Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Вероятни спецификации на Canon 1D mk4
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 15:36

В Canonrumors.com се появиха вероятни спецификации на новия марк

16mp FF
DIGIC V (Dual)
10fps
61AF Points (Somewhere around 20 selectable)
100% ViewFinder
3″ VGA LCD (It’s mentioned OLED is a possibility, it exists in test cameras)
SD/CF Slot
1080p Movie (24p, 25p, 30p)
New Lighter Battery
Ergonomic Changes (2nd Joy Stick Type Controller)

http://www.canonrumors.com/2009/08/1d-mark-iv-specs-cr2/


Звучи ми като камера мечта на мен, нещо, което никонци имат с Д3 от доста време вече [smilie24] [beer] [shtrak]

Дано спецификациите да са истински или поне близки до истинските


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-08-09 15:44

А каква ще е разликата с Дс-а? Само в мегапиксели и брой кадри в секунда?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   24-08-09 15:49

Да беее, какво имат никонци, некакви смешни 12 МП и да не би да имат 61 точки, това точно ще си го запълни фф-то като слънце, и нов процесор, и 16 МП е просто супер за фф при днешното състояние на оптиката, Божеее, отивам да запаля една свещичка, дано да е верно!!

[beer] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 15:55

Иво те много добре си знаят какво имат, Д3 е чудесна камера, но ако това е вярно наистина 1Д мк4 ще е перфектна камера.
Най-важното е да е ФФ, ако го направят APS-H сигурно ще е издънката им на века...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   24-08-09 15:57

звучи супер , после ще излезе д4 , после пък 3д и така [beer] [shtrak]

а на някои все нещо ще им пречи [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   24-08-09 16:02

ALBIREO: Е, ти пък, много ще са разликите спрямо 1Дс - видеото, напълно използваемо лайв-вю, с фокусиране, точките на фокуса, нов процесор...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   24-08-09 16:04

nodoubt: На мен лично нищо не ми пречи, приятел, аз мога да правя успешни кадри и с 5Д2, но всички тези неща за които се говори точно знам защо ми трябват и как ще ги използвам. Така че ще замоля по-кротко с приказките.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   24-08-09 16:40

Иво, успокой се. Не влизай и ти в режим латерна както правеше едно време навито.
Отвори прозореца, подишай чист въздух и пак се включи в разговора. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-09 16:46

а де го новиот 16-мегов с видийце Никон? [smilie11] [smilie8] [smilie5] [smilie5] нещо не сте ли чували? [smilie11] [smilie8] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 17:00

Мигус не сме, не трябва ли ти да си по-информиран и повече да те влече? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   24-08-09 17:33

дано да са верни слуховете!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 17:40

flipbeat [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   24-08-09 20:34

Интересно... когато Никон изкараха Д3 всички бяха повече от 'приятно шокирани'... в момента всички правим прогнози за неща които ни се струват възможни, а какво ли ще стане ако фирмата извади от шапката нещо което е драстично различно от всичко до сега? Например нов вид матрица която без да се напъва вади едни 12 бленди например... а защо не и noice free 12800... останалите неща които ги имат до сега са повече от достатъчни. Та аз лично очаквам неочакваното - прекалено много фотографи смениха байонета- стадионите сякаш почеррняха, а те мълчат ли мълчат... дано да изненадат, че като гледам форумите феновете пощръкляха - то не беше очакване за среден формат, то не беше нов пинхол...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 21:02

Ами 12 бленди май си има вече, а за почерняването на стадионите има и доста други причини де...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   24-08-09 21:13

Аз пък изкам canon с еуе control focus щото само лентаци има такива

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milky_boy   
Дата:   24-08-09 21:13

Спортният марк трябва да има използваемо високо исо (много често е невъзможно да се използва светкавица) и следящият автофокус да показва във визьора къде държи фокуса (който е пипал Никон ще ме разбере). Дали е с много пиксели и фулфрейм не е от толкова голямо значение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   24-08-09 21:38

"canon с еуе control focus"- ако си ползвал тази функция, то знаеш със сигурност, че не работи. и системата бе само с 3 точки - център, ляво, дясно. и трябва да гледаш точката, за да има реакция. иначе на книга звучеше просто невероятно.
и според мен 16 мпх са просто лимита.
Ще става и за студио.
Просто страхотни характеристики.
Дано и да върнат звука на сериите преди мк III.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   24-08-09 21:43

Автор: flipbeat
Дата: 24-08-09 21:38


айде бе , аз съм ползвал еос с 45 точки ай контрол и работеше перфектно. и аф и мерене и всичко. ако един ден изкарат дигитален аналог ще върнат удара на никон [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-09 21:49

както много канонерки са ми казвали: знаеш ли кое е хубавото на ейконтрола? че може да се изключва [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 21:52

Ай контрола е голям ташак, и аз съм го използвал на 45 точки АФ, шитня е защото окото човешкото не е машина, има премигване има трепване и оттам АФ-то ти отиде някъде на безкрайност вместо на 5 метра, ходи го чакай да се върне после....

Джъмбо е прав в случая...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   24-08-09 21:58

Мдаа... тия спецификации могат да се обобщят с две думи - нищо ново - продължават да изцеждат наличната технология и толкоз...

П.С. ай контрола в досегашния му вид не са го повторили и едва ли ще го повторят в друга камера от висок клас, точно щото не могат да гарантират че ще работи с всяко око - при някого работи перфектно при някого е пълен брак


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   24-08-09 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   24-08-09 22:04

абе да не са 61, всичко друго ако е така си е перфектно пак..
и старата 45АФ си е идеална, стига да работи като хората....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   24-08-09 22:12

"еос с 45 точки"- ой? кой е този еос? наистина не знаех. работи? ако работи и аз искам !!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   24-08-09 22:13

айконтрола не се вкарва в апарати от висок клас поради съвсем друга приничина. а това че някой не си е направил профил с достатъчен брой калибрации си е негово неумение [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »