Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: deniac   
Дата:   07-08-09 11:46

Излезе фул-фрейм фотозоун тест на единствения Nikon обектив, за който канонци завиждаме - Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G [smilie5]
Отново се потвърждават качествата на обектива. Е, има и някои недостатъци: 4%! брутално кривене на 14мм, средни поносими аберации, флеър(бликове)...Ясно е, че Nikkor-a не може да се мери с Zeiss 21mm/2.8, но пък на 14mm няма конкуренция.
Не мога да простя на никонските инженери това, че са забравили да измислят възможност за културно закачване на филтри, а хората трябва просташки да надяват Lee холдъра върху сенника, за да снимат пейзажи.

Тест: http://www.photozone.de/nikon_ff/447-nikkor_afs_1424_28_ff

Отговори на това съобщение
 Re: Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: джъмбо   
Дата:   07-08-09 11:51

ми... всеки ден го гледам и си представям що за съоражение трябва за да закачиш филтър....

единствено ако бяха сложили един джоб отзад... ама то леко се подава задната леща та... пак не става....

колкото до флеъри... просветката е повече от яка... да флеър има но светлината не се е дисперсирала и замъглила образа

Отговори на това съобщение
 Re: Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: dau   
Дата:   07-08-09 12:09

Наистина чудесен обектив като рязкост даже и по краищата, ама това ме изуми, на 14мм има мноооого по-голямо кривене, отколкото сигмата на 12мм [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: джъмбо   
Дата:   07-08-09 12:35

кривенето е за сметка на рязкоста.... виж сигмата като е коригирана колко е свирепо замазана.... то не може и куртев в дупница и душата в рая

аз поне съм пробвал и двата та имам преки впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: mitakabus   
Дата:   07-08-09 12:39

Уф и Сони ако земат и изкарат нещо таквоз Цайсче някво като тяхното 16-35/2.8 ам по широкичко 12-20/2.8 - цена няма да имат![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   07-08-09 12:44

ооооо, цайсчето цена ще има и то каква[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   07-08-09 12:46

Последните 10% от качеството струват 90% от цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: Canon   
Дата:   07-08-09 16:41

Великолепен обектив, влиза ми в топ3 класацията. Засега е без конкуренция [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фул-фрейм тест на Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G
Автор: rhyan   
Дата:   07-08-09 17:56

Те photozone много приятно си откриха секцията Nikon Full Frame ревюта с този обектив. Дано да има обаче нови стъкла, че да не останат само с това...Иначе и за кропка е 'Highly Recommended'...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »