голям избор по магазините.
Ако държиш на ДСЛР бих си позволил да ти препоръчам Никон Д40(втора употреба от базара)+обектив 18-200ВР(пак от базара).
Обща цена около 1100 лв.



Публикацията е редактирана (25-08-09 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-08-09 11:03

Сега съм сериозен - като ще даваш 1000 лева, иди в една кнжарница и си купи една книжка от тия на NG за жанра към който си се насочила. Изчети внимателно и тогава питай конкретно, ако има нещо неясно.

Нали се сещаш че има апарати и за 100лв, и за 10 000лв. Как да ти се даде конкретен отговор като не знаеш даже колко пари искаш да дадеш и какво искаш да снимаш. Детска работа ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-08-09 11:44

Аз бих ти препоръчал да разгледаш апаратитв във Фотопавилион и фотосинтезис, рекламни банерчета ше намериш на началната страница. После, ако си обре с английския отиди във www.dpreview.com намери го и прочети ревюто там. Или обратното, първо се порови в dpreview и после им виж цените. В момента на пазара има стотици модели апарати...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   25-08-09 11:49

За ~1000 лв. - Никон Д80 + Никкор 18-70 (и двете на старо от базара). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ros   
Дата:   25-08-09 11:54

http://www.scribd.com/doc/4886968/National-Geographic-

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 12:00

NeDDRaG и Mitku Благодаря ви [smile]

ilcoin би ли уточнил за книжката?


Чочо кажи нещо повече за курса . Да не би да правиш курсове? Едва ли бих могла да отделя и време за курс. Харесвам фогорафията много. Често разглеждам снимки тук и наистина се гордея че имаме толкова добри фотографи. Някои неща, които са ми направили силно впечатление дори съм ги рисувала. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dreamer   
Дата:   25-08-09 12:01

lillia, ако някой ти каже така:
- Искам да си купя материали за да почна да рисувам. Какво да си купя?

Как би му отговорила ти?
===========================
Иначе спокойно можеш да си избереш нещо от следните модели, като Канона ти го препоръчвам:

Canon PowerShot G10- 999 лева
Fujifilm Finepix S200EXR- 999 лева
Pentax X70- 749 лева
Sony Cyber-Shot DSC-HX1- 949 лева
Nikon Coolpix P90- 699 лева

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-08-09 12:10

Здрасти Лиле,
Като гледам, вече бюджета ти е определен, около 1000лв. Остава да си изясниш дали би сменяла различни обективи, и дали би продължила да купуваш още неща към апарата по-късно. Също дали ти допада идеята, да не е чисто нов апарата. Ако отговорите на тези въпроси са "да", по-добре си вземи огледално-рефлексен, хората тук ще ти кажат откъде може да се купи.
Лично аз предпочетох да си купя нов, естествено че ми се искаше да е огледално-рефлексен, но не можех да отделя такава сума (някъде около 2000лв). И си купих това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100103008002.html


И излиза към 750лв с чанта. И още 100лв за статив, излиза 850. Което е по-малко от предвидената сума, т.е. дори ще "спестиш" така да се каже. [smile]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 12:11

dreamer,

Рисуването не изисква специални материали.
Или го можеш или не.Не бих препоръчала курс на някой , ако това не му се отдава и не му е по душа.
По принцип за начинаещ бих препоръчала за начало молив HB, лист, гумичка и острилка. :)После една снимка от Фотофорум която да се опита да прерисува :)

При фотографията обаче техниката е доста важна. Не мога с моето смотано апаратче да придам дълбочина на снимката.
Благодаря за препоръката за апарати. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 12:18

Бисер със сигурност ще искам да купувам още неща по нататък. Това което ми показа за сега идеално ме устройва :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-08-09 12:26

Все трябва да почнеш отнякъде, така че каквото и да вземеш дето обяснява А и Б ще ти е от полза. Не знам какво се продава в момента тъй като от доста време не съм гледал за такива неща. Просто влез в някоя голяма книжарница и си харесай нещо.

Като понатрупаш знания и изясниш приоритетие ще знаеш какво ти трябва или поне ще имаш идея. Курса също е полезен, организират се често такива във форума, а и лектора ще е достатъчно търпелив и компетентен да ти отговори на въпросите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »