Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:11

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: tormentor   
Дата:   12-08-09 16:12

yok

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-09 16:17

Гугъл казва "no problem".

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:20

аз проверих, някъде срещнах някакви постове че се бавел много на 4гб, та реших да питам тука някой от личен опит какво ще каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-08-09 16:23

Мисля, че не би трябвало да имаш проблеми.
Само че най-вероятно няма да ти показва вярно броя на кадрите, доколкото си спомням.
Ако не ти е спешно довечера като се прибера в къщи ще пробвам и ще ти докладвам как се държи 300Д със SanDisk Extreme III 8G - в момента моето 300Д не е в мен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:25

няма нищо спешно :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   12-08-09 16:27

Иване такава антика ли ще помъкнеш? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:31

ами като нищо. Ама се чудя де. Роу файловете и са 3 пъти по-малки от на сонито ми, батериите са с по-малък капацитет, което значи че би трябвало да се зареждат по-бързо, и ако си продам сонито на добра цена, тоя би ми излязъл двойно по-евтин. Само китака ме фрустрира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   12-08-09 16:34

то всичко това е така, ама накрая е важен крайния резултат според мен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: dido2   
Дата:   12-08-09 16:36

Китака би трябвало да те депресира освен фрустрирането ...

Вземи му завинти едно 17-40 отпред, универсално за целите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: CanoniO   
Дата:   12-08-09 16:37

Те и без това ще ти го вземат латиносите, кво ти пука как снима?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:39

дидо, че той 17-40 струва колкото 2-3 апарата. И е тежък освен това. Целта е да е евтино, че като ми го откраднат нейде да не е голяма загубата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:40

а, канонио ме изпреварил :))

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-09 16:44

Ако не си го купил 350Д или 20Д ще ти дадат малко повече. Още повече ще ти даде 40Д.
300Д откъм консумация е малко по-гладен.

С 8ГБ карта ще ти бърка броят оставащи кадри в индикацията, защото показва до 999. Не е реален проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-08-09 16:47

itilien
300Д е наистина много изгодно истинско тяло от една страна - получаваш ДСЛР почти без пари. Аз затова никога няма да продам моя, макар че рядко го използвам - все пак доста често го мъкна и него в раницата. Като второ тяло е много използваем на моменти.

Но това, което пишеш в послединя си пост ме кара да си мисля, че може и да останеш леко разочарован. 300Д е бавен - не забравяй това. Ама наистина бавен. Довечера ще ти кажа как се държи с голямата карта, но общо взето с каквато и да е карта пише доста бавно. На моменти изнервящо бавно. А ти питаш дали ще е бавен върху 4Г карта - общо взето с всякаква карта ще ти се види бавен.
Иначе в някой аспекти е бърз даже - има много малък лаг на спусъка и в серия постига съвсем използваемите 3 к/с. Но на старт, или при преглеждане на кадри е много бавен [smile]
Така че ако твърдо си го решил това, вземи от някой край теб едно старо 300Д назаем за малко и си поиграй известно време.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 16:48

asahi, аз гледам от следните гледни точки - да е евтино, за да може като ми го откраднат да не ме е яд много. Да е възможно по-леко и с възможно по-малки файлове. 20Д е тежко и заедно с 350д имат по-големи файлове. 40д е скъпо и тежко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли канон 300д с 4 и 8 гигабайтови карти ?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-09 17:03

Разбирам те напълно. От друга страна вярвам ще направиш страхотни кадри и може би ще съжаляваш, че не си щракнал с нещо с по-голяма динамика, например.

Ако ти дигнат апарата и картата ще замине. Кофти перспектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   12-08-09 17:07

Абе 300Д си е тежичък и голям, не колкото 20Д де. Що не вземеш 350-400Д? Ако ще взимаш китак, вземи стабилизирания поне, че иначе ще съжаляваш са Сонито



Публикацията е редактирана (12-08-09 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   12-08-09 17:11

HSGeorgiev, свикнал съм да снимам със сони Р1, което по отношение на писането на файловете сигурно е МНОГО по-бавно от тоя канон. 20 мегабайтов роу файл можеш да изпиеш едно кафе докато го запише, а буфера му е 2 файла, тоест на втората снимка пише двете, смятай за колко време става дума :) И това почти никога не ми е пречело, защото снимам пейзажи. И не се изнервям лесно [smilie5]. Единственото забавяне, което ми изглежда малко дразнещо е 3.5-те секунди при стартиране.

asahi, мисля да записвам снимките пътьом и да ги пращам на двд-та. Където може де. Записвам две дивидита, едното го пращам, другото го пазя в мен докато не получа потвърждение, че първото е пристигнало. Затова и искам апарат, който прави малки файлове, че да се събират максимално много на един диск.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoYoo   
Дата:   17-08-09 10:47

300Д работи с 8 ГБ карта без особени проблеми, особено ако самата карта е бърза. Аз имам 8 ГБ Verbatim, никога не съм я пълнил цялата, но до 6 ГБ съм карал без ядове. Брояча през цялото време показва 999 кадъра, докато просто ти остане място за по-малко от 999 кадъра [smile] Като прескочи 4 ГБ малко бави, но не фатално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogich   
Дата:   17-08-09 14:06

При мен се е случвало на 300D, заради фирмуеъра на 10D, да дава грешка след 3,7 GB на една 4 GB карта, която иначе на друг апарат работеше ОК. Щом ще снимаш на RAW или RAW+JPEG, препоръчвам ти да си вземеш SanDisk, а за 300D няма значение дали е 32х или 320х

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »